Spojrzenie na projekt AirPods Max, natychmiastowej ikony

Spojrzenie na projekt AirPods Max, natychmiastowej ikony 1

Projekt produktu i architektura idą w parze. Bez względu na dyscyplinę projektanci spędzają niezliczone godziny na projektowaniu, rzeźbieniu i masowaniu drobnych szczegółów, aby stworzyć idealną wizję przyszłości. W tym artykule zagłębimy się w projekt AppleNajnowsza oferta słuchawek z najwyższej półki, AirPods Max, i dlaczego od razu stają się ikoną designu.

Przez lata, AppleTajna, ceniona i wielokrotnie nagradzana Industrial Design Group od dawna uważana jest za złoty standard we wzornictwie przemysłowym. W końcu grupie przypisuje się dosłownie oszczędzanie Apple wraz z wydaniem komputera iMac w 1998 roku.

Przewińmy do przodu dwadzieścia dwa lata po iMacu i dotarliśmy do… Applenajnowsza oferta, wysokiej klasy słuchawki o nazwie AirPods Max. Wyposażony w pleciony daszek z siatki, poduszki nauszne z pianki akustycznej z pamięcią kształtu, gładką, teleskopową ramę ze stali nierdzewnej wykończoną nieskazitelnym lustrzanym wykończeniem oraz nauszniki z anodyzowanego aluminium, AirPods Max to dzieło sztuki.

Spojrzenie na projekt AirPods Max, natychmiastowej ikony 2

Anodowane aluminiowe nauszniki mogą swobodnie poruszać się na mechanizmie przegubu kulowego przymocowanym do gładkiej, teleskopowej ramy słuchawek AirPods Max ze stali nierdzewnej, zapewniając zawsze najlepszą szczelność.

Pleciony, siateczkowy daszek równoważy wagę słuchawek AirPods Max, zapewniając wygodę i odciążenie czubka głowy. Te wysokiej klasy słuchawki ważą aż 386 gramów (lub 00,85 funta), dzięki czemu AirPods Max jest znacznie cięższy niż większość bezprzewodowych słuchawek na rynku.

Oddychające, magnetycznie mocowane nauszniki z pianki zapamiętującej kształt zostały zaprojektowane pod kątem akustyki, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku poprzez zapewnienie szczelności. Ważne jest, aby szczelnie przylegać do uszu. Siła uszczelnienia zmieni sposób postrzegania jakości dźwięku.

Spojrzenie na projekt AirPods Max, natychmiastowej ikony 3

Wewnątrz AirPods Max znajdziesz niestandardowe Apple-zaprojektowane 40-milimetrowe dynamiczne przetworniki napędzane przez niezależne Apple Dziesięciordzeniowe układy audio H1 wewnątrz każdego nausznika. Wynik jest jaki Apple woła „magiczne”.

ten Apple- zaprojektowany chip H1 to niesamowicie potężny i wyrafinowany kawałek krzemu. Te chipy umożliwiają AirPods Max uzyskanie dźwięku obliczeniowego i są w stanie wykonać ponad dziewięć miliardów operacji na sekundę.

Dźwięk obliczeniowy może analizować muzykę lub odtwarzany dźwięk i aktywnie stosować „złożone modele strojenia”, aby zapewnić najlepsze wrażenia słuchowe. Podwójne, neodymowe silniki z magnesami pierścieniowymi pozwalają AirPods Max „utrzymać całkowite zniekształcenia harmoniczne mniejsze niż 1 procent w całym zakresie słyszalności, nawet przy maksymalnej głośności.”

„AirPods Max zapewnia bogaty, głęboki bas, dokładne tony średnie i wyraźne, czyste rozszerzenie wysokich częstotliwości, dzięki czemu można usłyszeć każdą nutę” — mówi Apple.

Spojrzenie na projekt AirPods Max, natychmiastowej ikony 4

Dźwięk jest subiektywny. Każdy słyszy muzykę inaczej i nie każdy ma wyćwiczone ucho do wykrywania subtelnych niuansów w muzyce, której słuchamy lub w utworach w oglądanych filmach.

AirPods Max to cud inżynierii. Osiągają wyjątkową równowagę projektu i inżynierii dźwięku, co jest wyjątkowym i trudnym osiągnięciem dla każdej firmy audio. Apple poczyniła ogromne postępy w doskonaleniu tej równowagi, dzięki czemu są jednymi z nielicznych, którzy odważą się podjąć to wyzwanie.

Steve Jobs sam to powiedział: „ci, którzy są na tyle szaleni, by myśleć, że mogą zmienić świat, to ci, którzy to robią”.