Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Sponsoring gwarantowanej automatyzacji sprzedawany na podstawie CPM

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Sponsoring gwarantowanej automatyzacji sprzedawany na podstawie CPM

Ten post został ostatnio zaktualizowany 18 stycznia 2023 r

Firma Google ogłosiła niedawno wprowadzenie nowego rozwiązania w usłudze Google Ad Manager (GAM), które umożliwi wydawcom inną sprzedaż sponsorowania z gwarantowaną automatyzacją.

Nie wiesz, czym jest gwarantowana automatyzacja? Oto krótkie podsumowanie:

Gwarantowana automatyzacja to umowa zautomatyzowana między kupującym a sprzedającym. Kupujący zgadza się na zakup określonej liczby wyświetleń, a wydawca zobowiązuje się dostarczyć te wyświetlenia za gwarantowaną cenę. Oba wnoszą gwarancje do umowy.

Wydawcy będą mogli sprzedawać sponsorowanie z gwarantowaną automatyzacją na podstawie CPM nabywcom Display & Video 360. Różnica polega na tym, że wydawcy mogą przejść na automatyczną sprzedaż sponsorowania CPM, ponieważ wcześniej dostępna była tylko stawka kosztu dziennego (CPD).

Pamiętaj, że ta wersja jest wciąż w fazie beta i może być dostępna tylko dla wybranej grupy wydawców. Możesz przeczytać więcej o wydaniu produktu i jego konfiguracji Tutajale szybko omówimy to również poniżej.

Jak to ustawić

Gwarantowana automatyzacja rozpoczyna się od zewnętrznej rozmowy z kupującym w celu zawarcia umowy gwarantowanej. Gdy wszystko będzie gotowe do skonfigurowania umowy w GAM, wykonaj następujące kroki:

#1 – Przejdź do Google Ad Manager > Sprzedaż > Oferty pakietowe > Kliknij Dodaj element zamówienia w ofercie pakietowej

#2 – W zakładce „Stawka” należy wybrać CPM i ustawić CPM uzgodniony z kupującym

#3 – W przypadku limitu wyświetleń wpisz maksymalną liczbę wyświetleń, za które zapłaci kupujący

W jaki sposób zmiana może przynieść korzyści wydawcom?

W przypadku sponsorowania CPD wydawca nic nie zarobi, chyba że próg rozliczeniowy (minimalna liczba wyświetleń) zostanie przekroczony o co najmniej 1 wrażenie na dany dzień. Wyobraź sobie, że wracasz do domu z niczym tylko dlatego, że udało Ci się uzyskać tylko 499 999 wyświetleń w porównaniu z ustawionym minimum 500 000.

Rekommenderad:  4 Kroki do zbudowania witryny portfolio za pomocą Drupala

W przypadku sponsorowania CPM nie jesteś zobowiązany do dostarczania minimalnej ilości. Limit to limit, który chroni dostawę, aby upewnić się, że nie obciążysz kupującego kwotą wyższą niż przyznany mu budżet. Jest bardziej elastyczny i zapewnia, że ​​nadal otrzymujesz zapłatę za każde wyświetlenie.

Wielu reklamodawców jest przyzwyczajonych do modelu CPM i czuje się bardziej komfortowo, prowadząc transakcje oparte na stawkach CPM. Dodatkowo dla reklamodawców, którzy nie chcą prowadzić kampanii prowadzących do określonego punktu konwersji/akcji od użytkownika, a zamiast tego chcą budować świadomość marki, CPM zawsze był ich wybranym miernikiem.

Dzięki prostocie tej dodatkowej stawki wydawcom znacznie łatwiej będzie zawierać umowy gwarantowanej automatyzacji z reklamodawcami, którzy chcą budować świadomość marki i prowadzić kampanie na podstawie CPM dla określonej grupy odbiorców oferowanej przez wydawców.

Wniosek

Potrzebujesz pomocy w konfigurowaniu kampanii z gwarantowaną automatyzacją i przyciąganiu do swoich zasobów reklamowych lepiej opłacanych reklamodawców? W MonetizeMore jesteśmy ekspertami w dziedzinie Google Ad Manager i możemy pomóc Ci skonfigurować zautomatyzowane kampanie przy maksymalizacji przychodów z reklam. Gotowy żeby zacząć? Zapisz się dzisiaj!