Sposób, w jaki łączysz się z kontaktami LinkedIn, ma wpływ na społeczeństwo

  sieci społecznościowe takie jakLinkedIn buduje wpływy społeczne?

Regularne aktualizowanie swojego statusu, dołączanie do grup i odpowiadanie na pytania to dopiero początek.

Istnieje również kilka sposobów budowania głębszych relacji z połączeniami LinkedIn. Chciałbym prosić o zmianę zdania i rozważenie następujących kwestii:

Jeśli naprawdę chcesz budować Wpływ społeczny dzięki swoim kontaktom i bądź dla nich bardziej cenny, poświęcaj czas na strategiczną pomoc innym zwiększyć swój status „społecznościowy”.

Ludzie chcą być połączeni! Złącza są uważane za cenne zasoby ponieważ są naprawdę zainteresowani i zdeterminowani, aby pomóc innym odnieść sukces.

Łączenie połączeń na LinkedIn nie tylko pomaga stać się bardziej wpływową osobąKorzysta również z aktywacji zasady wzajemności. Zasadniczo zasada wzajemności mówi, że jeśli zrobisz coś, co może być korzystne dla innej osoby, dokonasz depozytu psychologicznego na tej osobie i poczujesz się zmuszony do odwdzięczenia się.

LinkedIn to idealne środowisko dla Zdefiniuj zasadę wzajemności, która ma być używana.

Dlaczego? Sieć jest głównie przezroczysta. Członkowie LinkedIn dzielą się nie tylko informacjami o swoich doświadczeniach zawodowych, umiejętnościach i doświadczeniu, ale także hobby i zainteresowaniami osobistymi. Nigdy wcześniej nie widziałeś wszystkich tych szczegółów za pośrednictwem profesjonalnej sieci. Siła sieci LinkedIn zapewnia doskonałą okazję do rozwoju firmy.

# 1: Analizuj swoje pierwszorzędne połączenia

W tym ogólnym ćwiczeniu możesz pomyśleć o tym, kogo znasz, co jest ważne dla osób, które znasz i kogo należy znać wśród kontaktów LinkedIn.

Przejdź do narzędzia na LinkedIn. W sekcji „Relacje” po lewej stronie Filtruj tylko dla połączeń pierwszego stopnia (patrz zdjęcie poniżej).

Następnie wyświetlana jest lista wszystkich połączeń najwyższego poziomu. Pamiętaj, aby wybrać „Widok zaawansowany”, aby wyświetlić więcej szczegółów na temat połączeń w tym wyszukiwaniu. Bezpłatne konto LinkedIn pokazuje do 100 wyników profilu na jedno wyszukiwanie.

Zaawansowane narzędzie wyszukiwania znajduje się w prawym górnym rogu strony profilu.

Filtry dla połączeń pierwszego stopnia.

Po uzyskaniu wyników wyszukiwania Przewijaj powoli listę połączeń pierwszego stopnia i uważnie przyjrzyj się twarzom i tytułom. Jeśli spędzasz czas na skanowaniu tej listy połączeń, możesz aktywować i ujawnić podobieństwa między połączeniami, o których być może nie myślałeś. Rób notatki podczas tego procesu.

następujący, znajdź 10 najważniejszych relacji biznesowych z tej listy i zapisz je. Dodaj także 10 najbardziej wpływowych osób, z którymi jesteś połączony (Mogą się nakładać). Teraz jest czas Przeanalizuj swoją pierwszą listę klas Najlepsze warunki i najlepsi wpływowi.

Czy istnieją podobne typy osobowości? Czy twoje ścieżki kariery i biznesu pokrywają się, czy też mają cechy uzupełniające się (tj. Czy możesz powiązać trenera zarządzającego z menedżerem lub przedsiębiorcą z kapitalistą wysokiego ryzyka)? Kto może skorzystać ze znajomości listy, połączenia się z nią lub pracy nad nią? Czy któraś z tych osób mieszka w tym samym obszarze geograficznym? Czy któryś z nich ma podobne zainteresowania osobiste lub należy do tej samej grupy LinkedIn lub organizacji zewnętrznych?

Niestety, nie ma szybkiego sposobu na przeprowadzenie dogłębnego wyszukiwania oprócz ręcznego przeglądania profili i identyfikowania wszystkich potencjalnych łączy. Będzie to jednak warte twojego czasu. Zbieranie najlepszych relacji z największymi wpływowymi osobami jest bardzo skutecznym ćwiczeniem i powinieneś to zrobić. wiedzieć wszystko, co możesz o tych ludziach.

::

John jest właścicielem własnej firmy technologicznej, a Sam jest specjalistą finansowym. Mieszkają w różnych stanach, ale to są moje związki pierwszego stopnia. Dzięki moim relacjom z tymi dwiema osobami dowiedziałem się, że obaj są Ironman Triathletes, którzy blogują o swoim treningu i doświadczeniu w triathlonie i obaj dążą do jak najlepszych osobistych osiągnięć w biznesie i życiu. Moim zdaniem, ta dwójka się zna i na pewno może być okazja do wspólnego prowadzenia interesów.

Zarówno John, jak i Sam byli bardzo wdzięczni za prezentację i byli zachwyceni spotkaniem podobnie myślących znajomych z pasją uczestniczenia w triathlonach. W tym przykładzie odkryłem, że to połączenie jest korzystne dla obu stron, po prostu skanując moje połączenia pierwszej klasy i skupiając się na tym, co wiem o każdej osobie, zarówno osobiście, jak i zawodowo. Chodzi o łączenie kropek!

# 2: Filtruj wyszukiwanie na najwyższym poziomie według geografii, branży i / lub słów kluczowych

Tym razem rozpocznij zaawansowane wyszukiwanie LinkedIn dla połączeń pierwszego stopnia. Uruchom niektóre filtryNajpierw filtrujemy wyniki wyszukiwania, a następnie stamtąd bardziej szczegółowo.

Użyj filtra geograficznego Wybierz miejsce, w którym masz więcej połączeńTeraz sprawdź te profile i sprawdź te same pytania, co w ćwiczeniu 1Kto w tej grupie połączeń powinien być podłączony i dlaczego? Czy widzisz wspólny wątek zawodowy wśród profesjonalistów, którzy mieszkają w pobliżu?

Teraz zawężamy to jeszcze bardziej i Zastosuj niektóre filtry Najpierw spójrz na połączenia, które działają w tych samych branżach. Czy istnieje sposób, aby te osoby mogły skorzystać z sieci z kolegami z branży? Następnie zaznacz pola wyboru dla kilku branż, które mogą się wzajemnie uzupełniać (tj. Finansowa i prawna, marketingowa i projektowa). Czy istnieją sposoby na połączenie jednej z tych osób, jeśli może to być korzystne dla obu stron?

Wreszcie przybył Ogranicz to jeszcze bardziej, używając filtra słów kluczowych opisujący hobby lub zainteresowania. Najsilniejsze są te, które koncentrują się na osobistych zainteresowaniach.Pole wyszukiwania słów kluczowych znajduje się w lewym górnym rogu ekranu wyszukiwania zaawansowanego. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu słowa kluczowego będącego przedmiotem zainteresowania, przejrzyj swoje zainteresowania wymienione w profilu i użyj jednego z tych słów lub wyrażeń. Co Cię interesuje i co Cię interesuje? Jakie są twoje najlepsze połączenia, które Cię interesują i inspirują?

Mam ponad 130 profesjonalnych kontaktów LinkedIn w Dallas, gdzie mieszkam. Po uruchomieniu dwóch pierwszych filtrów (lokalizacji i branży) otrzymałem listę 37 osób, które moim zdaniem mogłyby skorzystać z profesjonalnego połączenia. Postanowiłem więc użyć filtru słów kluczowych dla słowa „golf” 4 Ograniczeni ludzie! Mam to teraz 4 moich znajomych, którzy mieszkają blisko mnie, pracują w podobnych lub uzupełniających się branżach i lubią grać w golfa. Stamtąd mogę zdecydować, z kim chcę się połączyć, a nawet połączyć całą grupę ludzi podczas golfa!

Sposób, w jaki łączysz się z kontaktami LinkedIn, ma wpływ na społeczeństwo 1

Filtruj wyszukiwania, aby znaleźć wspólną płaszczyznę między połączeniami pierwszego stopnia.

Zrób to wiele razy z połączeniami pierwszego stopnia, ale odwróć się i unikaj kolejności filtrów.

Na przykład zacznij od słowa kluczowego opartego na jednym z Twoich zainteresowań, a następnie filtruj według geografii, a następnie branży. Oczywiście możesz także łączyć się z innymi osobami w całym kraju. Naprawdę nie ma tu żadnych reguł poza najczęstszą podstawą, którą można zidentyfikować między tworzonymi połączeniami. Bardziej stosowne i znaczące jest wprowadzenie dla obu stron.

# 3: Wyślij prywatną wiadomość do obu połączeń

Przed użyciem narzędzia do prezentacji LinkedIn polecam Wyślij prywatną wiadomość do każdego, z kim jesteś połączony. Najpierw musisz zdecydować, kto powinien być moderatorem, a kto powinien otrzymać prezentację. Najpierw wyślij prywatną wiadomość do prezentera. Użyj poniższych informacji, aby wiedzieć, czego się spodziewać:

Wyślij osobę, aby zaprezentowała prywatną wiadomość i wiadomość, że jej prezentacja będzie dostępna wkrótce. Zawsze najpierw wysyłaj te prywatne wiadomości, aby wyjaśnić obu stronom, co chcesz osiągnąć. W przeciwnym razie może to być mylące.

Po wysłaniu wiadomości prywatnych możesz wysłać oficjalną prezentację LinkedIn. Możesz uzyskać dostęp do linku „Przewodnik wprowadzający” poprzez swój profil połączenia.

Sposób, w jaki łączysz się z kontaktami LinkedIn, ma wpływ na społeczeństwo 2

LinkedIn ułatwia przedstawianie innych.

Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że te nowe połączenia, które nawiążesz na LinkedIn, są potencjalnymi relacjami wykonać pracę z wyprzedzeniemi odkryć wszelkie skrzyżowania lub punkty wspólne dla połączeń pierwszego stopnia. Im więcej osób masz wspólnych, szczególnie w odniesieniu do twoich osobistych zainteresowań, tym bardziej prawdopodobne jest, że nowy związek rozwinie się i będzie się rozwijał! Będziesz doceniony i szanowany, jeśli poświęcisz trochę czasu na połączenie kropek i złożenie tych prezentacji, a przede wszystkim wywrzesz znaczący wpływ na społeczeństwo!

Uzupełnienie wymaga pracy, a korzyści mogą nie być od razu mierzalne. Jednak na dłuższą metę będziesz czerpać korzyści w sposób, którego nie możesz sobie nawet wyobrazić. Nie tylko staniesz się bardziej wartościową i wpływową osobą dla swoich istniejących połączeń, ale także otworzysz drzwi do nowych połączeń i prezentacji.

Czy próbowałeś łączyć się z ludźmi na LinkedIn? Czy masz jakieś porady do dodania? Podziel się swoją historią w sekcji komentarzy poniżej.