Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Sposoby na zwiększenie przychodów dzięki CRM

Sposoby na zwiększenie przychodów dzięki CRM

Dla wielu osób narzędzie CRM ogranicza się jedynie do systemu przechowywania wszystkich informacji o klientach firmy. To prawda, ale trzeba wiedzieć, jak pójść dalej i zrozumieć zastosowania i możliwości, jakie daje takie narzędzie! Ta kopalnia informacji pozwala nam przede wszystkim zwiększyć sprzedaż firmy poprzez stworzenie solidnej bazy roboczej i umożliwia lepszą komunikację między wszystkimi.

W tym artykule zobaczymy, jak zwiększyć przychody za pomocą CRM.

 • Zwiększ liczbę osób dokonujących zakupu.
 • Stwórz relację zaufania
 • Zadbaj o przyjęcie
 • Bądź na bieżąco z potrzebami klientów
 • W jaki sposób CRM może pomóc Ci zwiększyć średni bilet zamówienia?
 • Produkty i usługi uzupełniające
 • Żywotność produktu + powiązane produkty
 • W jaki sposób CRM może pomóc Ci zwiększyć częstotliwość zakupów?
 • Zdobądź najwyższe miejsce w Google.

Zwiększ liczbę osób dokonujących zakupu

Większość firm koncentruje się wyłącznie na pierwszym, aby znaleźć i przyciągnąć nowych klientów. Aby stawić czoła coraz ostrzejszej konkurencji, każda firma, niezależnie od jej wielkości i sektora działalności, musi nawiązać dobre relacje ze swoimi klientami. Relacja z klientem jest prawdziwą dźwignią do zwiększenia sprzedaży i rozwoju jej obrotów. Dlatego ważne, a nawet niezbędne jest wdrożenie skutecznej strategii poprawy zadowolenia klientów i ich zatrzymania. W kolejnych wierszach znajdziesz wskazówki, jak utrzymać i ustanowić dobre relacje z klientami.

Oprogramowanie CRM

Stwórz relację zaufania

Jeśli chcesz zadowolić swoich klientów i utrzymać z nimi dobre relacje, nie możesz ignorować pojęcia zaufania. Klienci muszą być uspokojeni i poinstruowani w zakresie swoich nawyków konsumpcyjnych. Nie wahaj się, aby Twoje kontakty pojawiły się na Twojej stronie internetowej lub w innym medium komunikacyjnym. Konieczne jest także uprzywilejowanie relacji międzyludzkich, nawet jeśli nowe technologie ułatwiają życie. Unikaj nadmiernego używania chatbotów.

Zadbaj o przyjęcie.

Aby utrzymać relacjami z klientami, nie wahaj się zrobić dobrego wrażenia, zaczynając od zadbania o przyjęcie. Aby to osiągnąć, należy maksymalnie ograniczyć czas oczekiwania klientów. To irytujące, gdy e-maile pozostają bez odpowiedzi lub gdy otrzymujesz nieosiągalny numer telefonu. Musisz reagować na prośby klientów. Aby poprawić odbiór, możesz także spersonalizować swoją strefę klienta. Nie zadowalaj się wsparciem telefonicznym. Zaoferuj swoim klientom inne, skuteczniejsze sposoby dotarcia do Twojej firmy, takie jak strona internetowa, sieci społecznościowe itp.

Bądź na bieżąco z potrzebami klientów.

Poza tym ważne jest również uważne słuchanie klientów. Uwzględnienie oczekiwań i potrzeb klientów wzmocni ich lojalność. Nie wahaj się i skonfiguruj narzędzia umożliwiające konsumentom komunikację z Tobą. Dzięki komentarzom Twoich klientów możesz łatwiej rozpoznać ich potrzeby i oczekiwania oraz poznać mocne i słabe strony swojego biznesu.

Jak zwiększyć przychody stosując dwie pozostałe taktyki: zwiększenie średniego biletu i liczby zakupów przypadających na jednego klienta.

W jaki sposób CRM może pomóc Ci zwiększyć średni bilet zamówienia?

Twoje dochody wzrosną, jeśli niektórzy klienci kupią więcej. Dlatego konieczne jest zapewnienie im możliwości, aby nie mogli się oprzeć. I tu z pomocą może przyjść CRM.

Produkty i usługi uzupełniające

Możesz zwiększyć wartość zamówienia oferując produkty lub usługi komplementarne do produktu początkowego, o ile są one spójne.

Na przykład, jeśli kupujesz smartfon, przedstawiciel handlowy może zaoferować Ci etui i zabezpieczenie ekranu. A kupując szalik, prawdopodobnie będziesz potrzebować także rękawiczek i pasującej czapki.

Wykorzystaj swoje oprogramowanie CRM do oferowania komplementarnych produktów i usług. Możesz to zrobić w momencie zakupu lub później, po dokonaniu zakupu przez klienta. Możesz wysyłać oferty, korzystając ze swojej historii zakupów, aby zaprezentować powiązane produkty, których jeszcze nie kupiłeś.

Żywotność produktu + powiązane produkty

Drugim sposobem na zwiększenie zakupów jest przewidzenie, kiedy klient będzie musiał ponownie kupić produkt (często materiał eksploatacyjny), albo dlatego, że jego żywotność dobiegła końca, albo właśnie wyszła nowa, bardziej udana wersja (typowy przykład iPhone’a). .

Twój CRM poinformuje Cię, co kupił klient i jak dawno temu to kupił. W ten sposób możesz w odpowiednim momencie odsprzedać go klientowi.

Weźmy przykład. Załóżmy, że masz sklep sprzedający produkty higieny osobistej. Wiesz, ile czasu zajmie klientowi dokończenie zakupionego szamponu: około dwóch miesięcy. A po tym okresie będą musieli go kupić ponownie. Skorzystaj z tych informacji, aby dostosować ofertę zawierającą szampon z odżywką i maską. Dzięki tej technice sprawisz, że klient dokona ponownego zakupu, a dodatkowo zwiększysz średni bilet pierwszego zakupu.

Wszystkie transakcje powstają dzięki CRM, który podąża za klientem i pozwala zaproponować ofertę we właściwym czasie.

W jaki sposób CRM może pomóc Ci zwiększyć częstotliwość zakupów?

Brzmi prosto i logicznie, ale Twoje przychody wzrosną, jeśli w określonym przedziale czasowym zwiększysz liczbę zakupów dokonanych przez klientów. Oto pytanie, które warto sobie zadać: jak często komunikujesz się ze swoimi klientami? Raz w tygodniu? Raz w miesiącu?

Im więcej czasu spędzisz bez komunikowania się z klientami, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że kupią od Ciebie produkty i zapomną o Tobie. Tak długo, jak potrafisz utrzymać stabilne relacje ze swoimi klientami, powinieneś być w stanie sprawić, że poczuli potrzebę ponownej sprzedaży im Twoich produktów.

CRM daje Ci możliwość zebrania wszystkich szczegółów zachowań Twojego klienta. Korzystaj z nich, aby utrzymywać z nimi udane relacje i oferuj im cenne i istotne informacje, aby zwiększyć częstotliwość zakupów.

Zdobądź najwyższe miejsce w Google

CRM pozwala poprawić obroty i sprzedaż, ponieważ wykazujesz się lepszą organizacją. Jeśli masz sklep internetowy lub wizytówkę, musisz także popracować nad SEO, ponieważ ten obszar zawsze przynosi owoce, gdy strategie są jakościowe. Możliwe jest zatem zwiększenie jego obrotów poprzez referencje w Google. Jednak uważaj, nie ma cudownego przepisu. Wymaga dość długiej i precyzyjnej pracy.

 • Konieczne jest określenie strategii cyfrowej, aby określić potrzeby Twojej firmy i grupę docelową.
 • W przypadku sklepów internetowych należy także wziąć pod uwagę strategie stosowane przez konkurencję, aby się wyróżnić.
 • Aby być pierwszym w Google, musisz popracować nad kilkoma słowami kluczowymi związanymi z Twoją firmą i dziedziną badań.
 • Narzędzia analityczne dostępne online również powinny pomóc w kierowaniu Twoją strategią.

Aby zostać pierwszym w Google, musisz wykazać się rygorystycznością i zastosować się do kilku wskazówek, które przekażą profesjonaliści. Dzieje się tak dlatego, że konsultanci SEO stale przyglądają się zmianom, aktualizacjom i algorytmom, aby znaleźć najlepsze triki.

Wniosek

CRM i dostarczane przez niego dane przynoszą korzyści niemal każdemu elementowi biznesowemu procesu, w tym marketingowi, sprzedaży i obsłudze klienta.

Jeśli jednak zagłębisz się w dane swojego systemu CRM, odkryjesz wiele możliwości lepszego dotarcia do potencjalnych klientów i zmaksymalizowania zwrotu z inwestycji w cały proces sprzedaży.

Możesz wybrać najlepszy CRM dla swojej firmy ZnajdźMójCRMw pełni wykorzystaj funkcje Menedżera relacji z klientami i zwiększ swoje przychody.