Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Sposoby zwiększenia bezpieczeństwa kamer sieciowych (kamera IP)

Kamera sieciowa lub kamera IP to rodzaj cyfrowej kamery wideo, która wysyła obrazy wideo do użytkownika za pośrednictwem Internetu lub sieci komputerowej.

Kamery sieciowe (kamery IP) często mają zastosowania w zakresie bezpieczeństwa i nadzoru. Mimo to te same kamery monitorujące i monitorujące muszą być bezpieczne przed kradzieżą fizyczną i atakami cybernetycznymi.

W kilku prostych krokach możesz zwiększyć bezpieczeństwo kamer sieciowych lub IP. Aktualizacje sprzętu, ustawianie haseł, zmiana nazw użytkowników i haseł domyślnych, odłączenie kamery od Internetu, włączenie opcji szyfrowania i wybór odpowiedniego miejsca do zainstalowania kamery to sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa kamer sieciowych, co zostanie wyjaśnione poniżej.

Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe kamery sieciowej

Zwiększyć bezpieczeństwo kamery sieciowej, zaktualizuj wewnętrzne oprogramowanie lub tzw. sprzęt. Większość kamer ma wbudowane oprogramowanie lub tzw. sprzęt NA może korzystać dzisiejsza sieć. W przypadku wykrycia nowej luki w zabezpieczeniach producent aparatu często udostępnia łatkę lub łatkę jako nową wersję oprogramowania, aby użytkownicy mogli ją pobrać ze strony internetowej firmy. Przeglądarka internetowa zwykle aktualizuje plik sprzęt kamery sieciowej z konsoli administracyjnej.

Dobrym pomysłem jest od czasu do czasu sprawdzanie strony internetowej aparatu, aby sprawdzić, czy sprzęt aparatu został zaktualizowany. Aktualizowanie kamerę sieciową oprogramowanie zmniejsza ryzyko skutecznego ataku hakerów.

Trzymaj kamerę sieciową lokalnie.

Nie podłączaj aparatu do Internetu, jeśli nie chcesz przechwytywać kamera obrazy z Internetu.

CZYTAĆ:  Sposoby na zwiększenie prędkości pobierania torrenta (100% działania)

Jeśli priorytetem jest dla Ciebie prywatność, powinieneś umieścić kamerę w sieci lokalnej i przypisać nierutowalne adresy IP (takie jak 192.168.0.5 lub coś podobnego). Ale nawet jeśli adresy IP kamery sieciowej nieroutowalna, kamera może nadal pojawiać się w Internecie poprzez swoje oprogramowanie (i funkcję zwaną przekierowaniem portów) lub przy użyciu zestawu protokołów UPnP. Odwiedź witrynę producenta aparatu, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować aparat w trybie lokalnym.

Ustaw hasło dla kamery sieciowej

Kolejny skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwo kamery sieciowej polega na zdefiniowaniu dla niego hasła. Opcja ochrony hasłem nie jest domyślnie włączona w wielu kamerach sieciowych. Niektórzy użytkownicy zapominają także o włączeniu ochrony hasłem po inicjalizacji kamery. Dzięki temu kamera pozostaje bezbronna wobec innego potencjalnego użytkownika.

Bardzo kamery sieciowe mają pewne podstawowe uwierzytelnienie, które może nie działać, ale lepsze to niż nic. Chroń obrazy z kamery za pomocą silnej nazwy użytkownika i hasła i pamiętaj o okresowej zmianie hasła.

Zmień domyślne konto administratora i zdefiniuj nowe hasło.

Zwiększyć bezpieczeństwo kamery sieciowejzmień domyślną nazwę użytkownika i hasło. Kamera sieciowa firma ustawiła domyślną nazwę i hasło dla Twojej kamery. Zwykle jednak każdy może znaleźć tę domyślną nazwę użytkownika i hasło, odwiedzając sekcję pomocy technicznej danego modelu aparatu na stronie producenta (a nawet w Google). Jeśli nie zmieniłeś jeszcze nazwy użytkownika i hasła, pamiętaj, że nawet początkujący hakerzy mogą znaleźć domyślną nazwę użytkownika i hasło aparatu, a następnie uzyskać dostęp do obrazów z aparatu lub kontrolować je.

Włącz szyfrowanie WPA2, jeśli Twoja kamera sieciowa jest bezprzewodowa

Jeżeli twój kamera sieciowa jest bezprzewodowa, należy podłączyć ją do sieci bezprzewodowej z szyfrowaniem WPA2, aby osoby słuchające sieci bezprzewodowych nie mogły połączyć się z kamerą i uzyskać dostępu do jej filmów i zdjęć.

CZYTAĆ:  Nadszedł czas, aby zastosować różne sposoby promowania swojej firmy

Nie instaluj kamery sieciowej w niewłaściwym miejscu.

Jeśli nie chcesz, aby nieznajomi widzieli i zauważyli kamera sieciowa, nie instaluj go na oczach wszystkich. Nawet jeśli myślisz, że Twoje są kamery sieciowe pod każdym względem bezpieczny, wiedz, że zawsze znajdą się intruzi, którzy znajdą nowe sposoby na oślepienie kamer (na przykład ataki typu zero-day); Ways, firma produkująca kamery, jeszcze tego nie odkryła. Kamera, której zadaniem jest zwiększanie bezpieczeństwa i nadzoru, musi być także w miarę bezpieczna fizycznie.

Pobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-line