Spotify Testowanie tekstów w czasie rzeczywistym synchronizowanych z muzyką; Obecnie dostępne w ograniczonych regionach

Spotify testuje przywracanie tekstów synchronizowanych z muzyką w czasie rzeczywistym. Wcześniej Spotify miał teksty w wersji na komputery, ale później zostały usunięte po zakończeniu współpracy z Musixmatch.

Funkcja tekstu jest obecnie ograniczona do niektórych regionów, w tym Meksyku, Indonezji i Kanady. Można go znaleźć pod kontrolą odtwarzania, gdzie jest dołączony do innych funkcji, takich jak „Behind The Lyrics” Geniusa.

Jak wynika z tweetów użytkownika z Indonezji, wygląda na to, że Spotify ponownie współpracuje z MusixMatch, aby przywrócić tę funkcję. Oprócz funkcji pojawiającej się pod kontrolą odtwarzania, teksty piosenek można również przełączyć na tryb pełnoekranowy.

Na razie użytkownicy Spotify z reszty świata mają dostęp tylko do aktualnego „Behind The Lyrics”, w którym prezentuje historię za tekstem, a także kilka adnotacji.

Spotify Testowanie tekstów w czasie rzeczywistym synchronizowanych z muzyką; Obecnie dostępne w ograniczonych regionach 1

Odkąd funkcja tekstu została usunięta, społeczność Spotify prosi o jej przywrócenie. Spotify potwierdziło przy pomocy TechCrunch, że zsynchronizowane teksty piosenek są w fazie testowej. Spotify nie wspomniał jednak o dacie przybycia tej funkcji poza rynki wymienione powyżej.

(Źródło: TechCrunch // Obraz: Spotify)