Spotify vs Apple Muzyka: zalety i wady

Usługa przesyłania strumieniowego Apple Apple Muzyka jest dość młoda i została wydana w 2015 roku. Spotify działa od ponad dekady, począwszy od 2008 roku.

Obie platformy mają miliony subskrybentów na różnych platformach, ale Spotify jest nadal największa, z prawie 110 milionami subskrybentów i ponad 120 milionami bezpłatnych użytkowników. Już Apple Muzyka ma znacznie mniejszą liczbę, 60 milionów subskrybentów.

Biorąc pod uwagę, że obie platformy są doskonałe, postanowiliśmy stworzyć ten artykuł, w którym omówiliśmy wszystkie funkcje i różnice między Spotify a Apple muzykę, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję. I bez względu na to, jakie wnioski wyciągniesz, mamy sztuczki dla Spotify i wskazówki Apple Muzyka!

1. Ceny

Bardzo ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, co użyć lub kupić, jest to, ile kosztuje, i nie inaczej jest w tej sytuacji.

Zacznijmy od Spotify: oferowane plany to miesięczne płatności w wysokości 16,90 USD za konto indywidualne, 21,90 USD za dostęp do dwóch kont, 26,90 USD za abonament rodzinny, z dostępem do maksymalnie 6 konta, a na koniec plan studencki, którym jest R $ 850 Ponadto nadal możesz cieszyć się trzema bezpłatnymi miesiącami, zanim będziesz musiał cokolwiek zapłacić.

The Apple Muzyka ma podobną cenę do Spotify, ale oferuje mniej opcji planu. Istnieją trzy: indywidualny plan, który kosztuje 16,90 USD; plan rodzinny, do którego dostęp kosztuje 24,90 R $ 6 konta połączone przez grupę rodzin; i dla studentów, który kosztuje R $ 850 Podobnie jak konkurent, oferuje trzy miesiące za darmo.

Ceny Spotify

Jedna rzecz, w której Spotify opuszcza Apple Music Backwards oferuje bezpłatny plan z ograniczeniami, a konkurent oferuje dostęp do radia Beats1 tylko dla tych, którzy nie chcą płacić. Ograniczenia planu są takie, że większość albumów i list odtwarzania będzie dostępna tylko w trybie losowym, a także w przypadku przerw w reklamach.

Tutaj Spotify wygrywa nie tylko oferując użytkownikowi więcej opcji planu, ale także oferując tryb darmowy.

2. Jakość dźwięku

Jakość dźwięku jest z pewnością jedną z najważniejszych cech w porównaniu Spotify vs. Apple Muzyka Niezależnie od używanej aplikacji muzycznej, Twój zestaw słuchawkowy będzie miał duży wpływ na to, jak bardzo możesz cieszyć się muzyką. Do tego mamy listę najlepszych zestawów słuchawkowych Bluetooth.

Zacznijmy od Spotify: Ta aplikacja używa formatu Ogg Vorbis do odtwarzania w aplikacjach mobilnych i stacjonarnych oraz używa formatu AAC dla odtwarzacza przeglądarki i Chromecasta. Podczas odtwarzania w Ogg utwory są odtwarzane z prędkością do 320 kb / s, jeśli premium i 160 kb / s, jeśli są bezpłatne. Już w formacie AAC jest to 256 kb / s, jeśli premium, i 128 kb / s, jeśli jest bezpłatny.

Strona Apple Muzyka jest dość prosta: wszystko gra wyłącznie w plikach AAC 256 kb / s. Liczba może być nawet niższa niż 320 kb / s Spotify, ale wynik jest w zasadzie taki sam.

Obie platformy oferują korektory, ale Spotify jest znacznie lepszy i ma tę zaletę, że jest bezpośrednio w aplikacji, podczas gdy Spotify Apple Muzyka jest w ustawieniach telefonu. W przypadku iOS jest on włączony „Ustawienia” i w „Muzyka”. W Androidzie będzie to zależeć od tego, czy Twój telefon ma korektor, czy nie.

W tym porównaniu Spotify wąsko wygrywa dla najlepszej implementacji korektora.

3. Kompatybilność

Kolejny interesujący czynnik do rozważenia przy wyborze Spotify vs. Apple Muzyka to to, na którym urządzeniu pracują i które działa najlepiej na nich.

Zacznijmy od podobieństw: oba są kompatybilne z dowolnym głośnikiem bluetooth i większością dostępnych platform, w tym Android, iOS, Mac, Windows, Linux, kreatory Alexa i HomePod. Pracują również w Apple Fire TV i przy pomocy Apple Watch. Oba obsługują zarówno Chromecasta, jak i Airplay.

Mają jednak kilka różnic, szczególnie w obsługiwanych wersjach platform.

Spotify działa na następujących wersjach (lub nowszych): Android 4.1, iOS 11, MacOS 10.10 i Windows 7 lub wyższy. Jego wsparcie dla Linuksa jest ograniczone, ponieważ jest nieoficjalnie tworzone przez programistów. Obsługuje również wszystkich asystentów Google i wszystkich urządzenia z Spotify Connecttakich jak Xbox i Playstation oraz wiele innych.

Spotify a kompatybilność Apple Muzyka

Już Apple Muzyka wymaga następujących wersji (lub nowszych): Android 4.3, iOS 8.4 i iTunes 12.2 do Windows lub Mac. Z usługi można korzystać w systemie Linux za pośrednictwem przeglądarki.

Tutaj Spotify dużo wygrywa, oferując znacznie szerszą gamę kompatybilnych urządzeń.

4.Biblioteka i utwory offline

Jest to obszar, w którym zwycięzca konkursu jest bardzo jasny: Apple Muzyka

Oba oferują absolutnie ogromną ilość muzyki, sięgającą ponad 50 milionów, i oferują wczesny dostęp do niektórych albumów, i oba umożliwiają odtwarzanie utworów dostępnych na twoim urządzeniu, ale na tym kończą się podobieństwa. The Apple Muzyka oferuje również wyłączny dostęp do niektórych klipów muzycznych i filmów.

Ponadto dostępna jest synchronizacja bibliotek Apple, dzięki czemu cała twoja muzyka jest dostępna na wszystkich twoich urządzeniach, o ile tylko jesteś zalogowany Apple ID A najlepsze jest to, że limitem liczby utworów, które można zsynchronizować lub pobrać, jest pamięć masowa, w przeciwieństwie do Spotify, która pozwala pobrać 10 000 utworów.

5. Interfejs i nawigacja

Spotify ma bardzo minimalistyczny i prosty interfejs, ale wykonuje swoją pracę bardzo dobrze. Jest niezwykle intuicyjny, co powoduje, że użytkownik nie musi tracić czasu na szukanie tego, czego potrzebuje. Aplikacja oferuje tylko jeden motyw, ciemny motyw. Nawiasem mówiąc, jeśli podoba Ci się ten motyw, oto jak włączyć tryb ciemny w wielu aplikacjach.

Podobnie jak konkurent, aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i ma bardzo dostępny i intuicyjny interfejs. Ale w przeciwieństwie do innych, oferuje dwa motywy, ciemny i jasny, i ma opcję automatycznego przełączania się między nimi, jeśli tryb oszczędzania baterii jest aktywny. W obu przypadkach wszystkie główne karty kontrolne znajdują się u dołu ekranu.

Spotify a nawigacja i interfejs Apple Muzyka

Najstarsze z nich zawierają animacje i krótkie filmy wideo do niektórych utworów, a oba oferują teksty towarzyszące kilku utworom. Jednak tylko Apple Muzyka oferuje coś niezwykle przydatnego, czyli wyszukiwanie piosenek według ich tekstów.

Oba mogą być kontrolowane zarówno przez Google Maps, jak i interfejs Android Auto, jeśli prowadzisz samochód i korzystasz z GPS, ale ta usługa jest dostępna tylko dla Spotify na Waze.

W tej sesji istnieje powiązanie między Spotify vs Apple Muzyka.

6. Narzędzia do odkrywania

Zaletą tych aplikacji w porównaniu do aplikacji do słuchania muzyki offline jest łatwość odkrywania nowej muzyki dzięki narzędziom, w które są wyposażone.

Gdy tylko zaczniesz korzystać z jednego z nich, poprosi Cię o wybranie ulubionych gatunków muzycznych i wykonawców, aby podać algorytm sugestii. Gdy korzystasz z aplikacji i słyszysz, co lubisz, sugestie stają się lepsze.

Spotify ma listę odtwarzania „Odkrycia tygodnia”, który odnawia swoje piosenki co tydzień, oraz Daily Mixktóre są odnawiane codziennie. Są to listy odtwarzania generowane przez Spotify na podstawie tego, co często słyszysz od momentu rozpoczęcia korzystania z aplikacji. Ponadto ma zakładkę „Przeglądaj”gdzie możesz poznawać nowych artystów i gatunki.

Narzędzia Spotify vs. Discovery Apple Muzyka

Na ekranie głównym masz sugestie dotyczące słuchania na podstawie przeszłości. Zawiera opcje od „Nie wychodź z uszu” po nieznane ci rzeczy, ale algorytm zaleca.

The Apple Muzyka ma listy „Mix”, które są często odnawiane i służą temu samemu celowi „Odkrycia tygodnia” z Spotify. Ma również zakładkę „Dla ciebie”, która poleca to, czego słuchasz, nie tylko na podstawie tego, czego słuchasz, ale także na podstawie początkowych odpowiedzi ulubionych artystów i gatunków.

W każdym razie, ponieważ oba mają dobrze działające narzędzia, Spotify ma znacznie lepszy algorytm, dzięki czemu wygrywa w tej rundzie.

7. Radio

Między Spotify a Apple Muzyka, tylko jeden z nich ma radia: Apple Muzyka z Beats1, radiem stworzonym przez prawdziwych DJ-ów, który działa cały czas bez zakłóceń. To kolejne niezwykle przydatne narzędzie do odkrywania nowych, a nawet nieznanych rzeczy.

Spotify nie oferuje samych radiotelefonów, takich jak Beats1, ale zamiast tego generuje radia na podstawie tego, czego słuchałeś. Jeśli umieścisz album do odtworzenia i dobiegnie końca, utwór się nie zatrzyma, a Spotify będzie odtwarzał podobne rzeczy. Jednak nie ogranicza się to tylko do tej platformy, czyli Apple Muzyka oferuje to samo.

Nie ma wątpliwości: usługa Apple wygrać.

Beats1 Radio Spotify vs Apple Muzyka

8. Narzędzia społecznościowe

Dużą zaletą Apple Muzyka pod tym względem jest cechą Połącz, która jest obszarem, w którym artyści mogą swobodnie komunikować się z fanami, wystawiając publicznie swoją pracę, inspiracje i życie. To sposób na zbliżenie się do publiczności, co może być naprawdę fajne.

Ludzie mogą cieszyć się postami artystów i odpowiadać na nie, co z kolei może przemawiać bezpośrednio do każdego użytkownika, który coś powiedział.

Jest to brakująca funkcja Spotify i jest to obszar, w którym brakuje platformy. Oferuje jedynie integrację z Facebook, możliwość śledzenia artystów i ich przyjaciół, przeglądanie, jeśli jest dozwolone, tego, czego słuchają, oraz udostępnianie list odtwarzania, wszystkich narzędzi obecnych w konkurentach.

Spotify oferuje jako jedyną zaletę kody ułatwiające udostępnianie utworów, albumów i list odtwarzania. Miło jest mieć, ale nie jest to wcale niezbędne, co czyni zwycięzcę rundy rundą Apple Muzyka

Bonus: tryb ćwiczeń

Spotify miał tryb ćwiczeń w dawnych czasach, ale od tego czasu został włączony do aplikacji innych firm. Nawet jeśli nie jest to coś w samej aplikacji, jest to bardzo interesująca integracja tej platformy. Zasadniczo działa, znajdując utwory we właściwym tempie do odtwarzania, zgodnie z rytmem rasy użytkownika.

Chodzi o to, że integracja z aplikacjami innych firm, a nie rodzimym narzędziem aplikacji Apple Muzyka pozbawiona tej umiejętności czyni Spotify zwycięzcą kategorii.

Wniosek

Obie aplikacje mają zalety i wady, jak pokazano powyżej. Unikalną cechą Spotify jest możliwość bezpłatnego korzystania z aplikacji, więc jeśli tego właśnie chcesz, to twój wybór. Teraz, jeśli chcesz zapłacić za korzystanie, decyzja staje się nieco bardziej skomplikowana.

Biorąc pod uwagę tylko wynik, Spotify pozostał 5 i Apple Muzyka z 3. Ale prawdziwy wynik jest nie tylko dla tego, ale także dla kontekstu użytkownika.

Możesz powiedzieć, że jeśli masz już kilka produktów Apple, lub jeśli korzystasz z iTunes i masz tam zapisane utwory, Apple Muzyka jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie. Jeśli chcesz się upewnić, że bez względu na to, na jakim urządzeniu możesz odtwarzać muzykę, Spotify jest właściwym rozwiązaniem. A jeśli chcesz odkryć nowe rzeczy, prawdopodobnie powinieneś odwiedzić Spotify.

Co sądzisz o naszym porównaniu Spotify vs. Apple Muzyka

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten artykuł i że pomógł Ci podjąć lepszą decyzję o wyborze usługi. Pamiętaj, że Apple Właśnie wypuściłem Airpods Pro, abyś mógł słuchać swojej muzyki w najlepszej możliwej jakości! Zostaw komentarz na temat używanej aplikacji i jeśli pomożemy.