Spotify wyeliminuje reklamy polityczne na początku 2020 r

Wybory w USA w 2020 r. Były wspólnym motywem wielu wstrząsów, które miały miejsce w tym roku. Zarówno poprzez pojawienie się polityk mających na celu przyspieszenie procesu, jak i przez przeszkody budzące wątpliwości co do procesu, jasne jest, że to wydarzenie wzbudziło zainteresowanie wszystkich.

Przede wszystkim dlatego, że będą to pierwsze wybory po skandalu z 2016 r., W których takie firmy jak Facebook i Cambridge Analytica były mocno zaangażowane. Oczekuje się, że w 2020 r. Ten ciemny cień pozostawi po sobie lepszą pamięć. Dlatego wielu firmom powierzono zadanie zmiany ich podejścia do wyborów, tak aby ich działania były bardziej odpowiedzialne i świadome wpływu, jaki mogą wywrzeć na masy.

Spotify rozpoznaje swoje prawdziwe możliwości

https://pmcvariety.files.wordpress.com/2019/06/spotify.jpg?w=1000&h=563&crop=1Jedna z sieci społecznościowych, która postanowiła podjąć działania w tej sprawie, dotyczy Spotify. Ta platforma przesyłania strumieniowego muzyki zadeklarowała, że ​​do początku 2020 r. „Wstrzyma” swoje usługi reklamowe dla wszystkich związanych z polityką.

Przyjmując za punkt wyjścia wszystkie krytyki, które otrzymał Facebook Ze względu na wątpliwe zasady zarządzania reklamami propagandowymi Spotify postanowiło po prostu całkowicie opuścić ten obszar. Przynajmniej tak będzie do czasu wyborów w 2020 roku.

Inną alternatywą, jaką mógł podjąć Spotify, było rozpoczęcie sprawdzania treści swoich reklam. W ten sposób mogliby zapewnić w mniej radykalny sposób, że ich platforma nie przyczynia się do rozpowszechniania fałszywych wiadomości.

Jednak strona przesyłania strumieniowego oświadczyła, że ​​nie rozważa posiadania niezbędnych środków do prawidłowego przeprowadzenia tego typu weryfikacji. Dlatego wybierają, zamiast zezwalać na fałszywe treści na swojej platformie, usuwać je wszystkie, aż do końca wyborów.

Nowy środek rozpocznie się w styczniu

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2019/12/1577515752_361_Spotify-wyeliminuje-reklamy-polityczne-na-poczatku-2020-r.jpg "width =" 1081 "height =" 608Jak powiedziała sama firma, środek ten rozpocznie się, gdy nie znajdziemy go w 2020 r. W szczególności wszystkie reklamy propagandy politycznej przestaną pojawiać się na stronie po 6 Stycznia następnego roku.

Należy zauważyć, że Stany Zjednoczone są jedynym krajem, w którym Spotify wyświetla reklamy. Dlatego ich zniknięcie dotknie tylko zainteresowanych, czyli naród amerykański.

Spotify nie jest sam

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2019/12/1577515753_603_Spotify-wyeliminuje-reklamy-polityczne-na-poczatku-2020-r.jpg "width =" 1067 "height =" 600

Spotify nie jest jedyną siecią społecznościową, która wybrała tę radykalną ścieżkę. W ostatnich miesiącach CEO TwitterJack Dorsey również to ujawnił Twitter Przestałbym przedstawiać propagandę polityczną do odwołania.

Jest to bezpośrednia odpowiedź na nowo przedstawioną politykę Facebook w którym przyznali, że nie weryfikują treści reklam na swojej platformie umieszczanych przez polityków. Ponadto Google znalazł się w środku, ograniczając niektóre rodzaje emisji reklam.

Na przykład stwierdził, że reklamy kierowane bezpośrednio do „niezdecydowanej” publiczności lub z zapisem lub zapisem o szczególnych preferencjach politycznych nie będą dozwolone. W rzeczywistości pozwoli jedynie na reklamy z celami geograficznymi lub demograficznymi, jako próbę ograniczenia manipulacji informacjami przed wyborami w 2020 roku.

Oczywiste jest, że w miarę zbliżania się oczekiwanej daty napięcia rosną, a prawdziwe kolory firm wychodzą na jaw. Nadszedł czas, aby zobaczyć, jakie podejmują decyzje i czy mogą, czy nie, zasługiwać na nasze zaufanie.