Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Spotlight: Założyciel Live Lingua przekształcił kryzys ćwierćwiecza w odnoszący sukcesy biznes

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Spotlight: Założyciel Live Lingua przekształcił kryzys ćwierćwiecza w odnoszący sukcesy biznes

Niektórzy właściciele firm od samego początku widzą jasną drogę do przedsiębiorczości. Ale tak nie było w przypadku założyciela Język na żywo. Zamiast tego zaczął od stałej pracy w świecie korporacji. Tak więc dopiero po kryzysie ćwierćwiecza wiedział, że jest przeznaczony do czegoś większego. Przeczytaj zwroty akcji w jego podróży w tym tygodniu w Small Business Spotlight.Co robi biznes

Oferuje wciągające rozwiązanie do nauki języków.

Dyrektor generalny Ray Blakney powiedział Small Business Trends: „Moja firma, Live Lingua, oferuje angażujące i nowatorskie podejście do nauki nowego języka. Platforma do nauki języków online Live Lingua łączy użytkowników, którzy chcą biegle mówić po hiszpańsku, chińsku, rosyjsku i nie tylko, z własnym, ręcznie wybranym, certyfikowanym nauczycielem mówiącym w ojczystym języku, podczas sesji dydaktycznych za pośrednictwem czatu wideo online”.

Nisza biznesowa

Oferuje pełen zakres usług z wysokiej jakości nauczycielami.

Blakney mówi: „W przeciwieństwie do wielu katalogów nauczycieli języków, które zmuszają użytkowników do przeszukiwania niezliczonych korepetytorów (z których wielu nie ma uprawnień), aby znaleźć najlepszego, Live Lingua wykonuje całą pracę. Jako internetowa szkoła językowa oferująca pełen zakres usług, Live Lingua zapewnia uczniom ten sam poziom wsparcia, co szkoła fizyczna, za ułamek ceny. Każdy nauczyciel w Live Lingua musi mieć wyższe wykształcenie i przejść szeroko zakrojony proces selekcji obejmujący rozmowy kwalifikacyjne, sesje próbne i egzaminy aplikacyjne.”

Jak zaczął się biznes

Po serii poważnych zmian życiowych.

Blakney wyjaśnia: „Miałem kryzys ćwierćwiecza, kiedy zobaczyłem siebie siedzącego w boksie i piszącego kod przez następne 40 lat. To nie było życie, jakim chciałem żyć. W ciągu kilku dni od tego objawienia zgłosiłem się jako ochotnik do Amerykańskiego Korpusu Pokoju. W ciągu trzech miesięcy rzuciłem prawie-6pracę, sprzedałem swoje mieszkanie i cały mój światowy dobytek i byłem w samolocie do Meksyku, gdzie miałem pomagać rdzennym społecznościom na południu kraju.

Rekommenderad:  Spotlight: Franczyza ma wyjątkowe podejście do szkolenia psów

„Podczas pobytu w Meksyku poznałem moją żonę i po ukończeniu dwóch lat służby w Korpusie Pokoju. Postanowiliśmy razem spróbować swoich sił w biznesie. W 2008 roku uruchomiliśmy tradycyjną szkołę zanurzeniową w języku hiszpańskim z zaledwie 2000 USD na koncie. Na szczęście nasza szkoła odniosła sukces od pierwszego dnia i już po kilku tygodniach była pełna.

„W marcu 2009 roku stanęliśmy w obliczu poważnego wyzwania: meksykańskiego kryzysu związanego ze świńską grypą. Ta pandemia spowodowała zamknięcie granic Meksyku. A większość uczniów naszej szkoły pochodziła spoza kraju i musiała odwołać zajęcia dydaktyczne. Moja żona i ja nie mieliśmy wystarczających środków, aby nasza szkoła działała znacznie dłużej. Dlatego zmiana naszego modelu biznesowego była absolutnie niezbędna.

„W tym momencie moja żona zasugerowała skontaktowanie się z naszymi poprzednimi uczniami, aby sprawdzić, czy byliby zainteresowani prowadzeniem sesji nauczania przez Skype. To skończyło się bardzo dobrze. Postanowiłem więc stworzyć stronę internetową oferującą zajęcia, tylko po to, żeby przetestować pomysł i zobaczyć, czy ktoś będzie chciał się zapisać. Nasze początkowe koszty stworzenia strony internetowej wyniosły zaledwie 59,99 USD”.

Największa wygrana

Otrzymanie dużego uznania.

Blakney mówi: „W 2015 roku magazyn Entrepreneur Magazine uznał Live Lingua za jedną z najlepszych małych firm w USA (nagroda E360). To było dla mnie bardzo ekscytujące, ponieważ było świadectwem tego, jak bardzo nasza firma ma wpływ na naukę języków”.

Największe ryzyko

Opuszczenie bezpiecznej pracy.

Blakney dodaje: „Kiedy ukończyłem college, pracowałem jako inżynier oprogramowania, dobrze zarabiając. Zrezygnowałem z tej pracy, ponieważ chciałem więcej od życia. Kolejnym krokiem, jaki podjąłem, było wstąpienie do Korpusu Pokoju za pensję w wysokości zaledwie kilkuset dolarów miesięcznie. To mogło być katastrofą dla kogoś w szybko rozwijającej się dziedzinie technologii. Ale doprowadziło mnie to do spojrzenia na świat w inny sposób, co z kolei doprowadziło mnie do założenia Live Lingua”.

Rekommenderad:  7 Sposoby naprawy niewidocznych naklejek WhatsApp

Wyciągnięta lekcja

Pozwól swojemu zespołowi przewodzić.

Blakney mówi: „Jedną z rzeczy, o których chciałbym wiedzieć na początku mojej biznesowej podróży, było szukanie liderów w moim zespole wcześniej i pielęgnowanie ich. Będąc na stanowisku kierowniczym, czasami zapominamy, że nie zawsze możemy tam być, a przynajmniej nie w tej samej roli, w której jesteśmy teraz. Jeśli jesteśmy w większej firmie, możemy awansować lub przenieść się do innego działu. Jeśli jesteśmy właścicielami własnej firmy, możemy dojść do tego, że nie będziemy już chcieli prowadzić bieżącej działalności lub przynajmniej potrzebować pomocy, aby móc realizować inne projekty”.

Jak wydali dodatkowe 100 000 $

Próbowanie nowych strategii marketingowych.

Blakney dodaje: „Użyłbym go do przetestowania innych kanałów marketingowych, aby zobaczyć, które z nich zadziałają dla nas i pomogą nam rozwinąć naszą działalność”.

Ulubiony cytat

„Gdyby napisali książkę o twoim życiu, czy ktoś chciałby ją przeczytać?” – Nieznany

Blakney po raz pierwszy usłyszał ten cytat w reklamie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, zanim zaczął Live Lingua. Wyjaśnia: „To był cytat, który spowodował, że rzuciłem prawie-6-opracować płatną pracę jako inżynier oprogramowania i wyruszyć na ścieżkę, która uczyniła mnie przedsiębiorcą niezależnym od lokalizacji. Wyobraziłem sobie siebie siedzącego w kabinie i piszącego kod przez następne 30 lat. I zdałem sobie sprawę, że nie chcę, aby książka mojego życia była o tym”.

* * * * *