Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Sprzedaż komputerów Mac spada szybciej niż Windows w miarę dalszego spowalniania dostaw komputerów PC

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Sprzedaż komputerów Mac spada szybciej niż Windows w miarę dalszego spowalniania dostaw komputerów PC

Oferta komputerów Mac osiągnęła punkt krytyczny. Sprzedaż dla Appleoferta laptopów stale się zmniejsza, a według najnowszych danych badawczych za III kwartał 2016 r. Gartnera i IDC sytuacja dla giganta z Cupertino nie wygląda pozytywnie. Światowe dostawy komputerów Mac po raz kolejny odnotowały znaczny spadek, choć tym razem aż o 13%. Stanowili prawie 7.4 procent światowego rynku komputerów PC z 5.7 Milion jednostek, w dół od 8.1% ostatni rok. Kluczowym uzasadnieniem nie jest to, że klienci wolą komputery osobiste; wynika to z faktu, że czekają na długo oczekiwaną aktualizację Apple nadal nie został poruszony.

Chwila Windows Komputery PC już korzystają z nowych chipsetów Kaby Lake firmy Intel, będących ostatnią aktualizacją AppleMacbook Pro otrzymałem ponad rok temu. Co więcej, Mac Pro również nie był odświeżany od ponad trzech lat, co jest dość zdumiewające, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania rynku od tego czasu.

Ogólnie rzecz biorąc, cały rynek komputerów osobistych wykazuje oznaki spadku od ponad roku. Spadły dostawy komputerów PC na całym świecie 5.7% do 68.9 mln sztuk w porównaniu z trzecim kwartałem 2015 r., co oznacza ósmy z rzędu kwartał spadku sprzedaży komputerów osobistych, który jest najdłuższy w historii branży.

Przeczytaj także: Sprzedaż Chromebooków po raz pierwszy w USA przewyższyła liczbę sprzedaży Macbooków

Z drugiej strony dane IDC sugerują, że w trzecim kwartale 2016 roku dostawy wyniosły prawie 68 milionów sztuk, co oznacza znaczny spadek rok do roku 3.9%. Jednak te wyniki pozostały 3.2% powyżej szacunków. Te liczby „lepsze niż oczekiwano” w rzeczywistości wynikają z tego, że dostawcy komputerów PC podwajają obecnie swoje zapasy, aby zgromadzić swoje zapasy na nadchodzący sezon świąteczny, najważniejszy okres dla każdej oferty produktów. Co więcej, chcąc uzyskać coraz większą przewagę nad mniejszymi graczami, liderzy rynku dominują w zakresie powierzchni półek i dostaw. Szczyt 3 W rezultacie dostawcy komputerów PC (Lenovo, HP, Dell) stanowią ponad 58% światowego rynku, w porównaniu z 55% rok wcześniej.

Chociaż oczekuje się, że sprzedaż poprawi się jeszcze w tym roku dzięki świątecznym aktualizacjom, producenci komputerów osobistych stoją obecnie przed szeregiem wyzwań, w tym słabym okresem powrotu do szkoły i brakiem potencjalnego popytu na rynkach wschodzących. Jak stwierdził , główny analityk firmy Gartner, dwie podstawowe kwestie wpływające na te spadki to: po pierwsze, wydłużenie żywotności współczesnych komputerów osobistych i nieustanne podwyższanie kategorii produktów. Większość konsumentów posiada co najmniej trzy różne typy urządzeń, wśród których komputer PC odgrywa najmniejszą rolę, a wyższą zajmują telefony i tablety. Szereg badaczy prognozowało, że ludzie mogą nie kupić ponownie konwencjonalnego komputera PC.

Mikako Kitagawa dodała dalej: „”

Warto jednak mieć na uwadze, że ani IDC, ani Gartner nie zaliczają do „komputerów PC” urządzeń z odłączaną klawiaturą, takich jak Surface Pro.

Dodając dalej, Linn Huang, dyrektor ds. badań w dziale urządzeń i wyświetlaczy, stwierdziła: „”

Table of Contents