Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Sprzedaż międzynarodowa wł Amazon: Kompletny przewodnik

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Sprzedaż międzynarodowa wł Amazon: Kompletny przewodnik

Możliwość dotarcia do najszerszej grupy docelowej z wielu krajów to jeden z powodów, dla których sprzedawcy detaliczni do tego dążą Amazon. Oprócz wbudowanych funkcji marketingowych i zaawansowanych możliwości promocyjnych, Amazon oferuje również kilka zwycięskich opcji sprzedaży produktów i wysyłki międzynarodowej na całym świecie. Jak trudno jest sprzedawać lokalnie Amazon rynków i jakie produkty sprzedawać na arenie międzynarodowej Amazon w 2023 roku? Znajdźmy odpowiedzi na te i inne pytania na Amazon globalna sprzedaż.

Co jest Amazon Globalna sprzedaż i jak to działa?

Co to znaczy sprzedawać na całym świecie Amazon? Zgodnie z koncepcją oznacza to oferowanie, marketing i wysyłkę produktu do innych krajów, oprócz Stanów Zjednoczonych. Amazon jest rynkiem międzynarodowym i ma zlokalizowane wersje Amazon strony internetowe dla określonych krajów i kupujących z nich. Każda z lokalnych wersji marketplace jest idealnie dopasowana do lokalizacji. Witryna korzysta z lokalnego języka, lokalnej waluty i lokalnej obsługi klienta, aby zapewnić użytkownikom jak najbardziej bezproblemową i natywną obsługę. Rzeczywiście, Amazon Stany Zjednoczone mają najszerszą obecność. Możesz jednak przejść na sprzedaż międzynarodową, tworząc dedykowane konta dla innego kraju.

Do jakich hrabstw możesz sprzedawać?

Do tej pory istnieje 13 krajów o ugruntowanej pozycji Amazon obecność. Obejmuje Stany Zjednoczone, Kanadę, Brazylię i Meksyk, Wielką Brytanię (Wielka Brytania), Francję, Hiszpanię, Włochy i Niemcy, Chiny, Japonię, Indie, Australię i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jak widać, istnieje wiele możliwości sprzedaży międzynarodowej Amazon, obejmujące kraje od Europy po USA, w tym między innymi te najbardziej odległe. Należy jednak zdawać sobie sprawę z zalet i ewentualnych problemów związanych ze sprzedażą międzynarodową Amazonwięc przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Zalety sprzedaży międzynarodowej na Amazon

 • Zwiększ swój zasięg. To jedna z najbardziej oczywistych korzyści ze sprzedaży Amazon przedmioty na arenie międzynarodowej. Rynek daje możliwość dotarcia do wszystkich Amazonużytkowników na świecie, więc perspektywa rozwoju Twojej firmy jest prawie nieograniczona.
 • Ponownie wykorzystaj praktyki marketingowe, o których wiesz, że dobrze się sprawdzają. Po tym, jak zorientowałeś się, jak to działa Amazon USA, prawdopodobnie poczujesz się pewniej, przechodząc na europejską wersję rynku. Co więcej, większość taktyk marketingowych działa równie dobrze na wielu rynkach, więc będziesz mógł je ponownie wykorzystać.
 • Zbuduj swoją markę. Amazon sprzedaż międzynarodowa pomaga również budować markę i zwiększać jej rozpoznawalność za granicą. Jest to również okazja do zwiększenia sprzedaży poza nią Amazonobniżając opłaty za polecenie.
Rekommenderad:  Założyłem się z moim synem i dałem mu nauczkę – Inteligentny pasywny dochód

Możliwe wady sprzedaży globalnej na Amazon

 • Kwestie kulturowe i językowe. Sprzedaż międzynarodowa oznacza stawianie czoła zupełnie innym środowiskom kulturowym i kontakt z użytkownikami o różnych mentalnościach, wartościach życiowych, preferencjach i nawykach konsumpcyjnych. Musisz dokładnie zbadać i rozważyć specyficzne cechy każdego kraju przed dołączeniem do lokalnych rynków.
 • Frustrujące polityki podatkowe i inne regulacje prawne. Ponadto każdy z krajów ma określone podatki, które mogą być frustrujące i przytłaczające. Podczas gdy Europa ma niewielką jasność (ponieważ większość podatków jest ujednolicona), sprawy komplikują się w Chinach, Indiach i Japonii.
 • Zwiększona konkurencja. I bez wątpienia im więcej lokalnych targowisk wchodzisz, tym większą masz do czynienia z konkurencją. Lepiej być przygotowanym na ten fakt.

Koszt sprzedaży w dniu Amazon Międzynarodowo

Mogę uzyć Amazon sprzedawać na arenie międzynarodowej jako firma? Oczywiście, że możesz i możesz to zrobić. Mimo to powinieneś to wiedzieć Amazon pobiera od sprzedawców opłatę, a ponadto zasady cenowe i stawki wysyłki, opłaty celne i podatki są bardzo różne w różnych krajach.

Koszt abonamentu na konto

Mimo to dobrą wiadomością jest to, że jeśli masz Amazon Ujednolicone konto Ameryki Północnej lub Amazon Europe Unified Account, możesz oceniać rynki amerykańskie lub europejskie bez dodatkowych kosztów. Załóżmy jednak, że masz konto sprzedawcy w USA i chcesz rozszerzyć swoją międzynarodową działalność na Europę. W takim przypadku musisz utworzyć osobne konto dla Europy, aby uzyskać dostęp do europejskich rynków. W związku z tym musisz uiścić opłatę abonamentową za każde posiadane konto, zarówno profesjonalne, jak i indywidualne. Zalecamy korzystanie z subskrypcji konta pro do sprzedaży międzynarodowej Amazonplus skorzystaj z Amazon FBA i dowiedz się, jak sprzedawać Amazon FBA z wyprzedzeniem międzynarodowym.

Koszt przesyłki

Koszt wysyłki produktu za granicę zależy również od kraju, z którego i do którego go wysyłasz. W tym momencie lepiej jest użyć Amazon pomoc centrów realizacji zamówień, ponieważ sprawia, że ​​koszty wysyłki są bardziej przewidywalne dla Ciebie i Twoich kupujących w porównaniu z opcją samodzielnej wysyłki własnych zamówień. Pod Amazon FBA, Amazon bierze na siebie lwią część odpowiedzialności za realizację Twojego zamówienia, więc jest to okazja, aby trochę złagodzić ból głowy związany ze sprzedażą międzynarodową.

Podatki specyficzne dla kraju

Także każdy Amazon globalny kraj eksportowy ma własne zasady podatkowe, które musisz zbadać i zrozumieć. Na przykład VAT jest standardowym podatkiem dla Europy. Ale na szczęście istnieją dedykowane aplikacje, które mogą pomóc w obliczeniu podatku VAT na etapie fakturowania. Na przykład za pomocą Sonaru Sprzedawcy możesz automatycznie generować faktury VAT, a kwota podatku VAT również zostanie naliczona automatycznie.

Rekommenderad:  Amazon Sprzedawca Chukar Cherries zbanowany za fałszywe linki z chińskim sprzedawcą

Powiązane wydatki marketingowe

Jako jeszcze jedną zakładkę wydatków należy pamiętać, że koszt wyświetlania reklam PPC na Amazon a uruchamianie innych kampanii promocyjnych może być różne w różnych krajach. Ponadto niektóre podejścia marketingowe, które dobrze sprawdzają się w USA, mogą nie działać w Indiach i odwrotnie, dlatego lepiej jest mieć trochę wolnych pieniędzy na badania rynku i testy kampanii marketingowych.

Jak sprzedawać globalnie na Amazon

Oto jak sprzedawać na arenie międzynarodowej Amazon krok po kroku.

 • Zdecyduj się na kraj i przeprowadź badanie rynku. Jak dowiedzieć się, jakie produkty sprzedają się na całym świecie Amazon? Jedyna odpowiedź to zrobić badania. Jako pierwszy krok zasugeruj produkt i przyjrzyj się rynkowi krajowemu jako użytkownik. Przeszukaj odpowiednie kategorie, dowiedz się, jakie produkty oferują inni sprzedawcy i jakie opinie dzielą się z użytkownikami. Spróbuj zidentyfikować luki i brakujące korzyści, które możesz wypełnić swoimi produktami. Ponadto, wybierając produkt, weź pod uwagę różnice mentalne i specyfikę kulturową.
 • Zaproponuj odpowiednią cenę. Przeszukując kategorie i zatwierdzając wybór produktu do sprzedaży na całym świecie, upewnij się, że jest on odpowiednio wyceniony. Możesz to zrobić, porównując ceny konkurencyjnych produktów i znajdując średnią. Skorzystaj również z Amazon Kalkulator FBA, który pomoże Ci w przybliżeniu przewidzieć przychody i koszty wysyłki, dzięki czemu będziesz w stanie znaleźć najbardziej rozsądną cenę.
 • Weź pod uwagę podatki i inne koszty. Jako jeszcze jeden ważny krok nie zapomnij, że każdy kraj ma swoje zasady dotyczące podatków, importu i ceł. Zapoznaj się z nimi szczegółowo, aby Twoi klienci nie musieli nieoczekiwanie zapłacić podwójnej opłaty celnej lub innego podatku. Istnieją opłaty, które powinien koniecznie uiścić sprzedający, podczas gdy inne są obowiązkiem kupującego. Weź pod uwagę wszystkie te sztuczki przy ustalaniu cen swoich produktów i od samego początku wyjaśnij warunki świadczenia usług międzynarodowym nabywcom.
 • Zrób lokalizację. Upewnij się również, że zlokalizowałeś produkt, jeśli masz już zwycięski produkt. Załóżmy, że sprzedajesz stroje kąpielowe, które dobrze sprzedają się w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jednak ze względu na zasadnicze różnice kulturowe między Stanami Zjednoczonymi, Europą i ZEA jest mało prawdopodobne, aby oferowanie arabskim nabywcom było najlepszą opcją. Jednak, aby wejść na ten rynek, zastanów się nad przekształceniem swoich strojów kąpielowych w takie, które będą odpowiadały muzułmańskiej publiczności, lub przynajmniej unikaj umieszczania na opakowaniach wizerunków półnagich kobiet.
 • Twórz, publikuj i promuj swoje oferty na rynkach. W przypadku sprzedaży globalnej w dniu Amazon, możesz tworzyć listy międzynarodowe. Załóżmy na przykład, że masz ujednolicone konto w USA. W takim przypadku możesz utworzyć wpis i rozpowszechniać go w meksykańskiej, brazylijskiej i kanadyjskiej wersji programu Amazon. Ale jeśli chcesz utworzyć listę dla Europy, musisz ponownie się zalogować i stworzyć ją od podstaw.
 • Inteligentniej zarządzaj opiniami klientów. Jedna z wad dalszej sprzedaży Amazon międzynarodowym polega na tym, że recenzje użytkowników na rynku amerykańskim nie są widoczne na rynku brytyjskim, mimo że język i produkt są takie same. Oznacza to, że musisz znaleźć sposób na zarządzanie opiniami kupujących na wielu rynkach. Lepiej zrobić to za pomocą jednej aplikacji. Na przykład SageMailer może pomóc.
Rekommenderad:  Amazon Prime Day 2020 opóźniony do września: raport

Wniosek

Prowadzenie międzynarodowego biznesu i sprzedaż Amazon na całym świecie może być obiecującym pomysłem na rok 2023. Jeśli jednak Twój produkt nie jest globalny, teraz jest właściwy czas, aby rozpocząć strategię ekspansji, ponieważ handel elektroniczny, wzmocniony głównie przez pandemię 2020 r., wciąż rośnie. Za pomocą Amazon globalne możliwości sprzedaży to sposób na zwiększenie sprzedaży, zwiększenie przychodów i dotarcie do szerszej bazy klientów.

Pamiętaj jednak, że istnieją pewne pułapki, na które powinieneś uważać. Na przykład ręczne zarządzanie recenzjami z wielu platform handlowych prędzej czy później stanie się wyzwaniem, a tutaj SageMailer chętnie Ci pomoże. Obsługujemy wszystkie rynki, a dzięki naszej aplikacji będziesz w stanie lepiej śledzić opinie swoich klientów za pomocą jednej platformy.

Wypróbuj SageMailer już teraz! Odblokuj bezpłatną 30-dniową wersję próbną i dowiedz się, jak to działa w przypadku sprzedaży międzynarodowej!