Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[Stat Stories] Apple spada, podobnie jak inne marki smartfonów w drugim kwartale 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [Stat Stories] Apple spada, podobnie jak inne marki smartfonów w drugim kwartale 2020 r

Nikt nie spodziewał się, że to będą najlepsze czasy. Więc kiedy Canalys zgłoszone że globalna sprzedaż smartfonów w drugim kwartale 2020 roku spadła, niezbyt wielu było zdziwionych. W końcu był to czas naznaczony blokadami na całym świecie ze względu na Covid-19. Jednak w raporcie pojawiło się kilka wstrząsów, w szczególności jedna firma przekroczyła szanse na faktyczne posiadanie jednej czwartej, a inna przejęła stanowisko światowego lidera smartfonów.

Zdjęcie: Wiadomości NBC

Oto najważniejsze elementy raportu:

Wszyscy się potykają…

Światowy rynek smartfonów spadł w tym kwartale o 14 procent w porównaniu z drugim kwartałem 2019 r., co stanowi jeden z najbardziej gwałtownych spadków w ostatnim czasie. Dostawy spadły z 331.8 mln sztuk w II kwartale 2019 r. do 284.7 milionów sztuk w drugim kwartale 2020 r. Indie, trzeci co do wielkości rynek na świecie, spadł o 48 procent, podczas gdy nawet częściowo otwarty rynek chiński spadł o 7 procent.

…Ale Apple spacery

W tych okolicznościach trudno było się dziwić, że większość marek smartfonów straciła udziały w rynku. Dostawy Samsunga spadły o alarmujące 30 procent, Xiaomi o dziesięć procent, a Oppo o 16 procent, chociaż Huawei spadł o stosunkowo skromny 5 procent. Największą niespodzianką było jednak to Appledostawy faktycznie wzrosły w tym okresie. Marka wysłała 45.1 milion smartphones w porównaniu z 36 milionami w tym samym czasie ubiegłego roku, co daje zawrotną stopę wzrostu wynoszącą 25 procent. Powód dla Applesukces? Czytaj.

Gwiazda iPhone’a SE i iPhone’a 11 Apple

Atrybuty raportu Applewzrost gospodarczy związany z premierą iPhone’a SE w tym kwartale. iPhone SE, czyli najtańszy iPhone, stanowił 28 proc Appleglobalnych przesyłek. Nadal jednak ustąpił miejsca iPhone’owi 11, który stanowi 40 proc. W raporcie oczekuje się, że iPhone SE pozostanie kluczowy dla Apple w tym roku, biorąc pod uwagę fakt, że jego flagowce mogą zostać opóźnione.

Mamy nowy globalny numer jeden i jest nim Huawei…

W tym kwartale pojawił się także nowy numer jeden na światowym rynku smartfonów. Huawei z dostawami 55.8 milionów i udział w rynku światowym wynoszący 19.6 proc., zastąpił Samsunga, który zanotował 53.7 milionów jednostek w kwartale, co daje udział w wysokości 18.9 procent. Dobre wyniki Huawei są wynikiem jego dominacji na rynku chińskim, który zaczął ponownie funkcjonować w tym kwartale, mimo że wiele największych rynków Samsunga, takich jak Indie, pozostawało zamkniętych przez większą część kwartału. Jak wynika z raportu, Huawei został zakazany w USA, ale dominuje na rynku chińskim, na który przypada prawie siedemdziesiąt procent jego smartphones. Apple uplasował się na trzeciej pozycji z 15.8 procentowego udziału, Xiaomi było czwarte z 10.1 procentowy udział, podczas gdy Oppo było piąte z 9.1 procent.

…ale jak długo?

Z raportu wynika jednak, że zajęcie przez Huawei czołowego miejsca na rynku smartfonów, choć ważne, prawdopodobnie będzie tymczasowe. Oczekuje się, że w miarę otwierania się większej liczby rynków Samsung odbije i odzyska koronę, zwłaszcza że Huawei w dalszym ciągu boryka się z wyzwaniami na innych rynkach.

„Inne” pozostają istotne

Co ciekawe, nawet jeśli kategoria marek spoza pierwszej piątki, oznaczonych jako „inne”, na niektórych rynkach słabnie (zwłaszcza w Indiach, gdzie kategoria ta ledwo 8.1 procentowy udział), na całym świecie pozostaje silną obecnością. Tak, inne marki spoza pierwszej piątki odnotowały spadek o 23 procent rok do roku, ale nadal stanowiły 75.5 milionów sztuk i udział w rynku wynoszący 26.5 procent. To może spaść z 29.4 procent w drugim kwartale 2019 r., ale w rzeczywistości jest to więcej, niż oferuje którakolwiek z pięciu największych marek. Uważamy, że to dobry znak. Nawiasem mówiąc, „inni” tutaj obejmowałyby takie osoby jak VivoLenovo/Motorola, Realme, Nokia, Asus, OnePlus i wiele innych.