Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[Stat Stories] Vivo Wyprzedził Samsunga, Indie wyprzedziły USA!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [Stat Stories] Vivo Wyprzedził Samsunga, Indie wyprzedziły USA!

Samsung po raz pierwszy od lat wypadł z pierwszej dwójki indyjskiego rynku smartfonów. Zgodnie z usługą Market Monitor of Badania kontrapunktuchińska marka Vivo wyprzedził koreańską markę i w czwartym kwartale 2019 roku stał się nowym numerem dwa na indyjskim rynku smartfonów. Sam indyjski rynek smartfonów osiągnął nowy poziom, mimo że czołowi gracze doświadczali wahań fortuny. Oto kilka kluczowych punktów raportu:

1. Vivo zastępuje Samsunga na drugim miejscu!

Być może największą wiadomością z raportu jest fakt, że Vivo zastąpił Samsunga na pozycji drugiej marki na indyjskim rynku smartfonów. Vivo przejął 21% rynku, tj 2 procent więcej niż Samsung, który wyniósł 19 procent. Vivo zyskiwał na wartości Samsung przez cały rok i wyniósł 17 procent w porównaniu z 20 procentami Samsunga w trzecim kwartale 2019 roku. Co ciekawe, Vivo odnotował oszałamiający wzrost o 132% w stosunku do wyników rok do roku (w czwartym kwartale 2018 r. wyniósł 10%), mimo że w tym samym okresie Samsung utrzymywał się na stałym poziomie 19%. Atrybuty kontrapunktu Vivosukces wynika z agresywnego pozycjonowania serii S w segmencie offline i dobrych wyników urządzeń z segmentu budżetowego.

OBRAZ: Kontrapunkt

2. Indie zastępują USA na drugim miejscu!

Kolejny numer dwa został zrzucony z pozycji. Dzięki siedmioprocentowemu wzrostowi rok do roku indyjski rynek smartfonów osiągnął w 2019 r. 158 mln dostaw, co czyni go drugim co do wielkości na świecie, przed Stanami Zjednoczonymi i za Chinami.

3. Samsungowi nie pochlebia płaska sprzedaż

Samsung właściwie nie stracił dużo na popularności, ale brak wzrostu kosztował go drugie miejsce. Jak wynika z raportu, dostawy marki pozostały na niemal niezmienionym poziomie rok do roku, przy czym w IV kwartale 2019 roku marka miała 19% udziału w porównaniu do 20% w IV kwartale 2018 roku i 20% w III kwartale 2019 roku. Seria M i A marki seria radziła sobie dobrze, ale najwyraźniej musi się postarać, aby wrócić do czasów świetności.

Rekommenderad:  Udane projekty Chatbotów pozwalają uniknąć tych błędów

4. Oppo rośnie!

Być może nie trafiło na tak wiele pierwszych stron gazet, jak niektórzy z jego rywali, ale Oppo miało bardzo udany czwarty kwartał 2019 r., niemal podwajając swoje dostawy rok do roku. Chińska marka miała 7 procent udziału w IV kwartale 2018 roku, a w IV kwartale 2019 roku aż do 12 procent. Znacząco wzrósł także w stosunku do 8 procentowy udział miał w III kwartale 2019 r. Katalizatorem sukcesu marki jest seria A, w której szczególnie dobrze radzą sobie modele A5, A9 2020 i A5 2020.

5. Przepięcia Realme stoją w miejscu

W 2019 r. była to NAJLEPSZA marka smartfonów na rynku indyjskim, ale w ostatnim kwartale roku Realme straciło tylko trochę na swojej przewadze. Udział marki w rynku z roku na rok pozostał na niezmienionym poziomie 8 procent, mimo że jego dostawy wzrosły o 15 procent. Zauważalne jest jednak to, że udział marki spadł z 16 proc. rynku w III kwartale 2019 r., kiedy to dosłownie oddychało Vivoszyi i przez wielu był postrzegany jako potencjalny kandydat z pierwszej trójki. To powiedziawszy, w 2019 roku marka rzeczywiście odnotowała oszałamiający wzrost o 255% rok do roku!

6. Asus leci wysoko w 2019 r., podobnie jak OnePlus

Dużym zaskoczeniem wśród marek, które w 2019 roku radziły sobie bardzo dobrze, była nazwa Asus. W 2019 roku marka urosła o oszałamiające 67 procent, co czyni ją jedną z najszybciej rozwijających się marek w kraju w tym roku. Pozostałe to Realme (255 proc.), Vivo (76 proc.) i OnePlus (29 proc.). Co ciekawe, ani Asus, ani OnePlus nie dostały się do pierwszej piątki pomimo imponujących stóp wzrostu!

7. Xiaomi nadal stoi wysoko

Nawet gdy ci pod nim zmienili miejsca, Xiaomi nadal znajduje się na szczycie indyjskiego rynku smartfonów. Udział marki w rynku w IV kwartale 2019 roku utrzymał się na poziomie 27 proc., takim samym jak w IV kwartale 2018 roku, a dostawy wzrosły o 7 procent. W III kwartale 2019 roku marka miała nieco niższy udział w rynku (26 proc.). Choć dynamika wzrostu jest jednocyfrowa, to jej wolumeny rosną.

Rekommenderad:  Jak zwiększyć wskaźnik retencji dzięki testom A/B

8. Apple ma świetną ćwiartkę

W raporcie nie podano żadnych liczb, ale stwierdzono to Apple miał bardzo dobry IV kwartał 2019. Z raportu wynika, że ​​jest to spowodowane obniżkami cen iPhone’a XR, a także lokalną produkcją urządzenia. Uważa się, że stosunkowo niższa cena iPhone’a 11 miała również bardzo pozytywny wpływ Applelosy na rynku smartfonów.

9. Najlepszy wynik w historii pierwszej piątki

W przeszłości wspominaliśmy o dominacji pięciu największych marek na indyjskim rynku smartfonów. W czwartym kwartale 2019 r. trend ten osiągnął najwyższy poziom w historii, a Xiaomi (27 proc.), Vivo (21 proc.), Samsung (19 proc.), Oppo (12 proc.) i Realme (8 procent), co stanowi aż 87 procent całego rynku. W istocie oznaczało to, że prawie dziewięć na dziesięć smartphones sprzedawane na rynku indyjskim w IV kwartale 2019 r. pochodziły od jednej z tych pięciu marek. Co prowadzi nas do następnego punktu…

10. Szybko znikające „Inne”

Marki inne niż pierwsza piątka stanowiły w IV kwartale 2018 r. 28 proc. rynku. Jednak w IV kwartale 2019 r. liczba ta spadła do 13 proc. A dostawy spadły o 54 procent. Ogółem Inni stanowili 27 proc smartphones w Indiach w 2018 r., ale tylko 16% w 2019 r., przy spadku dostaw o 39% w ciągu roku. Ta kategoria „Inne” obejmuje kilka szybko rozwijających się firm, takich jak Asus, Apple i OnePlus, ale zawiera także takie marki jak Motorola, Nokia, Lenovo i LG, a także marki indyjskie. Czy ich era dobiegła końca? Dowiemy się tego w 2020 roku.