Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Statystyki SEO z rundy błyskawicznej SEO #AskGooglebot z Johnem Muellerem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Statystyki SEO z rundy błyskawicznej SEO #AskGooglebot z Johnem Muellerem

Oprócz zwykłych spotkań w godzinach pracy John Mueller jest także gospodarzem Błyskawicznych Rund Zapytania Googlebota.

W tym artykule omawia ogólne pytania i odpowiedzi branży wyszukiwania dotyczące problemów, z którymi borykają się webmasterzy.

Nie ma ograniczeń co do poruszanych pytań.

Chcieliśmy zbadać kilka kluczowych spostrzeżeń na temat tych pytań i odpowiedzi oraz przedstawić własny komentarz na temat ich znaczenia.

Samoodnoszące się znaczniki kanoniczne

„Tia pyta, czy przypadkiem strona kanoniczna odnosząca się do siebie nie może zastąpić istniejącej strony kanonicznej lub preferowanej. Uważam, że należy unikać dwóch znaków kanonicznych na tej samej stronie.

John mówi: „To prawda. Unikaj więcej niż jednego rel kanonicznego adresu URL z oddzielnymi adresami URL na tej samej stronie.

Kluczowe informacje dotyczące SEO:

John mówi, że wiele rel=kanoniczny Adresy URL z oddzielnymi, różnymi adresami URL na tej samej stronie są złe.

Idealnie byłoby mieć pewność, że za każdym razem, gdy ustawiasz tagi kanoniczne, używasz tylko jednego odniesienia kanonicznego do samego siebie. Unikaj używania więcej niż jednego.

Dodawanie daty i miesiąca do adresów URL

„Kate pyta, czy umieszczanie daty i miesiąca w adresach URL jest w porządku. Czy będzie to miało wpływ na moje rankingi w Google?”

John mówi: „Umieszczenie daty w adresie URL jest w porządku. Nie ma to wpływu na indeksowanie, ani ranking strony.”

Nasze podejście:

W praktyce wielu specjalistów SEO używało w przeszłości dat w swoich adresach URL. W indeksie Google nadal znajduje się wiele adresów URL z datami.

Radzimy, aby praktycy SEO mniej martwili się datami, a bardziej dbali o utrzymanie wysokiej jakości swoich treści i upewnienie się, że rzeczywiście zawierają daty.

Nikt nie lubi przychodzić na blog z SERP-ów i stwierdzać, że na stronie nie ma faktycznej daty.

Korzystanie z sieci dostarczania treści (CDN)

Sieci dostarczania treści to metoda dostarczania treści, która dociera do jak największej liczby osób w różnych lokalizacjach, niezależnie od tego, czy masz subdomenę, czy główną nazwę pojedynczej domeny.

„Pytanie zadane przez Jaya Lowa brzmi: słyszałem, że używanie CDN (sieci dostarczania treści) do dostarczania obrazów może stanowić problem dla wyszukiwarki Google, ponieważ nie ma ich na moim serwerze, a Google nie obsługuje kanonizacji obrazów”.

John mówi: „No cóż, używanie CDN do przechowywania obrazów jest w porządku. Nie musi znajdować się na Twoim serwerze.”

Nasze podejście:

To dziwne pytanie, ale tak, korzystanie z CDN jest w porządku. Od 2021 r. jest to uważane za najlepszą praktykę, a korzystanie z CDN może pomóc w poprawie szybkości strony wraz z najważniejszymi podstawowymi wskaźnikami internetowymi.

Optymalizacja pod kątem domen najwyższego poziomu z kodem kraju, czyli ccTLD

„Pytanie Raula brzmi: jaki jest najlepszy sposób, aby pojawić się w wynikach wyszukiwania. Jeśli masz globalną grupę odbiorców, do której chcesz kierować reklamy za pomocą jednej domeny. Nie mamy wielu adresów fizycznych do lokalnego SEO i nie chcemy korzystać z ccTLD ze względu na brak zasobów.

John mówi: „Nie ma nic złego w posiadaniu jednej domeny. Wiele witryn internetowych ma tylko jedną wersję, która jest dostępna na całym świecie”.

Nasze podejście:

Tak, to prawda. Nie musisz optymalizować adresów URL swojej witryny pod kątem każdej dostępnej wersji. W rzeczywistości posiadanie jednej domeny (przy ograniczeniu liczby subdomen do minimum) i maksymalizacja możliwości optymalizacji architektury witryny internetowej i badania słów kluczowych jest idealne.

Weryfikacja GSC w… mapach witryn?

Wydawnictwo internetowe RMW pyta, czy pozostawienie pliku weryfikacyjnego Google Webmasters poza plikiem XML mapy witryny jest czymś złym? Moglibyśmy pomyśleć, że plik XML mapy witryny powinien być wypełniony wyłącznie treściami, które chcesz zaindeksować?

John mówi: „No cóż, masz rację. Nie musisz dołączać pliku weryfikacyjnego do pliku mapy witryny. Plik weryfikacyjny jest przeznaczony tylko dla Search Console. Nikt inny nie może z tym zrobić nic pożytecznego.

Nasze podejście:

Nie jesteśmy pewni, skąd wziął się ten pomysł. Nie chcesz umieszczać w mapie witryny niczego, co odnosi się do pliku weryfikacyjnego GSC.

W rzeczywistości pomoc Google Search Console stwierdza, że ​​możesz użyć następujących metod, aby zweryfikować swoją witrynę:

Przesyłanie pliku HTML

Możesz zweryfikować własność witryny, przesyłając do niej specjalny plik HTML. Ten plik jest powiązany z konkretnym użytkownikiem. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie szczegółów weryfikacji. Usunięcie tego pliku weryfikacyjnego ze swojej witryny spowoduje utratę weryfikacji witryny.

Znacznik HTML

Możesz zweryfikować własność witryny, dodając atag do kodu HTML określonej strony. Sprawdzimy, czy metatag istnieje we właściwej lokalizacji. Jeśli nie uda nam się znaleźć tagu, poinformujemy Cię o napotkanym błędzie. Ten tag jest powiązany z konkretnym użytkownikiem.

Dostawca nazwy domeny

Możesz zweryfikować własność nieruchomości na poziomie domeny, dodając rekord DNS u swojego dostawcy nazwy domeny. Search Console obsługuje zarówno format TXT DNS, jak i format CNAME na potrzeby weryfikacji DNS.

Kod śledzenia Google Analytics

Jeśli używasz Google Analytics do śledzenia ruchu w swojej witrynie, możesz zweryfikować swoją witrynę za pomocą kodu śledzenia Google Analytics powiązanego z usługą. Aby to zrobić, musisz mieć uprawnienia do „edycji” przedmiotu, którego kod śledzenia jest używany przez tę stronę. Ponadto kod śledzenia musi wykorzystywać fragment kodu analytics.js lub gtag.js.

Fragment kontenera Menedżera tagów Google

Jeśli masz konto Menedżera tagów Google, możesz zweryfikować własność witryny za pomocą fragmentu kodu kontenera Menedżera tagów Google.

Witryny Google

Aby zweryfikować witrynę Google w nowym stylu, musisz użyć metody kodu śledzenia Google Analytics w celu zweryfikowania swojej witryny.

Bloger

Nowe blogi utworzone w Bloggerze powinny być automatycznie dodawane i weryfikowane na Twoim koncie Search Console. Jeśli Twój blog nie pojawi się automatycznie na stronie głównej Search Console, dodaj usługę, a zostanie on automatycznie zweryfikowany.

Domeny Google

Jeśli zarejestrowałeś domenę w Google Domains, każda usługa zarejestrowana w tej domenie powinna zostać automatycznie zweryfikowana po dodaniu jej do Search Console”.

Google’a również ma cały przewodnik o tym, jak skonfigurować i zweryfikować Google Search Console w swoich witrynach. Zdecydowanie zalecamy przejrzenie go, aby uzyskać więcej informacji.

Błyskawiczne rundy SEO Johna Muellera – #AskGooglebot

Można zobaczyć oficjalny film na Youtube.

John bierze także udział w regularnych rundach SEO #AskGooglebot Lightning.

Miej oko na jego urzędnik Twitter konto aby uzyskać więcej informacji na temat przyszłych rund SEO #AskGooglebot Lightning.

Table of Contents