Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Statystyki wykorzystania poczty e-mail 2024: Ile osób korzysta z poczty e-mail?

Statystyki wykorzystania poczty e-mail 2024: Ile osób korzysta z poczty e-mail?

Statystyki wykorzystania poczty e-mail: ile osób korzysta z poczty e-mail?

Statystyki wykorzystania poczty e-mail w roku 2024

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, prawdopodobnie kierujesz marketingiem e-mailowym w oparciu o różne kluczowe wskaźniki wydajności (inaczej KPI lub metryki).

Prawdopodobnie monitorujesz takie wskaźniki, jak współczynnik otwarć, współczynnik kliknięć, aby otworzyć, współczynnik odrzuceń i oczywiście ogólny zwrot z inwestycji.

Śledzenie wyników jest integralną częścią marketingu e-mailowego. Pomaga właścicielowi małej firmy i marketerowi zrozumieć, gdzie możesz ulepszyć i jak odpowiednio dostosować swoje strategie.

Biorąc to pod uwagę, ważne jest również, aby marketerzy byli świadomi aktualnych trendów i statystyk dotyczących korzystania z poczty e-mail. Dzięki tym informacjom dowiesz się, jak zachować zainteresowanie odbiorców.

W tym poście pokażemy Ci, ile osób korzysta ze statystyk korzystania z poczty elektronicznej i poczty e-mail za rok 2024, które pomogą Ci stworzyć kampanie, które wyróżnią Twoją markę na tle konkurencji.

Kluczowe statystyki wykorzystania poczty e-mail za rok 2024

 • 4,258 miliarda ludzi korzysta z poczty elektronicznej
 • Codziennie wysyłanych jest 300 miliardów e-maili
 • Przeciętny człowiek ma 1,75 kont e-mail
 • Codziennie wysyłanych jest 127 e-maili biznesowych
 • Gmail jest właścicielem 45% rynku poczty e-mail
 • Ponad połowa e-maili to spam
 • 46% e-maili otwiera się na smartfonie

Ile osób korzysta z poczty elektronicznej w 2024 r.?

Te statystyki dotyczące poczty e-mail pokazują, że według stanu na rok 2022 na całym świecie będzie ponad 4,258 miliarda aktywnych użytkowników poczty e-mail, a liczba ta ma stale rosnąć w dającej się przewidzieć przyszłości.

Statista przewiduje, że do roku 2023 liczba użytkowników poczty elektronicznej wzrośnie do prawie 4,4 miliarda.

liczba użytkowników poczty e-mail na całym świecieGlobalna liczba użytkowników poczty e-mail. źródło: Statista

Dla porównania, obecnie na całym świecie jest 3,5 miliarda użytkowników mediów społecznościowych.

Chociaż jest to znacząca liczba, nie można zaprzeczyć, że e-mail zdecydowanie przewyższa media społecznościowe pod względem bazy użytkowników.

Dane to wyjaśniają. Jeśli szukasz skuteczniejszego sposobu dotarcia dla swojej małej firmy do grupy docelowej, marketing e-mailowy jest idealnym narzędziem do wykorzystania.

Ponieważ poczta e-mail ma miliardy użytkowników, istnieje duża grupa potencjalnych subskrybentów, z którymi możesz się połączyć.

Szybkość wiadomości e-mail otwiera się na telefonie komórkowym

Smartfony są bardzo mocno zakorzenione w życiu ludzi.

Twoi konsumenci codziennie korzystają ze smartfonów, aby zamówić przejazd Uberem, zamówić jedzenie na wynos, zrobić zakupy odzieży i obuwia, a także sprawdzić pocztę e-mail.

W rezultacie w ciągu ostatnich kilku lat wykorzystanie mobilnej poczty elektronicznej wzrosło wykładniczo.

Z raportu IBM Marketing Benchmark Report 2018 wynika, że ​​około 50% wszystkich otwarć e-maili ma miejsce na urządzeniach mobilnych.

korzystanie z urządzenia e-mailWykorzystanie urządzeń e-mail według branży. Źródło: IBM

W przypadku konkretnych branż wskaźnik ten jest jeszcze wyższy.

Według raportu IBM, w branży czasu wolnego, sportu i rekreacji średni współczynnik otwarć urządzeń mobilnych wynosi 60%.

W przypadku biur i usług zajmujących się zakwaterowaniem, podróżami wskaźnik otwarcia poczty mobilnej wynosi 55,6%. Natomiast w przypadku marketingu i reklamy jest to 54,7%.

Jeśli chodzi o otwieranie wiadomości e-mail, urządzenia mobilne wyraźnie przejęły tradycyjne korzystanie z komputerów stacjonarnych.

Dlatego powinieneś zoptymalizować swoje e-maile pod kątem urządzeń mobilnych, zwłaszcza jeśli Twoja mała firma należy do branż, w których większość otwarć e-maili ma miejsce na urządzeniach mobilnych.

Jeśli zignorujesz ten krok, ryzykujesz wyobcowaniem znacznej części odbiorców.

Co więcej, ryzyko, że Twoi subskrybenci zignorują lub usuną Twoje e-maile, staje się znacznie większe.

Liczba e-maili otrzymywanych dziennie

Zaledwie kilka lat temu Radicati podało, że przeciętny człowiek otrzymuje dziennie około 121 e-maili.

Liczba ta ostatnio wzrosła, a zaktualizowane raporty szacują, że konsumenci otrzymują obecnie ponad 128 e-maili dziennie.

średnia liczba e-maili dziennieŚrednia liczba e-maili otrzymywanych dziennie. źródło: Radicati

Dla porównania oznacza to, że konsumenci otrzymują średnio 45 990 e-maili rocznie, 5,25 e-maili na godzinę i około 1 e-maila co 12 minut.

To mnóstwo e-maili do przejrzenia, zwłaszcza że konsumenci mają mnóstwo innych zajęć.

Wniosek jest taki, że znacznie trudniej jest zostać zauważonym przez grupę docelową.

Skrzynki odbiorcze są bardziej zatłoczone niż kiedykolwiek, więc musisz włożyć dodatkowy wysiłek, aby przyciągnąć uwagę swoich subskrybentów.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć, jest pisanie tematów, które przykują uwagę czytelników poczty e-mail.

Oto kilka prostych, ale sprawdzonych wskazówek, których możesz przestrzegać.

 • Niech będzie krótko i słodko. Twój temat powinien składać się z maksymalnie pięciu słów. W ten sposób cały temat będzie wyświetlany na ekranach Twoich subskrybentów, nawet na urządzeniach mobilnych.
 • Być uosobieniem. Zawsze podawaj imiona subskrybentów w temacie wiadomości e-mail.
 • Używaj języka wrażliwego na czas. Zawiera zwroty takie jak Wyłącznie 24 godziny na dobę Lub w sprzedaży tylko dzisiaj stwarza poczucie pilności, które zachęca subskrybentów do działania w związku z Twoimi e-mailami.

Liczba marketerów, którzy korzystają z poczty elektronicznej

Biorąc pod uwagę wielkość przychodów, jakie potencjalnie może przynieść marketing e-mailowy, trudno się dziwić, że firmy – od małych przedsiębiorstw po międzynarodowe konglomeraty – korzystają z poczty elektronicznej.

Dane z Content Marketing Institute (CMI) pokazują, że marketing e-mailowy to najważniejszy sposób, w jaki marketerzy dbają o swoich odbiorców.

Według CMI 87% marketerów wykorzystuje marketing e-mailowy.

marketerzy korzystający z poczty elektronicznejWykorzystanie poczty elektronicznej przez marketerów. Źródło: Instytut Marketingu Treści

Jednak tylko 58% tych marketerów twierdzi, że ich strategie marketingu e-mailowego się opłaciły.

Chociaż być może nie wytyczasz nowego szlaku, podejmując decyzję o korzystaniu z marketingu e-mailowego, z pewnością możesz odnieść większy sukces niż inne małe firmy w swojej niszy, jeśli chodzi o pielęgnowanie odbiorców.

Wystarczy wysłać odpowiednie wiadomości, aby pomóc klientom rozwiązać problemy i poprawić ich życie, a nie po prostu dokonać sprzedaży.

Ilość spamu i jego wpływ finansowy na firmy

Przepisy antyspamowe obowiązują od lat, a Ogólne rozporządzenie o ochronie danych zostało wdrożone w 2018 roku.

Nie oznacza to jednak, że spam należy już do przeszłości.

Wręcz przeciwnie, statystyki dotyczące korzystania z poczty e-mail sugerują, że poczta spamowa pozostanie problemem przez wiele lat.

Według witryny poświęconej bezpieczeństwu internetowemu SpamLaws.com eksperci szacują, że w ciągu najbliższych czterech lat każdego dnia będzie wysyłanych 58 miliardów wiadomości spamowych.

kategorie spamuKategorie spamu wysyłanego na całym świecie. źródło: Statista

Szacują również, że te wiadomości spamowe będą kosztować firmy prawie 200 miliardów dolarów rocznie.

Aby oczyścić skrzynki odbiorcze użytkowników, dostawcy usług internetowych (ISP) wdrażają obecnie znacznie bardziej rygorystyczne filtry spamu.

Zrozumienie filtrów spamu będzie szczególnie pomocne w następujących kwestiach:

 1. Zapobieganie odbijaniu wiadomości e-mail i trafianiu do folderów ze spamem subskrybentów
 2. Utrzymanie solidnej reputacji nadawcy

Pamiętaj, że dostawcy usług internetowych flagują firmy wysyłające spam, co utrudnia im pomyślne wysyłanie wiadomości.

Jak zmienił się e-mail w ciągu ostatnich pięciu lat?

Myśląc o statystykach korzystania z poczty e-mail, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak zmieniało się to w ciągu ostatnich kilku lat.

Ponieważ stale pojawiają się nowe technologie, umożliwiło to ludziom korzystanie z poczty elektronicznej jak nigdy dotąd.

Nie tak dawno temu przedstawiciele PR, sprzedawcy i eksperci od budowania linków mogli wysyłać e-maile do każdego potencjalnego klienta, pojedynczo.

Teraz, dzięki oprogramowaniu do obsługi e-maili, możesz wysłać ogromną liczbę e-maili na raz, co oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić dużo czasu na pozyskiwaniu potencjalnych klientów i nie ograniczać się, jeśli chodzi o możliwości marketingowe.

Ponieważ możesz wykorzystać możliwości istniejących wcześniej szablonów wiadomości e-mail, możesz teraz włożyć wysiłek w sfinalizowanie transakcji, gdy potencjalni klienci zareagują na kontakt.

Oczywiście nowe technologie to tylko jeden ze sposobów, w jaki poczta elektroniczna zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat, a jedną z interesujących tendencji, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że poczta elektroniczna w rzeczywistości stale się rozwija.

W rzeczywistości statystyki dotyczące poczty elektronicznej pokazują, że z poczty e-mail korzysta o 3% więcej osób rok do roku i przewiduje się, że sytuacja ta będzie się utrzymywać do 2024 r.

Interesująca jest również liczba wysyłanych i odbieranych e-maili. Liczba ta również wzrasta, ale coraz więcej e-maili jest również ignorowanych.

Oznacza to, że firmy, które w celu nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami korzystają z komunikacji e-mailowej, naprawdę zastanawiają się, w jaki sposób mogą spersonalizować swoje wiadomości, aby nie musiały tracić nadziei.

Statystyki korzystania z poczty e-mail, które powinieneś znać w 2024 r

Jeśli planujesz korzystać z komunikacji e-mailowej w celu rozwoju swojej firmy, istnieje kilka kluczowych statystyk dotyczących korzystania z poczty e-mail, które musisz znać, aby móc w pełni wykorzystać te możliwości.

Ile osób korzysta z poczty elektronicznej w 2024 r.? Oto statystyki wykorzystania poczty e-mail, o których powinieneś już teraz wiedzieć.

W 2024 r. ponad 4 miliardy ludzi korzysta z poczty elektronicznej

Kiedy pomyślisz o statystykach korzystania z poczty e-mail, takich jak ta, robią one niesamowite wrażenie. Oznacza to, że ponad połowa światowej populacji korzysta obecnie z poczty elektronicznej.

Liczba ta reprezentuje osoby, które korzystały z poczty e-mail w ciągu ostatnich trzech miesięcy, więc jest wysoce prawdopodobne, że istnieje znacznie więcej kont e-mail, które nie zostały uwzględnione w tej statystyce.

Dla porównania, na świecie z mediów społecznościowych korzysta 3,8 miliarda ludzi.

Tak, media społecznościowe doganiają pocztę elektroniczną, ale jak widać, więcej osób ma konta e-mail niż mediów społecznościowych.

Oczywiście chcesz wykorzystać media społecznościowe w swoich działaniach informacyjnych, aby poprawić współczynnik odpowiedzi na e-maile, i uważamy, że konsolidacja tych dwóch faktycznie zapewnia Twojej firmie przewagę i pewność, że wykorzystujesz swoje treści przed właściwymi osobami.

Codziennie wysyłanych jest 300 miliardów e-maili

Coraz więcej osób korzysta z poczty elektronicznej, co oznacza, że ​​całkowicie logiczne jest, że liczba e-maili wysyłanych każdego dnia będzie rosnąć.

W 2019 r. każdego dnia wysyłano około 293 miliardy e-maili. Obecnie liczba ta wynosi ponad 300 miliardów.

Dotyczy to zarówno e-maili osobistych, jak i biznesowych. Oznacza to, że co sekundę wysyłanych jest ponad 3,5 miliona e-maili.

Przewiduje się, że do roku 2023 liczba ta będzie bliższa 350 miliardom, w związku ze stałym wzrostem popularności poczty elektronicznej.

Osoby korzystające z poczty e-mail mają konta e-mail o wartości 1,75

Ponieważ tak wiele osób korzysta z poczty e-mail w swoim miejscu pracy, całkowicie logiczne jest, że większość z nas korzysta z więcej niż jednego adresu e-mail w tym samym czasie, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie oddzielić nasze osobiste e-maile od nasze robocze.

Tak więc statystyki korzystania z poczty e-mail pokazują, że przeciętny człowiek ma 1,75 kont e-mail. Pamiętaj tylko, że są to wyniki uśrednione, a przeciętny użytkownik ma tak naprawdę bliżej dwóch.

Oznacza to również, że istnieje niewielki procent ludzi, którzy faktycznie mają ogromną liczbę adresów e-mail, a to będzie całkowicie zależeć od tego, co robią w pracy.

Na przykład, jeśli jesteś niezależnym pracownikiem, możesz mieć inny adres e-mail dla każdego klienta, z którym współpracujesz.

Wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju pracy jest wysoce prawdopodobne, że coraz więcej osób będzie miało więcej niż dwa adresy e-mail w swoim nazwisku.

Innym powodem, dla którego ktoś może mieć więcej niż jedno konto e-mail, jest unikanie spamu.

Każdego dnia na użytkownika wysyłanych jest 127 e-maili biznesowych

Według statystyk średnia liczba e-maili związanych z biznesem wysyłanych każdego dnia na użytkownika wynosi 127, a w 2019 roku było to 126.

Oczywiście oznacza to, że liczba ta również rośnie, ale należy pamiętać, że nie wszystkie z tych e-maili będą wiarygodne.

W rzeczywistości, jeśli to rozbijesz, zdasz sobie sprawę, że otrzymano 98 z tych e-maili, a 78 z nich było prawidłowych. Oznacza to, że dwadzieścia z nich stanowiło spam.

Gmail ma 45% udziału w rynku

Ta statystyka pokazuje nam, że Gmail dominuje w świecie poczty e-mail z 45% udziałem w rynku i ponad 1,8 miliarda użytkowników na całym świecie.

Chociaż możesz pomyśleć, że to tylko trochę przewyższa inne firmy pocztowe, zdziwiłbyś się, wiedząc, że Gmail wygrywa całkiem sporo.

Outlook ma 400 milionów, a Yahoo ma 225 milionów. Nawet jeśli spojrzymy tylko na jeden kraj, np. Amerykę, Gmail dominuje z jeszcze większą przewagą. 85% amerykańskiej populacji korzystającej z poczty elektronicznej korzysta z Gmaila.

Oznacza to, że spośród 246 milionów użytkowników poczty e-mail 130,9 miliona przypada na Gmaila. Oznacza to, że ich udział w rynku w Ameryce wynosi 43%.

Co ciekawe w amerykańskiej grupie demograficznej, Yahoo dominuje w Outlooku, ponieważ Yahoo ma 42,4 miliona użytkowników, a Outlook ma 34,4 miliona.

Wysyłając e-maile, możesz rozważyć wysyłanie e-maili z Gmaila.

Gdy to zrobisz, będziesz mógł dostosować swoje zdjęcie profilowe i informacje, co oczywiście zwiększy Twoje szanse na otwarcie Twojej poczty e-mail.

W ten sposób wyróżnisz się na tle konkurencji i będziesz mieć pewność, że Twoje e-maile zostaną zauważone.

Outlook i Gmail dominują w świecie biznesu z 63%

Biorąc pod uwagę ogólną populację, Gmail jest oczywiście najpopularniejszym dostawcą poczty e-mail.

Jednak gdy wejdziesz do branży biznesowej, sprawy wyglądają nieco inaczej. Jeśli chodzi o biznesowe konta e-mail, Outlook i Gmail łeb w łeb z 30% i 34% udziałem w rynku.

Gmail zapewnia hosting poczty e-mail dla ponad 2,5 miliona domen, a Outlook zapewnia hosting poczty e-mail dla 2,7 miliona. Oznacza to, że po połączeniu ich udział w rynku wynosi 63%.

Trzecie miejsce na liście zajmuje oprogramowanie do hostingu poczty e-mail firmy GoDaddy, które dominuje zaledwie 16% rynku i obsługuje 1,2 miliona domen.

Oznacza to, że jeśli próbujesz stworzyć kampanię e-mailową, zarówno Outlook, jak i Gmail będą dobrym wyborem, jeśli chcesz dostosować swoje zdjęcie profilowe i informacje, a także w naturalny sposób poprawić współczynnik otwarć.

Jak jednak widzisz, ponieważ Gmail ma niewielką przewagę pod względem udziału w rynku, jeśli zdecydujesz się z nich skorzystać, zyskasz przewagę.

Ponad połowa wszystkich wysyłanych e-maili to spam

Ta statystyka może Cię rozczarować, ale jeszcze bardziej może rozczarować fakt, że w 2009 roku 94% wszystkich e-maili to spam.

Oznacza to, że obecnie liczba e-maili stanowiących spam jest znacznie mniejsza, ale odsetek ten nadal wynosi 53%.

Oczywiście, ponieważ wiemy, że każdego dnia wysyłanych jest 300 milionów e-maili, możemy łatwo dowiedzieć się, ile e-maili spamowych jest wysyłanych każdego dnia. Odpowiedź brzmi: 159 miliardów.

Chociaż istnieją różne źródła, które podają różne statystyki na ten temat, wiemy, że jedyną dobrą rzeczą jest teraz to, że na świecie jest mniej e-maili zawierających spam i nieprawdziwych.

Dostawcy oprogramowania pocztowego stosują również solidniejsze środki bezpieczeństwa, dzięki którym można uniknąć otwierania wiadomości spamowych i znacznie łatwiej jest rozpoznać, jak wygląda wiadomość zawierająca spam.

46% e-maili jest otwieranych na smartfonie

Ta statystyka pokazuje, jak potężne są obecnie smartfony i jak często lubimy zabierać wszystko ze sobą w podróż.

46% e-maili otwieranych na smartfonie oznacza, że ​​jest to najpopularniejszy sposób otwierania e-maili.

Choć możesz być zaskoczony tą statystyką, nie będziesz, gdy zdasz sobie sprawę, że smartfony stanowią większość ruchu internetowego.

Jednak możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że środowisko czytania niektórych e-maili będzie się różnić w zależności od branży.

W przypadku branży motoryzacyjnej wskaźnik otwarć może wynieść aż 52%, natomiast w przypadku ubezpieczeń nawet 18%.

Najważniejszym wnioskiem jest to, że niezależnie od branży, w której się znajdujesz, jasne jest, że większość osób czytających i odbierających Twoje e-maile będzie robić to na smartfonach.

W rezultacie musisz zadbać o to, aby Twoje e-maile były zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, aby Twoi klienci mogli łatwo odpowiadać na nie na swoich smartfonach.

82% pracowników sprawdza pocztę e-mail poza godzinami pracy

Statystyka ta potencjalnie wynika z faktu, że nasz świat staje się coraz bardziej połączony dzięki smartfonom, w efekcie czterech na pięciu pracowników przyznaje, że sprawdza pocztę poza godzinami pracy.

Kolejną interesującą rzeczą wynikającą z tej statystyki jest to, że prawie połowa wszystkich pracowników twierdzi, że sprawdza pocztę e-mail co kilka godzin. Oznacza to, że robią to nawet wtedy, gdy nie są w pracy.

Oczywiście, gdy opracowujesz kampanię docierającą do odbiorców e-mailem, wysyłanie e-maili jest normalne w normalnych godzinach pracy, możesz jednak pobawić się, jeśli zdecydujesz się na regularne wysyłanie e-maili i rozważyć wysłanie ich poza normalnych godzin pracy, jeśli wskaźnik odpowiedzi nie jest wysoki.

Zawsze możesz wrócić do pierwotnego podejścia – nie zaszkodzi spróbować.

91,5% e-maili informacyjnych pozostaje ignorowanych.

Według statystyk zaledwie 8,5% e-maili otrzymuje odpowiedź. Nie ma tu niespodzianki, biorąc pod uwagę, jak ogólny charakter mają niektóre e-maile.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko takiego zdarzenia, w tym:

 • Wyślij kolejną wiadomość e-mail, ponieważ ta praktyka może podwoić współczynnik odpowiedzi.
 • Staraj się używać długiego tematu, ponieważ e-maile z długim tematem mają wysoki współczynnik odpowiedzi, wynoszący aż 24%.
 • Upewnij się, że spersonalizowałeś temat i treść wiadomości e-mail. Spersonalizowane tematy mogą zwiększyć współczynnik odpowiedzi o 30%. Dodatkowo, jeśli spersonalizujesz treść swojego e-maila, może to zwiększyć współczynnik odpowiedzi o 32%. Połącz te dwie rzeczy, a możesz znacznie poprawić skuteczność swojej kampanii informacyjnej.
 • Upewnij się, że dołączasz linki do swoich profili w mediach społecznościowych i podpis, który znajduje się pod samym adresem e-mail. Jeśli umieścisz link do swojego profilu na Twitterze, może to poprawić współczynnik odpowiedzi o 8%; link do Instagrama może zwiększyć współczynnik odpowiedzi o 23%.
 • Wykorzystaj w pełni oprogramowanie do obsługi poczty e-mail. Takie oprogramowanie może pomóc Ci przejąć kontrolę nad procesem docierania do odbiorców, dzięki czemu będziesz mógł zautomatyzować i skalować swój zasięg oraz uniknąć popełniania drobnych, nieco drobnych błędów, takich jak użycie niewłaściwej nazwy lub podanie niewłaściwego linku do witryny.

Podsumowanie: ile osób korzysta z poczty elektronicznej w 2024 r.?

Jako właściciel małej firmy musisz na bieżąco otrzymywać informacje o tym, w jaki sposób Twoi odbiorcy korzystają z poczty elektronicznej, a kluczowym wskaźnikiem jest liczba osób korzystających z poczty elektronicznej.

Te statystyki wykorzystania poczty e-mail za rok 2024 pomogą Ci określić, które praktyki marketingu e-mailowego są najlepsze dla Twojej marki, a tym samym zapewnią długoterminowy sukces Twoich kampanii.

Źródła