Steruj urządzeniami HomeKit z paska menu komputera Mac za pomocą bezpłatnej aplikacji Scenecuts

Bezpłatna aplikacja Scenecuts o otwartym kodzie źródłowym autorstwa programisty z Seattle, Nicka Haywarda, to świetne małe narzędzie, które pozwala ominąć Appleimponująca aplikacja Home i uzyskuj dostęp do inteligentnych urządzeń domowych i uruchamiaj sceny HomeKit bezpośrednio z paska menu macOS.

Wystarczy kliknąć ikonę Scenecuts na pasku menu, aby wyświetlić rozwijane menu z listą wszystkich scen HomeKit, które utworzyłeś w AppleAplikacja domowa użytkownika. Aplikacja jest w dużym stopniu konfigurowalna: możesz edytować to menu rozwijane, dodawać lub usuwać z niego poszczególne sceny HomeKit i nie tylko.

Dzięki temu możesz wyłączyć wszystkie sceny, których nie potrzebujesz, aby szybko zlokalizować te, z których korzystasz najczęściej. W najnowszej aktualizacji aplikacja dodała obsługę domyślnych scen HomeKit na pasku menu za pośrednictwem Appleczcionka SF Symbols, zasadniczo zamieniająca sceny HomeKit w pojedyncze elementy paska menu (podobnie jak można przeciągać elementy z Centrum sterowania na pasek menu.

Steruj urządzeniami HomeKit z paska menu komputera Mac za pomocą bezpłatnej aplikacji Scenecuts 1

John Voorhees, piszący w MacStories:

Możesz dodać ikonę do dowolnej scen, które dodajesz do paska menu, używając AppleSymbole SF. Natychmiast dodałem osobne elementy paska menu dla grzejnika w moim biurze i ustawień dla moich lamp górnych, których używam do fotografowania produktów, ponieważ są to dwie sceny, które chcę regularnie uruchamiać z mojego biurka. Użycie symboli SF to doskonały sposób na wybranie czegoś, co jest znaczące i zapada w pamięć do wyzwalania scen.

Dzięki globalnym skrótom klawiszowym aplikacji możesz aktywować sceny bez klikania paska menu macOS (dostosuj te przydatne skróty do swoich upodobań w ustawieniach Scenecuts). Hayward zauważa, że ​​Scenecuts obecnie obsługuje tylko Twój główny dom w aplikacji Dom. Dodatkowo aplikacja pomocnicza musi być uruchomiona, aby funkcja Scenecuts działała.

Scenecuts wymaga systemu macOS 11.0 Big Sur lub później.

Pobierz Scenecuts dla systemu macOS za darmo z App Store.