Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Strategia otwierania zakresów dla początkujących

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Strategia otwierania zakresów dla początkujących

Przełamanie zakresu otwarcia (ORB) to dobrze ugruntowana strategia handlowa dla inwestorów giełdowych. Ten post szczegółowo opisuje obserwacje podczas handlu ORB w krótkoterminowych ramach czasowych, takich jak 1-minuta, 5-minutowe i 15-minutowe wykresy cen.

Zakres otwarcia

Po dzwonku otwierającym w handlu akcjami zwykle obserwuje się jedne z najbardziej znaczących wahań cen w ciągu dnia. Nie jest niczym niezwykłym, że pierwsze 30 minut handlu nadaje ton reszcie sesji, określając, czy będzie niestabilny przy dużym wolumenie, czy spokojny przy niskim wolumenie.

Istnieją różne definicje tego, co oznacza zakres otwarcia, ale najbardziej powszechna jest ta, że ​​odnosi się on do różnicy między niską a wysoką ceną z pierwszych 30 minut handlu. W tym czasie zasięg może się rozszerzyć, ale to jest w porządku; liczy się to, jakie są najwyższe i najniższe ceny w ciągu 30 minut.

Każdy podstawowy pakiet wykresów giełdowych może wykonać tę pracę za Ciebie za pomocą świeczników. Istnieją cztery kluczowe punkty cenowe w świeczniku; wybrany okres jest otwarty, wysoki, niski i zamknięty.

Wyobraźmy sobie, że twoja świeca referencyjna to zielona świeca skierowana w górę. Knot to cienka linia, która pojawia się powyżej i poniżej korpusu świecy i podkreśla najwyższe i najniższe punkty cenowe. Ciało oznacza cenę otwarcia i zamknięcia. Jeśli cena zamyka się w danym okresie po cenie wyższej niż cena otwarcia, korpus będzie zielony. Jest czerwona, gdy ostatnia cena w okresie, który mierzy świeca, jest niższa niż cena otwarcia.

Wybicie z zakresu otwarcia następuje, gdy po pierwszych 30 minutach cena przecina najwyższy lub najniższy knot.

Przykład:

W ciągu pierwszych 30 minut sesji giełdowej są to dane cenowe dla akcji ABC –

  • 121 $ to górny zakres otwarcia.
  • 120 USD to cena zamknięcia zakresu otwarcia.
  • 110 USD to pierwsza cena zakresu otwarcia.
  • 109 USD to niski zakres otwarcia.

Jeśli handlujesz na przełamaniu zakresu otwarcia w tradycyjny sposób, kupisz akcje, jeśli cena wzrośnie powyżej 121 USD i sprzedasz akcje, jeśli cena akcji spadnie poniżej 109 USD. Dziwne jest bardzo proste, więc nie myśl o tym za dużo! Chociaż strategia jest prosta, powinieneś skupić się na taktyce handlowej, w tym na ustalaniu wielkości pozycji i tym, co robisz po otwarciu transakcji.

Rozmiar pozycji

Handel określoną liczbą akcji lub ustaloną kwotą w dolarach nie ma sensu, gdy handluje się wybiciem zakresu otwarcia. Zamiast tego musisz zmienić rozmiar pozycji, aby dopasować go do zakresu swojej świecy referencyjnej.

Rekommenderad:  Apple Karta wyświetla problemy ze wsparciem na Amazon dla niektórych klientów

W rezultacie każda transakcja wiąże się z takim samym ryzykiem. Celem jest normalizacja ryzyka tradera w każdej transakcji, więc handel akcjami o wysokiej cenie nie jest bardziej ryzykowny niż akcjami o niskiej cenie.

Używając najniższego i najwyższego poziomu jako punktów odniesienia, użyj następującego wzoru, aby obliczyć wielkość pozycji:

Liczba akcji = $ryzyko / (zakres otwarcia wysoki – zakres otwarcia niski).

Ryzyko $ na transakcję jest zawsze takie samo, co jest istotną zaletą tego systemu. Oczywiście ryzyko $ powinno stanowić niewielki procent wartości konta. W profesjonalnym handlu wszystko większe niż 1% jest uważane za wyjątkowo ryzykowne, a większość traderów woli ryzykować maksymalnie 0.5% wielkości konta.

Mniejsze ryzyko czyni cuda dla dobrego samopoczucia psychicznego i emocjonalnego. Oznacza to również, że możesz się pomylić kilka razy z rzędu, a połączone straty będą miały minimalny wpływ na Twoje konto. Przetrwanie jest pierwszą zasadą handlu.

Trzy podejścia do handlu na przełamaniu zakresu otwarcia

Łatwo jest zidentyfikować zakres otwarcia, patrząc na maksimum i minimum świecy. Załóżmy, że cena przekracza najwyższą cenę zakresu otwarcia, a Twoja strategia oznacza, że ​​kupujesz akcje. Ale jak należy zarządzać handlem? Trader może zrobić trzy rzeczy.

Stałe ryzyko, ustalony cel

Użyj wysokości świecy referencyjnej, aby obliczyć liczbę akcji w obrocie. Zastosowanie stałego ryzyka i ustalonego celu upraszcza zarządzanie transakcjami. Umieszczasz stop-loss o jeden tik poniżej dołka przełamania zakresu otwarcia i zostawiasz go tam. Twój cel jest również stały; celem jest potencjalnie „wygrana” dwukrotnie większa niż potencjalna strata, jaką niesie ze sobą transakcja.

Załóżmy, że ta metoda handlowa ma stosunek ryzyka do zysku równy 1:2. Oznacza to, że chcesz zarobić $2 zysk na każdym $1 ryzyko. Docelowa nagroda za transakcję z ryzykiem 100 USD wynosi 200 USD. Pod koniec sesji giełdowej możliwe są trzy wyniki:

  • Twój wynik handlowy wynosi -100 $, ponieważ transakcja osiągnęła stop loss.
  • Transakcja osiągnęła swój cel, a Ty osiągnąłeś zysk w wysokości 200 USD.
  • Cena nie osiąga stopu ani celu. W takim przypadku możemy obliczyć Twój wynik na podstawie (cena sprzedaży – cena kupna) * wielkość akcji.

Zalety ustalonego celu ustalonego ryzyka

Ta forma zarządzania handlem jest łatwa do przyjęcia. Możesz użyć zlecenia One Cancels the Other (OCO) po otwarciu transakcji, przy czym pierwsza noga to stop, a druga to cena docelowa. Jeśli cena akcji uruchamia jedną część zamówienia OCO, druga część zostaje anulowana. Jeśli żadne z tych zdarzeń nie nastąpi, być może będziesz musiał zamknąć transakcję wokół zamknięcia rynku.

Rekommenderad:  Lekarze chcą, abyś połknął tę wibrującą pigułkę, która pomoże ci zrobić kupę

Stały cel, ryzyko końcowe

Liczba akcji w obrocie pozostaje niezmieniona i jest określana na podstawie otwarcia, maksimum, minimum i zamknięcia świecy referencyjnej (OHLC). Kontynuując nasz przykład, wszedłeś w transakcję, handlując przełomem szczytu świecy referencyjnej, jesteś długi i ustawiony jest Twój stop-loss.

Kiedy używasz trailing stop, przesuwasz stop stop o jeden tik poniżej dołka ostatniej świecy z każdą ukończoną świecą. Proces ten działa dobrze w przypadku akcji o wysokim impecie, które odnotowują szybkie zmiany cen, aw niektórych okolicznościach cena nadal rośnie przez cały dzień handlowy.

Zalety ustalonego celu, ryzyko końcowe

Najważniejszą zaletą zlecenia stop-loss typu trailing stop-loss jest to, że natychmiast chroni ono Twoją transakcję i zmniejsza ryzyko. Mimo to zmniejsza również szanse na bezpośrednie dotarcie do celu. Największą korzyścią jest to, że Twoja średnia strata na transakcję zmniejszy się i będziesz w stanie osiągnąć solidny stosunek zysków do strat.

Stałe ryzyko, brak celu

Niektóre akcje momentum rosną o 20%, 50% lub więcej w pierwszym dniu sesyjnym. Jeśli trafisz na home run, zastosowanie stałego ryzyka na transakcję bez zdefiniowanego celu może przynieść znaczne zyski.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest posiadanie zlecenia stop loss – nie wolno handlować bez ochrony. Chociaż nie możesz przewidzieć, jaki zysk możesz osiągnąć dzięki tej taktyce, wiesz, że jeśli zostaniesz zatrzymany, ile stracisz. Nauka myślenia w kategoriach prawdopodobieństwa i wielkości zakładów jest kamieniem milowym dla każdego tradera na drodze do rentowności, a świetną książką na ten temat jest Thinking in Bets autorstwa Annie Duke. Co tak naprawdę oznacza „stałe ryzyko, brak celu”?

Będziemy trzymać się naszego przykładu zajmowania pozycji długiej poprzez przebijanie szczytu świecy referencyjnej. Stop loss jest teraz ustawiony, więc o co chodzi z celem? Jeśli nie używasz celu, wprowadzanie zleceń jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku metody ustalonego celu o stałym ryzyku.

Ta metoda generuje dochód z kilku home runów o wysokim stosunku ryzyka do nagrody 1-5 albo lepszy. Często zostaniesz odcięty lub cena nie wzrośnie do tego poziomu. Jeśli jednak dynamika się rozwinie, będzie okazjonalnie kontynuowana do następnej sesji giełdowej.

Gdy już znajdziesz się w zyskownej transakcji, sprytną rzeczą byłoby przekształcenie jej w transakcję wahadłową, pozwalającą rynkowi poprowadzić cię dalej ku zyskom. Jeśli to działa, po co zamykać transakcję przedwcześnie? Trzymaj się tych transakcji i licz na swoje błogosławieństwa, nie zdarzają się one zbyt często, ale kiedy już się pojawią, mogą być bardzo opłacalne.

Rekommenderad:  EA pracuje nad kolejnymi grami wideo dla Nintendo Switch

Zalety stałego ryzyka, brak celu

Ta metoda zmienia zasady gry i jest najskuteczniejszym sposobem na handel strategią otwarcia zakresu, gdy zmiany cen są poważne. Im mniejszy ORB, tym większy potencjalny mnożnik ryzyka i nagrody. Metoda zarządzania transakcjami jest prosta, ponieważ można złożyć tylko jedno zlecenie stop-loss, z opcją zamknięcia transakcji w ciągu dnia lub wyjścia na noc, jeśli działa dobrze.

Strategia przełamania zakresu otwarcia jest najpotężniejszą strategią handlu dziennego w pierwszej godzinie dnia. Akcje o dużej zmienności i luki wolumenowe są najlepszymi kandydatami. W ciągu dnia wybicia z zakresu są potężne, ale nic nie może się równać z aktywnością cenową w pierwszych 60 minutach dnia handlowego. Podejście ORB można również połączyć ze strategią gap and go.

Definicja ORB jest prosta, podobnie jak metoda handlu. Najtrudniejsze zadania to identyfikacja właściwych akcji, na których należy się skoncentrować, w oparciu o akcję cenową i obliczenie odpowiedniej wielkości pozycji.

Utwórz listę obserwacyjną i monitoruj akcję cenową w ciągu pierwszych kilku minut. Automatyzacja handlu może pomóc Ci w zawieraniu wielu transakcji jednocześnie oraz handlu zakresem otwarcia i ogólnymi wybiciami. Pewne doświadczenie w kodowaniu jest bardzo korzystne.

Pamiętaj, że powinieneś stale testować nowe strategie w symulowanym kontekście czasu rzeczywistego. Nie ma znaczenia, czy handlujesz wybiciami zakresu otwarcia, odwróceniem luki, czy wydarzeniami, takimi jak raporty o zarobkach. Najpierw musisz przetestować swoje strategie z pieniędzmi. Nic nie powtórzy emocjonalnego i taktycznego wyzwania, jakim jest narażenie ciężko zarobionych pieniędzy na ryzyko na giełdzie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w Wealth of Geeks.

Tim Thomas urodził się w Guildford, a obecnie mieszka z rodziną niedaleko Southampton w Wielkiej Brytanii. Tim rozpoczął swoją karierę na rynkach finansowych, a od ponad 20 lat handluje i inwestuje w akcje, opcje, forex, futures, kryptowaluty i nieruchomości. Jego strona internetowa, https://timthomas.co/, jest poświęcona nauczaniu strategii handlu wahadłowego dla zysków, pomagając traderom osiągnąć ich cele związane z bogactwem i wolnością finansową.

Table of Contents