Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Stripe Metrics: 16 najważniejszych wskaźników KPI, które Twoja agencja powinna monitorować

Stripe Metrics: 16 najważniejszych wskaźników KPI, które Twoja agencja powinna monitorować

SZYBKIE PODSUMOWANIE:

Metryki paskowe zapewniają niezbędne narzędzia do analizy transakcji finansowych, zachowań płatniczych klientów i wzorców przychodów. Wskaźniki KPI Stripe zapewniają istotny wgląd w przetwarzanie płatności, wskaźniki subskrypcji i ogólną kondycję finansową. Zapoznaj się z najważniejszymi wskaźnikami Stripe i wskaźnikami KPI niezbędnymi do podejmowania świadomych decyzji oraz ulepszania strategii biznesowych i marketingowych.

Jeśli zarządzasz klientami, którzy w dużym stopniu opierają się na transakcjach online, prawdopodobnie korzystają z Stripe, a Ty chcesz wiedzieć, jakie wskaźniki warto raportować. Podobnie jak w przypadku większości platform, będziesz mieć do dyspozycji zestaw spostrzeżeń (czy to z surowych danych Stripe, Google Analytics, czy z zewnętrznego źródła danych).

Jednak samo kopiowanie i wklejanie liczb z zaplecza platformy nie wystarczy, aby opowiedzieć opartą na danych historię tego, co się dzieje. Kiedy nadejdzie koniec miesiąca, Twój klient będzie potrzebował odpowiednich wskaźników, aby zmierzyć swoją wydajność w handlu elektronicznym. W końcu to jedyny sposób na podejmowanie strategicznych decyzji i dostosowywanie żagli marketingowych (jeśli jest to wymagane).

Dlatego Twoja agencja musi znać różne rodzaje wskaźników Stripe, które ma monitorować. Od płatności i zwrotów środków w handlu elektronicznym po miesięczne przychody cykliczne (MRR) i wskaźnik rezygnacji — przedstawimy najważniejsze informacje, które powinieneś wysyłać swoim klientom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o:

Dlaczego Stripe dobrze sprawdza się w przypadku wskaźników eCommerce

Istnieje więcej niż kilka powodów, dla których Stripe jest preferowaną integracją eCommerce od ponad roku 3,1 miliona użytkowników i drugi najpopularniejszy obecnie na rynku procesor płatności.

Niezależnie od tego, czy badasz możliwości raportowania, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem Stripe, oto, jakie korzyści ta potężna platforma – i bezpośrednia integracja z SimplyTrends – może przynieść Twoim klientom.

Śledź płatności, subskrypcje i miesięczne przychody cykliczne

Twoi klienci handlu elektronicznego potrzebują płynnego, zintegrowanego rozwiązania do przeprowadzania transakcji online – i tu właśnie pojawia się Stripe. Twój klient może ułatwiać transakcje online za pośrednictwem tej platformy, monitorować subskrypcje i szacować miesięczne przychody cykliczne (MRR). Dzięki tym spostrzeżeniom Twoi klienci będą mogli znacznie lepiej rozwijać swoje firmy, efektywniej skalować swoją działalność i docierać do najbardziej dochodowych segmentów klientów.

Sama obserwacja napływających przychodów nie zapewnia poziomu przydatnych analiz, których większość agencji marketingowych potrzebuje do optymalizacji kampanii klientów. Zamiast tego połącz te punkty danych, aby utworzyć znaczące raporty, które wykraczają daleko poza liczby.

Na przykład porównaj całkowity przychód wygenerowany w Stripe z wydatkami na płatną reklamę, aby pokazać, jaki jest całkowity zwrot z inwestycji marketingowej. Praktycznie dowolne dane na platformie SimplyTrends można obliczyć i przekształcić w przydatne dane niestandardowe.

Wskazówka agencji: Nie wszystkie statystyki liczbowe są warte raportowania, zwłaszcza jeśli nie są powiązane z celami lub długoterminową wizją klienta. Zanim pobierzesz losowe metryki ze źródła danych i wyślesz je do klienta, poznaj różnicę pomiędzy KPI a metrykami. W ten sposób będziesz udostępniać dane Stripe powiązane z ich długoterminowymi celami.

Transakcje online to istotne elementy układanki handlu cyfrowego, ale co ze zwrotami pieniędzy? Na szczęście Stripe zajmuje się tym i śledzi to za Ciebie.

Aby poznać zysk netto klienta i realistycznie ustalić prognozy finansowe, należy uwzględnić zwroty. Zauważasz rosnącą tendencję w liczbie zwrotów? Może to wskazywać na problemy z produktem lub usługą albo może być tak, że to, co obiecuje się w materiałach marketingowych, nie jest tym, co dostarcza klient.

Wysoka stopa zwrotów może również wskazywać na niedociągnięcia w podróży klienta (takie jak brak wsparcia po sfinalizowaniu transakcji), co jest sygnałem do dalszego zbadania.

Tak czy inaczej, wysoka stopa zwrotu jest sygnałem ostrzegawczym, że coś na ścieżce zakupu nie przebiega prawidłowo i należy się tym zająć.

Wskazówka agencji: Próbując zrozumieć szerszy obraz marketingowy, nie należy rozpatrywać danych paskowych w oderwaniu od siebie. Aby jak najlepiej wykorzystać raporty klientów, użyj łączenia danych i wyciągnij wnioski z innych kluczowych parametrów (takich jak dane SEO z Google Analytics lub dane niestandardowe, jeśli mają zastosowanie). W ten sposób będziesz podejmować bardziej świadome decyzje i poprowadzisz swoich klientów do sukcesu.

16 najważniejszych wskaźników pasków, które Twoja agencja powinna śledzić

Twoi klienci eCommerce nie mogą podejmować strategicznych decyzji, nie kierując się właściwymi danymi Stripe.

Nie wiesz od czego zacząć? Oto 16 najważniejszych wskaźników Stripe, które należy uwzględnić w miesięcznych raportach Twojego klienta.

Analityka płatności

Czym byłby biznes eCommerce bez analityki płatności? Oto, co powinieneś śledzić, aby pomóc swoim klientom osiągnąć cele związane z przychodami.

Analityka Klienta


Śledzenie analiz klientów Stripe jest istotną częścią każdej firmy – oto najważniejsze, o których należy pamiętać.

Analityka zwrotów


W przypadku każdej firmy od czasu do czasu przeprowadzanie zwrotów środków jest normalnym zjawiskiem. Jednak wzrost liczby zwrotów jest powodem do niepokoju i może wskazywać na problem z produktem lub usługą.

Oto analizy zwrotów Stripe, na które warto zwrócić uwagę (i w razie potrzeby dokładniej je przeanalizować lub kontekstualizować).

Analityka subskrypcji

Jeśli utrzymanie działalności Twojej firmy zależy od subskrypcji, musisz zapewnić im ważne informacje. Użyj tych wskaźników subskrypcji Stripe, aby lepiej ocenić, co się dzieje.

Analiza rezygnacji z subskrypcji

Jak wie Twoja agencja, nie możesz ulepszyć tego, czego nie śledzisz. Niezwykle istotne jest zrozumienie, dlaczego dochodzi do rezygnacji i wdrożenie środków mających na celu jej ograniczenie.

Niezależnie od tego, czy jest to automatyczna zmiana kolejności, czy subskrypcja SaaS, uzupełnij wszelkie luki w systemie obsługi klienta swojego klienta, które można zidentyfikować na podstawie wskaźników rezygnacji z subskrypcji.

Wskazówka agencji: Śledzenie danych Stripe to tylko część układanki, jeśli chodzi o sukces w handlu elektronicznym. Stosuj różne taktyki marketingowe (takie jak marketing e-mailowy w handlu elektronicznym i monitorowanie stanu witryny za pomocą Google Analytics). W ten sposób będziesz mógł raportować mikrokonwersje, budować reputację marki swojego klienta i zwiększać prawdopodobieństwo przyszłych transakcji.

Usprawnij kluczowe wskaźniki swoich klientów w jednym miejscu

Chociaż Twoja agencja może obecnie polegać na przeglądaniu danych na koncie Stripe Twojego klienta lub korzystaniu z innych bezpłatnych opcji, takich jak raportowanie w Google Data Studio, nie zawsze jest to zrównoważone. Agencje skalujące muszą uwzględniać rosnące wymagania związane ze wzrostem – to po prostu rzeczywistość.

I chociaż dane Stripe z pewnością dostarczają wartości, jedno źródło danych nie wystarczy, aby zrozumieć ogólny obraz marketingu. Niezależnie od tego, czy generujesz popyt, czy prowadzisz program optymalizacji współczynnika konwersji e-commerce, ręczne pobieranie comiesięcznych wskaźników z Google Analytics, Facebooka i innych narzędzi eCommerce jest zbyt czasochłonne (bądźmy szczerzy).

Skonsoliduj te wskaźniki w jednym miejscu i ułatw sobie życie. Dzięki SimplyTrends możesz korzystać z konfigurowalnego panelu raportowania Stripe, aby usprawnić dane jednym kliknięciem!

Od śledzenia wskaźników konwersji Stripe po analitykę eCommerce – SimplyTrends sprawia, że ​​raportowanie klientów jest dziecinnie proste.

Twórz raporty z białą etykietą za pomocą Wizualizacja danych i daj swoim klientom możliwość podejmowania świadomych decyzji. Wypróbuj SimplyTrends już dziś, bezpłatnie przez 14 dni (Nie wymagamy karty kredytowej).