Studenci mogą korzystać z portali rządowych do studiowania podczas zamknięcia: Minister Rozwoju Zasobów Ludzkich

Minister rozwoju zasobów ludzkich (HRD) Ramesh Boukrial „Nishank” powiedział we wtorek, że studenci mogą korzystać z portalu e-administracji, aby uczyć się w okresie zamknięcia, który został przedłużony do 3 Może w opinii rozprzestrzeniania się koronawirusów.

„Rozpoczęliśmy program studiów online za pośrednictwem Diksha, Swayam Prabha i E-Pathshala, w którym dostępne są wszystkie przedmioty dla szkolnictwa wyższego. Materiały są również przeznaczone dla rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy mogą z nich korzystać w dowolnym momencie”, powiedział Bukhariel.

Powiedział, że studenci klas od pierwszej do ósmej awansowali do następnego semestru w świetle sytuacji, a uczniowie klas dziewiątej i dziesiątej awansowali na podstawie wewnętrznych egzaminów.

„Zaplanujemy dla uczniów klas 10 i 12, abyśmy mogli zdawać egzaminy po poprawie sytuacji. Studenci nie muszą wpadać w panikę i jesteśmy zaniepokojeni rokiem (akademickim) dla studentów” – powiedział.

Wezwał biznesmenów do współpracy z instytucjami badawczymi i badaczami, którzy opracowują różne typy sprzętu w bitwie o COVID-19, aby mogli je udostępnić ludziom po symbolicznych cenach.

Ogólnokrajowy 21-dniowy okres zamknięcia w Indiach, nałożony do 14 kwietnia, został nawet przedłużony 3 Może.