Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Studia filmowe Netflix i Hollywood postrzegają Telegram i IPTV jako zagrożenia

Netflix przyniósł powiew świeżości wszystkim, którzy lubią ciekawe filmy, seriale i dokumenty. Ponadto użytkownicy, którzy uciekali się do piractwa, również postrzegali platformę streamingową jako realną alternatywę dla dalszego dostępu do pożądanych treści, ale w sposób legalny.

Jednak ostatnio MPA, stowarzyszenie reprezentujące Netflix i duże studia hollywoodzkie, stwierdziło, że usługi takie jak Telegram, Baidu i piracka telewizja IPTV są zagrożeniami.

Telegram, Baidu i IPTV są zagrożeniami dla Netflix

Nowy dokument przygotowany wczoraj 8 października, MPA (Motion Picture Association), stowarzyszenie reprezentujące giganta streamingu Netflix i główne hollywoodzkie studia filmowe, twierdzi chińska wyszukiwarka Baidu, Aplikacja telegram, między innymi usługi takie jak IPTV, stanowią zagrożenie dla praw autorskich, ponieważ ułatwiają piractwo.

Stowarzyszenie argumentuje, że firmy i domeny internetowe mogą również zrobić znacznie więcej w walce z piractwem.

Telegram jest wymieniany jako marka problematyczna, ponieważ według Netflix usługa nie ma skutecznych środków do wykrywania i eliminowania pirackich treści.

Baidu jest krytykowany za utrzymywanie pirackich treści w widocznym miejscu w swoich wyszukiwaniach. Ponadto MPA powiedział, że serwer chmury chińskiej firmy, Baidu Pan, powinien stworzyć narzędzia do filtrowania treści naruszających prawa autorskie, aby łatwiej je blokować.

MPA używa terminu „piractwo jako usługa (PaaS)”, co można przetłumaczyć jako „piractwo jako usługa”, aby opisać lukratywny rynek oparty na nielegalnym biznesie treści, który w konsekwencji zagraża Netflixowi i Hollywood. W ten sposób Telegram i Baidu pasują do tej charakterystyki narzędzi PaaS, które ułatwiają działalność piractwa cyfrowego.

Strona internetowa TorrentFreak wymień wszystkie usługi określane przez MPA jako zagrożenia dla praw autorskich.