Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Surface Pro 4 Pamiętniki, dzień 3: Pióro Surface – potężne, ale nie do końca najważniejsze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Surface Pro 4 Pamiętniki, dzień 3: Pióro Surface – potężne, ale nie do końca najważniejsze

Jedno z najbardziej wyrazistych akcesoriów serii Powierzchnia Pro 4i taki, który rzeczywiście jest dostarczany w zestawie z urządzeniem w Indiach (nie z Surface Pro 3chociaż) jest Pióro Surface. I choć klawiatura Type Keyboard z masywnym dźwiękiem przymocowana do tabletowej strony Surface’a narobiła więcej hałasu (dosłownie i pod względem uwagi mediów), Surface Pen również jest częścią planów Microsoftu wobec świata Surface – sam fakt, że jest dołączony do Surface Pro 4 jest dowodem tego zamiaru, jeśli nic innego nie jest. Big M w Redmond przyniósł bardzo dobre rozpoznawanie pisma ręcznego i obsługę rysików dotykowych Windows 8i choć inne marki również dołączyły do ​​swoich modeli rysiki Windows urządzeń (w szczególności Lenovo z serią ThinkPad Helix), Surface Pen jest bez wątpienia najpopularniejszym rysikiem na rynku Windows-grunt.

I cóż, jeśli chodzi o samą funkcjonalność, z pewnością ma pobicie Apple Ołówek dostarczany z iPadem Pro – przypomina długopis i jest wyposażony w klips, który można przymocować do osłony Type lub nawet do kieszeni koszuli. Jest solidny i przyjemny w dotyku. Nie ma też kłopotliwego mechanizmu ładowania – jest wyposażony w baterię AAAA, której nie trzeba ładować i która według Microsoftu wytrzymuje grubo ponad rok. Ma małą, ostrą końcówkę, a nie bulwiastą końcówkę, jaką można spotkać w niektórych rysikach do wyświetlaczy pojemnościowych. Na jego górze znajduje się klikalna końcówka, podkreślająca znajomość piór z prawdziwego świata.

Przeczytaj także: Surface Pro 4 Pamiętniki, dzień 1: Nie tylko kolejny notatnik!

Przeczytaj także: Surface Pro 4 Pamiętniki, dzień 2: Notatnik, tak; Laptop… eee… nie!

Patrząc pod kątem czystej funkcjonalności, pióro Surface Pen idzie w parze z… Apple Ołówek, a nawet punkty w niektórych kluczowych działach. Być może najbardziej godnym uwagi jest fakt, że w przeciwieństwie do iPada Pro, na Surface Pro można faktycznie pisać notatki 4 i zobacz, jak są konwertowane na tekst pisany na maszynie – z włączonym rozpoznawaniem pisma ręcznego Windows 10 to naprawdę bardzo dobrze. Poza tym możesz dodawać notatki do dokumentów i plików PDF, szkicować i kolorować, a ponadto istnieje kilka sztuczek charakterystycznych dla pióra Surface: kliknij raz górną część, a wyświetli się One Note, umożliwiając szybkie napisanie notatki; kliknij go dwa razy, a otrzymasz zrzut ekranu wraz z One Note, umożliwiając przycięcie żądanego fragmentu, a nawet dodanie do niego notatki, jeśli chcesz; przytrzymaj górny przycisk, a Cortana zostanie uruchomiona. Chcesz więcej? Naszym ulubionym wyczynem jest po prostu odwracanie pióra i używanie jego końcówki jak gumki do usuwania bazgrołów i szkiców, zupełnie jak te ołówki z gumową końcówką z czasów szkolnych (niektórzy dyrektorzy Microsoftu nazywają nawet górny przycisk „przyciskiem gumki”). . Poza tym pióro pełni w dużej mierze funkcję narzędzia wskazującego, umożliwiającego zaznaczanie, wycinanie i wklejanie treści z dokumentów, stron internetowych itp. oraz wywoływanie menu prawego przycisku myszy przy dłuższym naciśnięciu strony. I cóż, ta istota Windowsmożesz dostosować kliknięcia górnego przycisku do swoich potrzeb, więc jeśli chcesz, aby długie naciśnięcie powodowało wywołanie aplikacji zamiast Cortany, przejdź do aplikacji Surface i zrób to.

Rekommenderad:  Rodzaje handlu elektronicznego: 6 Opcje dla Twojej firmy

Na papierze to znacznie więcej niż np Apple Ołówek potrafi – ten godny polecenia nie ma funkcji rozpoznawania pisma ręcznego, nie potrafi niczego przywołać za pomocą kliknięć, a nawet trudno go nosić ze sobą, dzięki całkowitej niemożności przyczepienia się do czegokolwiek iPada Pro! Note jednak „na papierze” w ostatnim zdaniu. Bo pomimo całej swojej funkcjonalności, Surface Pen wydaje się być trochę osobliwy w świecie Windows ekosystem. Mieliśmy problemy z funkcją odrzucania dłoni – linie pojawiały się nie wiadomo skąd, a menu wyskakiwały nawet wtedy, gdy szkicowaliśmy i malowaliśmy w aplikacji Fresh Paint. I cóż, rozpoznawanie pisma ręcznego działa, ale w dość ekscentryczny sposób. Kiedy chcieliśmy przekonwertować nasze odręczne notatki na format MS Word, okazało się, że jedynym sposobem na to było wyjście z trybu „tabletu” (tryb, którego używamy, gdy odłączamy klawiaturę Type Cover i używamy Surface wyłącznie jako tabletu), a następnie wybierając klawiaturę ekranową, a następnie wybierając pióro jako metodę wprowadzania, co pozwala nam pisać na wąskim pasku u podstawy dokumentu (a gdy skończy nam się miejsce, musimy nacisnąć spację ekranową, czyli znowu dziwne). Tak, moglibyśmy również używać Narzędzi atramentu w MS Word i bazgrać w pliku Word, ale to w zasadzie to samo, co pisanie w innym miejscu, ponieważ pismo odręczne nie jest konwertowane na tekst. Spotkaliśmy się również z przypadkami aplikacji, które nie reagowały dobrze na dotknięcia piórem, a nawet zawieszały się i zawieszały. A kiedy daliśmy Pióro jednemu z naszych szkicowo myślących przyjaciół z agencji reklamowej, stwierdził, że Pióro jest bardzo dobre, ale nie tak dobre jak Apple Ołówek w zakresie szkicowania. Mówiąc za siebie, bardzo nam się spodobała forma i funkcjonalność Pena. Podobało nam się również to, że mogliśmy go tak mocno dostosować, ale jego niespójności były często bardzo frustrujące. Microsoft mógłby wyciągnąć kilka notatek ze stron Samsunga, który zrobił znacznie więcej dzięki rysikowi S-Pen i rysikowi Note seria. Jak na ironię, nie można myśleć o Galaxy Note bez S-Pen, ale pióro Surface, mimo wszystkich swoich zalet, nie ma takich samych możliwości mocowania jak Surface Pro 4. Jeszcze nie, przynajmniej na razie.

Rekommenderad:  Rozwijanie przedsiębiorczego sposobu myślenia, oto, czego potrzeba!

Oto więc dla nas Surface Pen – bez wątpienia bardzo potężne narzędzie, ale naszym zdaniem nie wtapia się w Surface World tak płynnie, jak Type Cover. W rzeczywistości możemy przewidzieć, że wielu indyjskich konsumentów, biorąc pod uwagę ich talent do targowania się, będzie prosić sprzedawców, aby trzymali pióro Surface z dala od Surface Pro 4 i zamiast tego poprosić ich o dołączenie klawiatury Type Keyboard do urządzenia po niższej cenie (pióro Surface kosztuje Rs 5,990, podczas gdy pokrycie Type kosztuje 12 490 Rs). Nie, nie jesteśmy bezduszni wobec Surface Pen – jesteśmy pewni, że miłośnicy szkiców docenią jego użyteczność, ale naszym zdaniem na razie nie wnosi on tak wiele do Surface Pro 4 tak jak robi to Type Cover.

Pisanie działa lepiej na urządzeniu Surface niż bazgroły. W tym momencie.