Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Swinging for the Fences: zawodowi gracze w baseball uderzają go z parku w biznesie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Swinging for the Fences: zawodowi gracze w baseball uderzają go z parku w biznesie

Przedsiębiorczość i talent sportowy to dwie bardzo różne dziedziny. Ale zdziwiłbyś się, jak wielu profesjonalnych sportowców buduje odnoszące sukcesy firmy po zakończeniu rekordowych karier sportowych.

W tym poście przyjrzymy się bliżej zawodowi bejsboliści którzy zbudowali udane kariery poza boiskiem.

Od organizacji non-profit i start-upów po hodowle bydła i kawiarnie, ci zawodowi bejsboliści pokazują nam, jak obracać się i odnosić sukcesy na zupełnie innej arenie.

Darek Jeter

Wartość netto: 200 milionów dolarów

Derek Jeter to pięciokrotny mistrz World Series, który grał dla Yankees. Jest wszechczasowym liderem kariery zespołu pod względem trafień, deblów, rozegranych gier i nie tylko. Jego długa lista osiągnięć obejmuje 14 wyborów All-Star, pięć nagród Silver Slugger, pięć nagród Gold Glove i dwie nagrody Hanka Aarona.

Przestał grać w baseball w 2014 roku po 20 latach kariery i nadal jest jednym z najbardziej szanowanych graczy, którzy kiedykolwiek grali w baseball. Na cześć swojej kariery został wprowadzony do Hall of Fame w 2020 roku.

Jeter nadal ma bliskie związki z baseballem, ale dał się poznać jako odnoszący sukcesy biznesmen w innych dziedzinach. W 2017 roku został współwłaścicielem klubu Miami Marlins należącego do MLB i był pierwszym Afroamerykaninem, który pełnił funkcję dyrektora generalnego jakiejkolwiek ważnej drużyny ligowej w historii tego sportu.

Oprócz roli dyrektora generalnego, Jeter jest także założycielem Players’ Tribune. Jest to firma multimedialna, w której sportowcy dzielą się swoimi opiniami na temat gier, pomagając fanom zbliżyć się do sportu, który kochają.

W 2013 roku Jeter ogłosił również otwarcie Jeter Publishing, które wyprodukowało kilka bestsellerów New York Timesa, w tym pełnokolorową fotoksiążkę pt. zakulisowe spojrzenie na życie i karierę Jetera.

Alexa Rodrigueza

Wartość netto: 350 milionów dolarów

Rodriguez jest uważany za jednego z najlepszych graczy w baseball wszechczasów. Ze średnią w karierze wynoszącą 0,295 mrugnięć, ma na swoim koncie ponad 600 home runów, 2000 runów zatrzepotanych, 2000 zdobytych runów i więcej 3000 trafień. Jest jedynym graczem w MLB historii, aby osiągnąć wszystkie te wyczyny.

Na swoim stole z trofeami Rodriguez ma trzy nagrody American League Most Valuable Player, 10 Silver Slugger Awards i dwie nagrody Gold Glove. Jest rekordzistą kariery w wielkich szlemach i 14-krotnym All-Star.

Chociaż Rodriguez podpisał dwa najbardziej lukratywne kontrakty w historii baseballu, został zdyskwalifikowany na sezon 2014 po tym, jak przyznał się, że używał substancji zwiększających wydajność. Mimo to osiągnął kilka świetnych wzlotów podczas swojej kariery biznesowej.

Rekommenderad:  4 Wskazówki, jak rozwijać lepsze przywództwo w biznesie

Były trzeciobazowy New York Yankees jest dyrektorem generalnym i prezesem swojej firmy inwestycyjnej A-Rod Corp. Ta firma ma kontrakty o wartości ponad $1 miliardów dolarów i posiada inwestycje w ponad 40 spółkach i spółkach.

W portfolio Rodrigueza są inwestycje w nieruchomości, siłownie, a nawet firmę telemedyczną, w którą zainwestował ze swoją narzeczoną Jennifer Lopez w 2019 roku.

Rodriguez jest także współzałożycielem i dyrektorem firmy Lopez zajmującej się pielęgnacją skóry, JLO Beauty, chociaż nie są już zaręczeni.

Joe Cronina

Wartość netto: $5 milion

Cronin miał imponującą 20-letnią karierę baseballową dla kilku drużyn, w tym Pittsburgh Pirates, Washington Senators i Boston Red Sox. Został pierwszym graczem ligi amerykańskiej, który został All-Star dla dwóch drużyn i został wybrany do Baseball Hall of Fame w 1956 roku.

Pod koniec 1947 roku Cronin został dyrektorem generalnym Red Sox i pozostał na tym stanowisku przez jedenaście lat. W styczniu 1959 roku został wybrany prezesem Ligi Amerykańskiej i był pierwszym byłym zawodnikiem, który został wybrany na to stanowisko.

W sumie spędził ponad 48 lat na arenie baseballowej, zdobywając prestiżowe stanowiska w tym sporcie.

Nolana Ryana

Wartość netto: 60 milionów dolarów

Rekordowa 27-letnia kariera Ryana obejmowała cztery dekady. Grał w New York Mets, California Angels, Houston Astros i Texas Rangers. Po przejściu na emeryturę w 1993 roku został dyrektorem generalnym Texas Rangers i doradcą wykonawczym Houston Astros.

W 1999 roku został wprowadzony do Baseball Hall of Fame, powszechnie uważany za jednego z największych miotaczy MLB wszechczasów. Konsekwentnie rzucał rzuty z prędkością 100 mil na godzinę, co pomogło mu ugruntować swoje miejsce w historii baseballu.

Ale jego kariera nie skończyła się na baseballu. Ryan ma zróżnicowane portfolio biznesowe (Ryan Sanders Sports & Entertainment), od hodowli bydła po kawiarnie.

Jednym z pierwszych biznesów założonych przez Ryana była hodowla bydła. Sukces tego przedsięwzięcia doprowadził do sukcesu innych jego firm, w tym Nolan Ryan Beef, która zaopatruje wiele supermarketów i restauracji typu fast food w całym Teksasie. Ryan dostarcza również oficjalnego hot doga w Minute Maid Park, Dell Diamond, Globelife Park i Whataburger Field.

Ryana zazwyczaj można spotkać na jednym z jego trzech rancz w Teksasie, ale założył też drużynę Minor League Baseball, Round Rock Expressniedaleko Austin w 2000 roku.

Kim Ng

Wartość netto: $2 milion

Kim Ng nigdy nie była profesjonalną bejsbolistką, ale jej osiągnięcia w tym sporcie zdecydowanie uzasadniają dodanie jej do tej listy.

Rekommenderad:  3 najlepszych taktyk angażowania klientów, które możesz wykorzystać w swoim biznesie e-commerce

Jej zainteresowanie baseballem zaczęło się, gdy zaczęła grać w stickball na ulicach Queens. Później, w 1990 roku, ukończyła studia na Uniwersytecie w Chicago. Tam grała w softball i została wybrana infielderem MVP. Na studiach uzyskała licencjat z polityki publicznej.

Ng dostała staż w Chicago White Soz po ukończeniu studiów, aw 1995 roku została najmłodszą osobą (nie wspominając o pierwszej kobiecie), która przedstawiła sprawę arbitrażu płacowego w głównych ligach – którą wygrała.

Poszła do pracy w biurach American League i ostatecznie został dyrektorem Waivers and Records. W wieku 29 lat została najmłodszą asystentką GM w MLB, pracując dla New York Yankees.

W 2001 roku dołączyła do Dodgers jako wiceprezes i asystent GM, ale ostatecznie odeszła, by zostać starszym wiceprezesem operacji baseballowych MLB w 2011 roku.

Teraz Ng jest dyrektorem generalnym Marlins po tym, jak został pominięty na co najmniej pięć innych stanowisk GM. Jest najwyższą rangą dyrektorką baseballową i pierwszą kobietą GM w historii MLB.

Cal Ripken Jr

Wartość netto: 75 milionów dolarów

Calvin Ripken Jr, lepiej znany jako The Iron Man, to trzeciobazowy, który grał przez 21 sezonów w Baltimore Orioles. Z ponad 3000 trafień, 431 home runów i prawie 1700 runów odbitych, zdobył dwie Złote Rękawice za swoją obronę.

19-krotny All-Star dwukrotnie został uznany za najcenniejszego gracza ligi amerykańskiej i jest rekordzistą w kolejnych rozegranych meczach. W 2007 roku został wprowadzony do National Baseball Hall of Fame, zdobywając 98,53% głosów – szósty najwyższy odsetek wyborczy w historii.

Ripken był oddany baseballowi przez cały czas swoich przedsięwzięć biznesowych, zakładając i rozwijając Ripken Baseball oraz Cal Ripken, Sr. Foundation.

Zawsze pasjonował się rozwijaniem gry na poziomie podstawowym, zaczynając od budowy kompleksu baseballowego w swoim rodzinnym mieście Aberdeen w stanie Maryland.

Od ponad 18 lat organizacja non-profit Ripken opracowuje programy dla młodzieży i buduje parki, aby rozwiązywać problemy, przed którymi stoi zagrożona młodzież w społecznościach w niekorzystnej sytuacji w całych Stanach Zjednoczonych.

Todda Stottlemyre’a

Wartość netto: 24 miliony dolarów

Stottlemyre grał przez 15 sezonów w Major League Baseball jako miotacz wyjścia. Przede wszystkim był członkiem Toronto Blue Jays, gdzie zdobył dwa mistrzostwa świata w 92 i 93. W swojej karierze grał także w Oakland Athletics, St. Louis Cardinals, Texas Rangers i Arizona Diamondbacks.

Dziś Stottlemyre jest znakomitym trenerem biznesowym, autorem bestsellerów, właścicielem firmy, głównym mówcą i inwestorem. Wziął swój sukces na arenie baseballowej i spakował go, aby pomóc firmom i klientom osiągnąć podobny poziom sukcesu.

Rekommenderad:  Trendy e-commerce na rok 2020: czego się spodziewać i jak się przygotować

Jego globalna działalność marketingowa jest znana i przemawia do publiczności w całym kraju. Jego celem jest pomaganie innym marzyć o wielkich marzeniach i osiągać ich cele poprzez tworzenie map drogowych prowadzących do sukcesu.

Stottlemyre wykonał imponującą pracę, przenosząc swój wyjątkowy sukces w dziedzinie baseballu i stosując go w różnych obszarach biznesu. Klienci ustawiają się w kolejce, aby usłyszeć, jak przemawia, ponieważ odniósł sukces, rozwijając swoje imperium i wychodząc poza arenę sportową.

Randalla Thompsona

Wartość netto: $9 milion

Na koniec Randall Thompson był miotaczem drużyny Toronto Blue Jays w 2011 roku. Jego miłość do baseballu zaczęła się w wieku pięciu lat iw końcu przez jeden sezon grał w MLB.

Po zwolnieniu przez Blue Jays Thompson przyznaje, że ma pewien kryzys tożsamości. Podjął pracę jako trener pitchingu, ale zdał sobie sprawę, że ma bardziej twórcze powołanie.

Dostał bezpłatny staż w agencji reklamowej w St Pete na Florydzie i mieszkał w garażu swojej siostry, który stał się kawalerką. Pracował nocami jako kelner, aby zarobić na czynsz, ale ostatecznie opuścił staż i został zwolniony jako kelner.

Bez pracy, pieniędzy i własnego mieszkania Thompson przypomniał sobie pomysł, który wpadł mu podczas trenowania baseballu – zamienił kij bejsbolowy w kubek do picia.

Aby sfinansować swój pomysł, dostał pracę jako dostawca farb i wykorzystał swoje zarobki na zakup 25 nietoperzy rzemieślniczych i piły.

To było w 2014 roku, ale do 2017 roku firma Thompsona osiągnęła siedmiocyfrowy wynik, a przyszłość biznesu rysuje się w jasnych barwach.

Do 2019 roku (i podczas globalnej pandemii) firma zarobiła 13 dolarów.5 milionów rocznie i wciąż rośnie.

Ze wszystkich historii sukcesu na tej liście Thompson pokazuje, że przy odrobinie ciężkiej pracy i poświęcenia dla marzenia, firma warta milion dolarów może zostać zbudowana z niczego.

Wniosek

Major League Baseball to lukratywna kariera dla najlepszych graczy, ale te kariery są zwykle krótkotrwałe. Ci znani bejsboliści i menedżerowie w branży pokazali, że ich sukces wykracza daleko poza boisko.

Od inwestowania w lokalne firmy po rozpoczęcie zupełnie nowego przedsięwzięcia od podstaw — warto zobaczyć, co osiągnęli niektórzy z czołowych graczy w tym sporcie po zakończeniu ich rekordowych karier.

Table of Contents