Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Symulacja pokazuje, że Księżyc mógł powstać po dużym zderzeniu obiektu z Ziemią

Symulacje powstawania Księżyca przeprowadzili badacze z Instytutu Kosmologii Obliczeniowej Uniwersytetu w Durham, którzy wykazali, że pochodzenie naszego satelity mogło być wynikiem zderzenia obiektu wielkości Marsa z planetą. Grunt.

Byłoby to wyjaśnienie alternatywne do istniejącego, które mówi, że Księżyc powstał z nagromadzenia szczątków powstałych w wyniku wspomnianej kolizji.

Jednak naukowcy z nowego badania zweryfikowali za pomocą superkomputerów, że mogło zdarzyć się coś innego.

Wyniki symulacji są publikowane w czasopiśmie Astrofizyczne listy z dziennika.

Kredyty: dr Jacob Kegerreis.

tworzenie księżyca przez kolizję

Podczas badania naukowcy przeprowadzili setki symulacji, z których wszystkie dotyczyły różnych uderzeń przy różnych prędkościach i pod różnymi kątami. W związku z tym rozważali również różne masy i obroty dwóch zderzających się ciał w celu znalezienia scenariusza wyjaśniającego prąd sistema Ziemia-Księżyc.

Wszystkie obliczenia symulacyjne przeprowadzono przy użyciu otwartego kodu źródłowego SWIFT, realizowanego przez pamięć DiRAC („COSMA”) należącą do Uniwersytetu w Durham.

Symulacje o wysokiej rozdzielczości dały satelitę podobnego do księżyca, dostarczając ważnych informacji na temat śledztwa. Symulacje te pokazują, że znaczna część Księżyca powstała po uderzeniu.

Kredyty: dr Jacob Kegerreis.

Do tej pory uważano, że Księżyc powstał po zderzeniu 4,5 miliarda lat temu między Ziemią a obiektem zwanym Theia, który miałby rozmiary Marsa. Jednak wiele z tych teorii mówi, że powstanie Księżyca nastąpiło dzięki nagromadzeniu szczątków po zderzeniu.

Astronauci Apollo przywieźli na Ziemię skały księżycowe, które pasują do składu izotopowego płaszcza Ziemi. Z tego powodu zakwestionowano teorie powstania Księżyca z szczątków. Ponieważ nie byłoby możliwości, aby skały księżycowe miały taki sam skład jak płaszcz Ziemi. To znaczy, gdyby powstał z gruzu, pochodziłby z Thei, a nie z Ziemi.

Dlatego nowa teoria o pochodzeniu Księżyca mogłaby dać dokładniejsze odpowiedzi na temat jego pochodzenia i ewolucji. Być może przy kolejnych misjach na Księżyc będzie wiadomo, jaki rodzaj uderzenia miał miejsce 4,5 miliarda lat temu.

Bibliografia:

Naukowcy ujawniają w nowych symulacjach, że gigantyczne uderzenie mogło szybciej uformować Księżyc: https://phys.org/news/2022-10-giant-impact-moon-rapidly-scientists.html

Natychmiastowe powstanie Księżyca jako satelity po uderzeniu, Astrophysical Journal Letters: https://www.hou.usra.edu/meetings/lpsc2022/pdf/1724.pdf