System operacyjny Huawei może być gotowy dla konsumentów jeszcze w tym roku

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę urządzeń z Androidem, które firma sprzedała na całym świecie, utrata dostępu do ekosystemu Androida z pewnością ma ogromny wpływ na Huawei. Mimo że firma otrzymała tymczasową 90-dniową licencję na załatwienie sprawy, Huawei już przygotowuje się na najgorszy scenariusz.

Według CNBC, dyrektor generalny firmy konsumenckiej Huawei, Richard Yu stwierdził, że firma uruchomi własny system operacyjny, jeśli na stałe straci dostęp do Androida. Ten sam przypadek dotyczy również Windows jakkolwiek Microsoft jak dotąd nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia dotyczącego amerykańskiego zakazu Huawei.

System operacyjny Huawei może być gotowy dla konsumentów jeszcze w tym roku 1

Richard ujawnił również, że wewnętrzny system operacyjny firmy będzie gotowy dla konsumentów w Chinach jeszcze w tym roku. Stwierdził ponadto, że oczekuje się, że w pierwszym lub drugim kwartale 2020 r. Odpowiednia będzie również wersja dla rynku międzynarodowego.

Jeśli chodzi o ekosystem aplikacji, Richard wskazał, że system operacyjny będzie zawierał platformę App Gallery firmy, która faktycznie istniała w obecnych urządzeniach Huawei. To powiedziawszy, dyrektor podkreślił, że firma nie planuje wdrożyć tego planu, ale ruch rządu USA nie pozostawił im żadnych innych możliwości.

(Źródło: CNBC.)