Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

SystemSettings.exe Błąd systemowy w systemie Windows 11/10

Może wystąpić błąd SystemSettings.exe z powodu uszkodzonych plików systemowych, wirusów, złośliwego oprogramowania lub z wielu innych powodów. W tym poście omówimy błąd SystemSettings.exe i zobaczymy, jak go naprawić.

Błąd systemowy SystemSettings.exe System wykrył w tym programie przepełnienie buforu stosu. Nadmiar ten może potencjalnie umożliwić złośliwemu użytkownikowi przejęcie kontroli nad aplikacją.

Jeśli potrzebujesz usług hostingowych lub serwera wirtualnego, możesz odwiedzić nasze plany, odwiedzając strony zakupu hostingu i serwerów wirtualnych i składając zamówienie w odpowiedniej cenie.

Inhaltsverzeichnis

Błąd SystemSettings.exe

Błąd systemowy SystemSettings.exe. System wykrył przepełnienie bufora stosu w tej aplikacji.
To przekroczenie może potencjalnie umożliwić złośliwemu użytkownikowi przejęcie kontroli nad tą aplikacją.

Jeśli więc zobaczysz komunikat o błędzie, zapoznaj się z przewodnikiem rozwiązywania problemów i rozwiąż ten problem.

Co to jest błąd SystemSettings.exe?

SystemSettings.exe to plik wykonywalny związany z ustawieniami systemu Windows. Jest to podstawowy proces systemu Windows i zajmuje około 85–90 KB. Plik można znaleźć w następującej lokalizacji.

C:\Windows\ImmersiveControlPanel

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego pliku, możesz przejść do jego lokalizacji lub kliknąć prawym przyciskiem myszy plik SystemSettings.exe w Menedżerze zadań i wybrać Otwórz lokalizację pliku.

Jak naprawić błąd SystemSettings.exe w Windows 11 i 10

Jeśli system wykryje, że bufor oparty na stosie jest zbyt duży i aplikacja nie może zostać uruchomiona z powodu błędu SystemSettings.exe, wypróbuj rozwiązania wymienione poniżej:

Napraw swój system operacyjny za pomocą SFC i narzędzia DISM.
Przeskanuj swój komputer w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania.
Zaktualizuj system Windows i wszystkie jego sterowniki.
Utwórz nowe konto użytkownika.
Napraw pliki systemowe za pomocą nośnika instalacyjnego.

1. Rozwiąż problemy z systemem operacyjnym za pomocą narzędzi SFC i DISM

Jak wspomniano wcześniej, jedną z głównych przyczyn tego kodu błędu są uszkodzone pliki systemowe. Aby naprawić uszkodzone pliki, musimy wykonać kilka poleceń. Przede wszystkim otwórz Wiersz Poleceń jako administrator, wyszukując go w menu Start.

Po uruchomieniu cmd w trybie podwyższonym uruchom następujące polecenia.

Uruchom Kontroler plików systemowych:

sfc /skanuj

Uruchom narzędzie DISM:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Uruchom ChkDsk:

chkdsk /v /f /r C:

Po uruchomieniu poleceń uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd SystemSettings.exe nadal występuje.

2. Przeskanuj swój komputer w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania

Możesz także zobaczyć żądany kod błędu, jeśli na Twoim komputerze znajduje się wirus lub złośliwe oprogramowanie. Aby rozwiązać ten problem, możesz użyć programu antywirusowego; jeśli nie masz oprogramowania zabezpieczającego innej firmy, Microsoft Defender będzie świetną opcją.

  1. Wyszukaj opcję Zabezpieczenia systemu Windows w menu Start.
  2. Przejdź do okna ochrony przed zagrożeniami i kliknij przycisk Opcje skanowania.
  3. Wybierz Skanowanie Microsoft Defender Offline i kliknij przycisk Skanuj teraz.

Pozwól uruchomić program zabezpieczający; znalezienie i usunięcie wirusa, który spowodował ten problem, zajmie trochę czasu. Gdy obrońca wykona swoje zadanie, sprawdź, czy problem nadal występuje.

3. Zaktualizuj system Windows i wszystkie jego sterowniki.

Następnie zaktualizujmy system Windows i wszystkie jego sterowniki do najnowszej wersji, aby upewnić się, że żaden problem ze zgodnością nie powoduje błędu. Przede wszystkim sprawdź, czy dostępna jest aktualizacja systemu Windows; jeśli jest aktualizacja, zainstaluj ją w swoim systemie. Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego wykonaj jedną z poniższych metod, aby zaktualizować wszystkie sterowniki.

4. Utwórz nowe konto użytkownika.

W przypadku niektórych użytkowników problem wystąpił z powodu uszkodzenia konta użytkownika. Możesz spróbować utworzyć nowe konto i sprawdzić, czy to pomoże. Sprawdź nasz przewodnik dotyczący tworzenia nowego konta, jeśli jeszcze nie wiesz, jak to zrobić.

5. Napraw pliki systemowe przy użyciu nośnika instalacyjnego.

Jeśli wszystko zawiedzie, ostatnią opcją jest naprawa plików systemowych przy użyciu nośnika instalacyjnego. Ponieważ zajmuje to więcej czasu niż inne metody, zachowaliśmy to na końcu i zrobimy to za Ciebie, jeśli nic innego nie będzie w stanie naprawić plików.

Mamy nadzieję, że uda Ci się rozwiązać problem, korzystając z rozwiązań wymienionych w tym poście.

Jak naprawić błąd System Settings.exe?

Jeśli napotkasz błąd systemowy dla pliku SystemSettings.exe, wypróbuj rozwiązania wymienione w tym artykule, aby łatwo rozwiązać problem. Zalecamy zacząć od pierwszego rozwiązania, a następnie przejść w dół, aby zaoszczędzić czas. Mam nadzieję, że uda Ci się łatwo rozwiązać problem.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie karbonnPobierz zerowe motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=