Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Szczyt 5 Darmowy rejestrator ekranu dla Windows 10

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Szczyt 5 Darmowy rejestrator ekranu dla Windows 10

Screencast lub nagrywanie ekranu to skuteczny sposób dynamicznego przechwytywania zawartości ekranu. Za jego pomocą możesz zademonstrować działanie oprogramowania/pomóc komuś w rozwiązaniu problemu na komputerze, stworzyć filmy wideo w celu nauczania/wyjaśnienia treści wyświetlanych na ekranie lub nagrywać/transmitować na żywo rozgrywkę bezpośrednio na platformy do strumieniowego przesyłania wideo, takie jak Twitch Lub YouTube.

OBRAZ: Pułapka dźwiękowa (Unsplash)

Wszystkie główne systemy operacyjne — Linux, macOS lub Windows — są wyposażone w narzędzia do nagrywania ekranu wbudowane w system. Chociaż te narzędzia wykonują zadanie dla większości ludzi, nie mają wielu funkcji w porównaniu z ich odpowiednikami innych firm. A zatem potrzeba dobrych rejestratorów ekranu innych firm.

Najlepszy darmowy rejestrator ekranu dla Windows 10

Jeśli chodzi o Windowswbudowany rejestrator ekranu, który otrzymujesz, oferuje bardzo ograniczoną funkcjonalność i niewiele można z nim zrobić. Na szczęście istnieje wiele programów do nagrywania ekranu innych firm z wieloma funkcjami, których można używać zamiast tego.

Oto nasze typy najlepszych darmowych rejestratorów ekranu Windows 10.

1. Studio OBS

OBS (Open Broadcaster Software) Studio to jedno z najpopularniejszych dostępnych programów do nagrywania ekranu. Jest darmowy i open source oraz oferuje szeroką gamę przydatnych funkcji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać nagrania ekranu. Ponadto możesz także używać OBS Studio do przesyłania strumieniowego na żywo treści z ekranu na platformy do strumieniowego przesyłania wideo. W tym celu oprogramowanie umożliwia także tworzenie scen z wielu źródeł, takich jak zrzuty okien, przeglądarka windowskamery internetowe, karty przechwytujące i inne.

ZDJĘCIE: Studio OBS

Jedną z najlepszych rzeczy w OBS Studio jest to, że nie ma ograniczeń długości wideo, więc możesz nagrywać ekran/transmisję na żywo tak długo, jak chcesz. Jeśli chodzi o użyteczność, oprogramowanie oferuje rozbudowane okno konfiguracji, które pomaga ustawić i skonfigurować różne aspekty nagrań, a nawet daje możliwość tworzenia skrótów klawiszowych w celu szybkiego wykonywania operacji.

Dostawać: Studio OBS

2. CamStudio

CamStudio to kolejne bezpłatne oprogramowanie do nagrywania ekranu i strumieniowego przesyłania wideo o otwartym kodzie źródłowym Windows 10. Możesz go używać do nagrywania czynności na ekranie wraz z dźwiękiem w wysokiej jakości formacie wideo AVI. Podnosząc poprzeczkę, wbudowany producent SWF CamStudio pobiera te nagrane pliki AVI i przekształca je w oszczędne i przyjazne dla przepustowości strumieniowe wideo Flash, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na przepustowość podczas udostępniania. Poza tym oprogramowanie oferuje również obsługę bezstratnych kodeków, co pozwala na tworzenie nagrań lepszej jakości nawet przy mniejszych rozmiarach plików.

Jeśli chodzi o możliwości przechwytywania wideo, CamStudio umożliwia konwersję nagrań ekranu przechwyconych w formacie AVI na pliki flash. Możesz dodawać napisy do nagrań ekranu i korzystać z funkcji adnotacji wideo, aby spersonalizować je, dołączając film z kamery internetowej przedstawiający Ciebie w trybie obrazu w obrazie.

Dostawać: CamStudio

3. ScreenToGif

ScreenToGif to wielofunkcyjne oprogramowanie do nagrywania ekranu ze zintegrowanym edytorem. Jest darmowy i open source i może nagrywać zawartość ekranu, kamery internetowej i szkicownika. Otrzymujesz minimalny interfejs, który jest łatwy w użyciu i pozwala wykonywać wiele czynności bez zakłócania pracy. Wszystkie zrzuty ekranu na ScreenToGif to w zasadzie projekty, które możesz edytować, osadzać w innych projektach, modyfikować i eksportować do różnych formatów.

OBRAZ: ScreenToGif

Jednym z fajnych dodatków do ScreenToGif jest wbudowany edytor. Za jego pomocą możesz między innymi przycinać/zmieniać rozmiar nagrań, dostosowywać liczbę klatek na sekundę oraz dodawać przejścia i nakładki bez konieczności opuszczania oprogramowania. Dodatkowo możesz także tworzyć zadania w ScreenToGif, aby automatycznie stosować określone efekty do nagrań ekranu.

Dostawać: ScreenToGif

4. UdostępnijX

ShareX to kolejne bezpłatne narzędzie do przechwytywania ekranu o otwartym kodzie źródłowym dla Windows 10 systemów operacyjnych. Można go używać do wykonywania zrzutów ekranu (zrzutów ekranu), a także nagrań zawartości ekranu. Opcje przechwytywania ShareX obejmują pełny ekran, aktywne okno, aktywny monitor itp. Co więcej, istnieje również opcja konwersji przechwytywania ekranu na pliki GIF w celu udostępnienia ich na różnych platformach.

OBRAZ: UdostępnijX

Przechodząc do interfejsu, ShareX nie ma najprostszego interfejsu użytkownika. Aby jednak obejść ten problem, można skorzystać ze skrótów klawiaturowych. Podobnie jak ScreenToGif, ShareX umożliwia także edycję przechwyconych nagrań ekranu, dzięki czemu możesz rozmazywać/podświetlać zawartość na ekranie, dodawać do niej adnotacje za pomocą tekstu, strzałek i obrazów, a także usuwać/pikselować niechcianą zawartość z wideo.

Dostawać: UdostępnijX

5. Vlc media player

VLC to darmowy odtwarzacz multimedialny typu open source obsługujący różne pliki multimedialne i protokoły przesyłania strumieniowego. W rzeczywistości jest to najpopularniejszy odtwarzacz wideo wybierany przez wielu użytkowników i prawdopodobnie już go używasz na swoim Windows komputer. W takim przypadku z przyjemnością dowiesz się, że możesz także używać odtwarzacza VLC do nagrywania ekranu.

Nagrywanie ekranu w VLC jest całkiem proste i oferuje wiele różnych opcji konfiguracji — chociaż nie tak wiele, jak niektóre inne rejestratory ekranu na tej liście — których możesz użyć do nagrania ekranu zgodnie ze swoimi wymaganiami. Niektóre z tych opcji obejmują między innymi możliwość wyboru profilowania, kodów wideo, kodeków audio, liczby klatek na sekundę i rozdzielczości ekranu.

Dostawać: Vlc media player

Nagrywanie ekranu włączone Windows 10 Ulepszonych

Korzystając z oprogramowania do nagrywania ekranu wymienionego powyżej, możesz nagrać ekran na swoim Windows 10 w różnych konfiguracjach i trybach dostosowanych do Twoich wymagań, co w innym przypadku nie byłoby możliwe dzięki wbudowanemu narzędziu Microsoft do nagrywania ekranu.

Co więcej, dodanie natywnych narzędzi do edycji/adnotacji w niektórych rejestratorach ekranowych oznacza, że ​​możesz edytować i modyfikować przechwycone nagrania bezpośrednio w nich, bez konieczności korzystania z osobnego oprogramowania.