Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Szczyt 5 Najlepsze aplikacje do edycji plików PDF na Androida

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Szczyt 5 Najlepsze aplikacje do edycji plików PDF na Androida

Portable Document Format lub PDF to jeden z najczęściej używanych formatów plików do zapisywania plików tekstowych. Pliki PDF są popularne, ponieważ raz utworzonego pliku z natury nie można zmienić. Tekstu nie można edytować ani formatować, a elementów takich jak obrazy nie można dodawać ani usuwać, dzięki czemu format ten idealnie nadaje się do dokumentów urzędowych, takich jak formularze, instrukcje obsługi, biuletyny itp.

Czasami jednak może się zdarzyć, że zajdzie potrzeba edycji pliku PDF w celu wprowadzenia zmian lub samodzielnego dodania tekstu. Niedawno przyjrzeliśmy się kilku sposobom edycji plików PDF na komputerze PC, zarówno w trybie online, jak i offline. Niekoniecznie jednak zawsze masz przy sobie komputer, natomiast smartfon zawsze masz w kieszeni, więc pojawia się pytanie, czy na Androidzie da się edytować pliki PDF smartphones. Postanowiliśmy przetestować kilka aplikacji, które pozwalają edytować pliki PDF w dowolnym miejscu i oto lista 5 najlepsze darmowe aplikacje do edycji plików PDF, które znaleźliśmy do edycji plików PDF na Androidzie.

Co potrafią aplikacje PDF Editor na Androida?

Jak wspomniano wcześniej, pliki PDF domyślnie nie mają możliwości modyfikacji, więc załóżmy, że czytasz książkę w formacie PDF i chcesz podkreślić lub zaznaczyć jakiś tekst do wykorzystania w przyszłości. Można to zrobić za pomocą aplikacji do edytowania plików PDF. Innym zastosowaniem byłoby wypełnianie formularzy zgłoszeniowych online, co można zrobić za pomocą aplikacji do edycji plików PDF na Androidzie. Możesz nawet konwertować pliki PDF do formatów edytowalnych, takich jak dokumenty Microsoft Word lub .jpg w przypadku obrazu.

Najlepszy edytor PDF dla Androida

Zainstalowaliśmy wiele aplikacji do edycji plików PDF z Google Play Store i przetestowałem każdy z nich pod kątem kilku aspektów, takich jak interfejs użytkownika, użyteczność, łatwość dostępu, czasochłonność i ogólna jakość wydruku. Na podstawie tych parametrów wymyśliliśmy szczyt 5 Aplikacje do edycji plików PDF na Androida.

1. Szybki konwerter plików PDF i czytnik plików PDF

To jedna z najlepszych aplikacji w Sklepie Play, która ułatwi Ci edycję plików PDF na Androidzie. Interfejs użytkownika wygląda przejrzyście, a wszystkie ważne ikony są pogrubione, a pod nimi znajduje się objaśniający tekst. W aplikacji jest jednak mnóstwo reklam, ale jest to cena, jaką trzeba zapłacić, aby bezpłatnie edytować pliki PDF na smartfonie. Wszystkie funkcje konwersji działają bez zarzutu i chociaż konwersja plików w zależności od ich rozmiarów zajmuje niewiele czasu (około minuty), możliwość konwersji plików PDF na dokument, arkusz kalkulacyjny Excel, prezentację programu PowerPoint lub nawet do .jpg i konwersja z powrotem do formatu PDF po zakończeniu edycji, pozwala nam wybaczyć, jeśli nie zapomnieć o większości wad.

Ta aplikacja oferuje również inne przydatne funkcje, w tym możliwość dzielenia lub łączenia plików PDF lub dodawania zaszyfrowanego klucza w celu ochrony pliku. Aplikacja, którą koniecznie musisz mieć, jeśli masz do czynienia z dużą ilością plików PDF.

Pobierz tutaj

2. Czytnik plików PDF — menedżer, edytor i konwerter plików PDF

Ta aplikacja jest bardzo podobna do poprzedniej pod względem funkcjonalności i interfejsu użytkownika, i podobnie jak tamta, również ta spełnia swoje zadanie całkiem nieźle. Posiada wszystkie funkcje, które pozwalają konwertować pliki PDF na inne edytowalne formaty, takie jak dokumenty Word lub arkusze kalkulacyjne Excel. Następnie możesz przekonwertować edytowany plik z powrotem do formatu PDF. W aplikację wbudowane są narzędzia, które pozwalają nawet kompresować pliki PDF. Jeśli z jakiegoś powodu nie podobała Ci się poprzednia aplikacja lub nie możesz w niej edytować plików PDF, możesz wypróbować tę.

Przeczytaj także: 12 najlepszych darmowych czytników plików PDF dla komputerów Mac i Windows

3. Czytnik i edytor plików PDF Xodo

Chociaż poprzednie dwie aplikacje umożliwiają konwersję pliku PDF do formatu edytowalnego, a następnie konwersję go z powrotem do formatu PDF, ta aplikacja nie oferuje tej funkcji, ale zamiast tego umożliwia edycję tekstu, który jest już obecny w pliku PDF. Możesz podkreślać, wyróżniać, a nawet przekreślać tekst. Istnieje również opcja bazgrania na pliku PDF, jeśli chcesz oznaczyć coś odręcznie.

Bardzo wygodną opcją oferowaną przez tę aplikację jest możliwość bezpośredniej synchronizacji edytowanych plików PDF z pamięcią w chmurze, taką jak Dysk Google lub Dropbox, a nawet otwieranie dokumentów programu Word lub arkuszy programu Excel, edytowanie ich i konwertowanie do plików PDF. Możesz także używać tej aplikacji jako czytnika plików PDF z kilkoma przydatnymi funkcjami, takimi jak ciemny motyw i możliwość otwierania wielu kart jednocześnie. Ograniczona funkcjonalność, ale wystarczająca do edycji plików PDF na Androidzie.

Pobierz tutaj

4. Czytnik plików PDF — skanuj, edytuj i udostępniaj

Ta aplikacja do edycji plików PDF jest również bardzo podobna do poprzedniej pod względem funkcjonalności. Możesz podkreślać, wyróżniać i przekreślać tekst, a także rysować odręcznie w pliku PDF. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość skanowania dokumentów i konwertowania ich do plików PDF, podobnie jak CamScanner, która jest popularną aplikacją, która pomaga zrobić to samo.

Możesz także używać tej aplikacji jako eksploratora dokumentów, ponieważ może ona nawet czytać i wyświetlać dokumenty Word, arkusze kalkulacyjne Excel i prezentacje PowerPoint, a także oczywiście jest czytnikiem plików PDF. Jeśli szukasz skanera i edytora plików PDF zintegrowanych w jednej aplikacji, jest to dobra opcja.

Pobierz tutaj

5. Czytnik plików PDF i edytor plików PDF Plus

Chociaż ta aplikacja oferuje również podobną funkcjonalność do poprzednich dwóch, unikalnym aspektem tej aplikacji do edytowania plików PDF jest to, że w przeciwieństwie do wszystkich wyżej wymienionych aplikacji, które wyświetlają mnóstwo reklam, ta nie jest wyposażona w żadne reklamy, dzięki czemu zapewnia elegancję i porządek . Możesz zaznaczać, podkreślać i zaznaczać tekst, a nawet możesz dodać znak wodny do plików PDF.

Reszta funkcjonalności jest dość ogólna. Możesz konwertować pliki w różnych formatach na pliki PDF, szyfrować pliki PDF, a nawet łączyć je lub dzielić. Jeśli szukasz aplikacji do edytowania plików PDF z prostym interfejsem użytkownika i nienachalnymi reklamami, ta aplikacja jest dla Ciebie.

Pobierz tutaj

Oto pięć najpopularniejszych aplikacji do edytowania plików PDF, które znaleźliśmy w Sklepie Play, które pomogą Ci płynnie edytować pliki PDF na urządzeniu z Androidem, gdziekolwiek się znajdujesz. Możesz zainstalować każdą z tych aplikacji i sprawdzić, która z nich odpowiada Twoim potrzebom, i zdecydować się ją zatrzymać. Każda aplikacja może mieć pewne ograniczenia, a niektóre mogą udostępniać kilka funkcji, których inne nie mają, dlatego zaleca się wypróbowanie każdej aplikacji, zanim zdecydujesz, który z nich jest dla Ciebie najlepszym edytorem plików PDF na Androida.