Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Szczyt 5 Powody, dla których warto mieć responsywną stronę internetową

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Szczyt 5 Powody, dla których warto mieć responsywną stronę internetową

Czasy się zmieniają, a firmy internetowe znajdują nowe sposoby na wyróżnienie się na zatłoczonych i konkurencyjnych rynkach. Jednym z elementów projektu, który przechodzi od trendu do standardu branżowego, jest możliwość przeglądania stron internetowych na dowolnym urządzeniu mobilnym. Jeśli nadal jesteś przekonany, że wystarczy dobrze wyświetlać witrynę na komputerze, poświęć chwilę i rozważ te 5 powody responsywna strona internetowa leży w Twoim najlepszym interesie:

  1. Zwiększa bazę klientów

Ponad 50% kupujących przegląda na urządzeniach mobilnych. Niezależnie od tego, czy siedzą na kanapie, oglądają telewizję i przeglądają telefon, czy też próbują zabić czas, czekając w kolejce, większość kupujących online korzysta z urządzeń mobilnych do przeglądania produktów i robienia zakupów. Oznacza to, że bez responsywnego projektu możesz zasadniczo zmniejszyć bazę klientów o połowę.

Klienci nie będą tracić czasu na przeglądanie witryny, która wygląda na zniekształconą na ich urządzeniu mobilnym. Im trudniej jest klikać w linki, powiększać zdjęcia produktów i wprowadzać informacje o płatnościach, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że poddadzą swoją firmę. Zwykła aktualizacja witryny i upewnienie się, że można ją łatwo przeglądać na urządzeniu dowolnej wielkości, może podwoić liczbę odwiedzających i zwiększyć zyski, jakie przynosi Twoja firma.

  1. Zgodność z głównymi aktualizacjami wyszukiwarek

Wyniki wyszukiwania i rankingi mają moc tworzenia lub niszczenia każdego biznesu online. Dziesięć najlepszych wyników wyszukiwania, które zajmują pierwsze miejsce, nieuchronnie generuje zdecydowaną większość ruchu. W rzeczywistości witryna zajmująca pierwsze miejsce w rankingu dla dowolnego wyszukiwanego hasła w Google generuje średnio 34% całkowitego ruchu. Porównaj to z jedenastym miejscem, w którym współczynniki klikalności mogą spaść do 1% zakres.

Podczas gdy webmasterzy mają jedynie ogólne pojęcie o różnych czynnikach wpływających na algorytmy wyszukiwarek io tym, jak bardzo każda zmienna jest ważona, wiemy na pewno, że zarówno Google, jak i Bing będą nagradzać witryny, które zapewniają projekty przyjazne dla urządzeń mobilnych. W rzeczywistości Google uruchomił już aktualizację, która analizuje każdą stronę w Twojej witrynie i poprawia rankingi stron z responsywnymi projektami.

Rekommenderad:  5 Oczywiste powody, dla których warto zorganizować konkurs w mediach społecznościowych

Bing stosuje bardziej wyważone podejście do wdrażania aktualizacji, ale jasno dali do zrozumienia, że ​​będą również postrzegać responsywny projekt jako coraz ważniejszy czynnik w swoich rankingach. Ponieważ dwie najlepsze wyszukiwarki przodują, inne z pewnością pójdą w ich ślady, a niezgodność z pewnością wpłynie nie tylko na Twoje rankingi, ale także na ogólną sprzedaż i zyski.

  1. Wystarczy utrzymywać tylko jedną stronę internetową

Alternatywą dla prostego stworzenia responsywnej strony internetowej jest zaprojektowanie wersji oryginalnej witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych. Zasadniczo oznacza to posiadanie duplikatu oryginalnej witryny, który można łatwo przeglądać na ekranie o dowolnym rozmiarze. Chociaż jest to jedno rozwiązanie problemu popularności urządzeń mobilnych i ich wpływu na zakupy online, ostatecznie oznacza to konieczność utrzymywania dwóch witryn internetowych dla jednej firmy.

W przypadku większości firm jedna strona internetowa zapewnia więcej niż wystarczającą ilość pracy, dlatego włączenie responsywnego projektu ma sens. Wszystkie te same informacje są wysyłane do różnych urządzeń, a CSS zadba o dostosowanie wyglądu na każdym urządzeniu. Zautomatyzowanie tego procesu oznacza, że ​​wystarczy śledzić i utrzymywać tylko jedną w pełni responsywną witrynę.

  1. Pomaga uniknąć publikowania zduplikowanych treści

Utworzenie oddzielnej wersji witryny dostosowanej do urządzeń mobilnych oznacza również ryzyko opublikowania zduplikowanych treści i adresów URL. Pomimo faktu, że nie spamujesz celowo Internetu duplikatami informacji, roboty wyszukiwarek mogą mieć trudności z rozróżnieniem oryginalnej witryny od wersji mobilnej. Tagi kanoniczne są zwykle dodawane do witryny mobilnej, aby służyć jako sygnały dla botów, ale można je przegapić i spowodować nałożenie kary na witrynę za powielanie treści.

Korzystając z responsywnego projektu, możesz łatwo uniknąć kar i dodatkowego problemu związanego z likwidacją dwóch adresów URL konkurujących o ten sam ranking. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić o narażenie na szwank kapitału linków, nad którym pracowałeś w swojej witrynie.

  1. Wymaga mniej długoterminowej konserwacji
Rekommenderad:  3 Sposoby powstrzymania otwierania się Spotify podczas uruchamiania w Windows 11

Ogólnie rzecz biorąc, responsywne projekty mają tendencję do myślenia przyszłościowego. Uniwersalny kod, który napędza responsywne projekty, będzie nadal działał na nowszych urządzeniach mobilnych, gdy tylko zostaną wprowadzone na rynek. Nie musisz się martwić rekonfiguracją witryny za każdym razem, gdy pojawia się nowa technologia.

Tego samego nie można powiedzieć o witrynach przyjaznych urządzeniom mobilnym, które w przyszłości będą nadal wymagały dostosowań. Ponownie, responsywny projekt oznacza mniej pracy dla Ciebie i więcej czasu na skupienie się na innych wymagających zadaniach związanych z prowadzeniem firmy.

Jeśli to nie wystarczy, aby przekonać Cię, że powinieneś zaktualizować swoją witrynę, aby była w pełni responsywna, możesz zwrócić uwagę na fakt, że Google zaleca responsywny projekt zamiast tworzenia witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych. Brak dostosowania witryny do urządzeń mobilnych może sabotować Twój biznes. Najłatwiejszym i najbardziej praktycznym podejściem do pokonania segmentu mobilnego na Twoim rynku jest wybór responsywnego rozwiązania projektowego.