Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Szczyt 5 Rozszerzenia Firefoksa dla twórców stron internetowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Szczyt 5 Rozszerzenia Firefoksa dla twórców stron internetowych

Z zawodu jestem programistą stron internetowych i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kod, który ktoś napisze, nigdy nie jest doskonały. Wymaga wielu udoskonaleń i dużej optymalizacji. Narzędzi rozwiązujących podstawowe problemy, z którymi spotykamy się przy osadzaniu JavaScript, definiowaniu CSS czy optymalizacji czasu ładowania strony internetowej, jest wiele, a najlepsze z nich to tak naprawdę dodatki do Firefoksa.

To są najlepsi 5 niezbędne rozszerzenia przeglądarki Firefox, których potrzebuje twórca stron internetowych.

  1. Firebug: Według oficjalna strona internetowa,

    Możesz łatwo sprawdzać elementy HTML, poprawiać CSS, monitorować sieć, debugować JavaScript, eksplorować DOM i uruchamiać JavaScript w locie. Firebug jest niezwykle łatwy w użyciu i może bardzo pomóc podczas projektowania lub tworzenia aplikacji internetowych.

  2. Pasek narzędzi dla programistów internetowych: Rozszerzenie dla programistów internetowych to kompilacja wszystkich przydatnych i niezbędnych działań, które możemy wykonać, aby sprawdzić wydajność i integralność tworzonej aplikacji internetowej. Na przykład wyłączenie CSS, wyłączenie Javascript, inspektor DOM po najechaniu myszką, operacja na sesji i plikach cookie itp.

  3. Zmierz to: Często podczas tworzenia aplikacji internetowych musimy zmierzyć wymiary DIV lub innych elementów HTML, aby albo zaprojektować stronę internetową zgodnie z potrzebami, albo usunąć pojawiające się błędy. Aby to zrobić, potrzebujemy dodatku do Firefoksa Measureit. Potrafię zmierzyć wymiary obiektu w odniesieniu do rozdzielczości użytego monitora.

  4. Kolorzilla: Jest to rozszerzenie przeglądarki Firefox, które pomaga programistom uzyskać kolor z dowolnego miejsca przeglądarki, szybko dostosowując ten kolor i wklejając go do innego programu, takiego jak Photoshop lub GIMP, używanego do projektowania stron internetowych. Posiada również funkcję powiększania strony internetowej i pomiaru odległości między dwoma punktami na stronie.
  5. Karta IE Plus: Zakładka IE jest bardzo pomocna przy projektowaniu aplikacji internetowej. Większość użytkowników nadal korzysta z przeglądarki Internet Explorer 6który jest domyślnie dostępny w Windows XP. Tak więc, gdy programista tworzy aplikację, musi zadbać o każdy wewnętrzny aspekt aplikacji internetowej, a ponieważ IE-6 silnik ma swoje własne napady złości, to narzędzie przydaje się. Można zobaczyć, jak strona internetowa wygląda w IE. Umożliwia także wymianę plików cookie pomiędzy Mozillą i IE, więc nie musisz się ponownie logować.

Table of Contents