Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Szczyt 6 Funkcje aplikacji Microsoft 365

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Szczyt 6 Funkcje aplikacji Microsoft 365

Aplikacja Microsoft 365 to centrum bezproblemowego, wszechstronnego korzystania z produktów firmy Microsoft. Umożliwia pracę z wieloma aplikacjami i wykorzystanie wielopłaszczyznowego systemu Microsoft do zwiększania produktywności, czy to w pracy, czy do użytku osobistego.

W tym miejscu omówimy podstawy korzystania z aplikacji Microsoft 365 i poznamy sześć najważniejszych funkcji, dzięki którym warto wypróbować tę aplikację.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Wprowadzenie do aplikacji Microsoft 365

Microsoft 365 to platforma oparta na subskrypcji, która oferuje większą elastyczność dzięki funkcjom skoncentrowanym na chmurze. Aplikacja Microsoft zapewnia dostęp zarówno do tej usługi, jak i do funkcji pakietu aplikacji Office.

Aplikacja Microsoft 365 jest dostępna zarówno w aplikacjach internetowych, jak i mobilnych, na kilku platformach. Dostępna jest bezpłatna wersja aplikacji. Aby jednak uzyskać dostęp do funkcji premium, potrzebujesz subskrypcji platformy Microsoft 365.

Plan premium jest podzielony na dwie kategorie; Dom i biznes. Plany domowe obejmują plany rodzinne i osobiste, kosztujące od $60,99 i $90,99 miesięcznie i 69,99 USD i 99,99 USD za roczną subskrypcję.

Ponadto plan rodzinny obejmuje od dwóch do sześciu osób i oferuje do 6 TB przestrzeni dyskowej z funkcjami bezpieczeństwa rodzinnego, które mogą okazać się przydatne. Tymczasem plan osobisty obejmuje tylko jedną osobę i jest wliczony w cenę 1 TB pamięci. Oba plany mogą być używane na maksymalnie pięciu urządzeniach jednocześnie.

Plany biznesowe obejmują różne plany subskrypcji zorientowane na obszar roboczy, takie jak Business Basic, Standard, Premium i Apps for Businesses. Wahają się między $6 i $8.25 za abonament miesięczny i każdy oferuje przechowywanie plików, ochronę przed zagrożeniami i narzędzia biznesowe w różnych proporcjach.

Plany Enterprise istnieją również w ramach Business, a także samodzielny plan Educational dostosowany do dostarczania uczniom narzędzi, które wspierają edukację i naukę. W każdym przypadku możesz wybrać plan subskrypcji w oparciu o swoje potrzeby i usługi, które będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Rekommenderad:  Historia sukcesu ixigo — jak to ułatwiło podróżowanie!

Po wykonaniu tej czynności przyjrzyjmy się niektórym głównym funkcjom aplikacji.

1. Karta Strona główna

To jest pierwsza strona, którą zobaczysz po uruchomieniu aplikacji Microsoft 365. Zawiera pasek szybkiego dostępu, który wyświetla ostatnie dokumenty. Możesz przełączać się między widokiem siatki a widokiem listy za pomocą ikon po prawej stronie.

Zakładka ta zawiera również opcję wgrania dokumentu za pomocą Wgrywać Ikona. Ponadto kliknięcie Zainstaluj aplikacje ikona pomoże Ci pobrać aplikacje objęte Twoim planem abonamentowym.

2. Zarządzaj plikami w aplikacjach Microsoft

Wielką zaletą aplikacji Microsoft 365 jest jej wszechstronny interfejs. Scentralizowany widok plików ułatwia zarządzanie nimi bez konieczności przełączania się między wieloma aplikacjami w tym celu.

The Moja treść Strona w aplikacji Microsoft 365 prezentuje pliki we wszystkich Twoich aplikacjach i typach plików. Co więcej, możesz łatwo znaleźć aplikacje za pomocą paska wyszukiwania i usprawnić wyszukiwanie za pomocą etykiet, które obejmują Filtruj według słowa kluczowego I Filtruj według typu opcje. Możesz także przeglądać pliki według Ludzie Lub Lokalizacje.

Aby wyświetlić więcej działań, kliknij plik prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu rozwijane szybkich działań.

Jest wiele rzeczy, które możesz tutaj zrobić; możesz otworzyć plik z tego okienka, udostępnić go jako łącze, wiadomość e-mail lub w aplikacji Teams. Dodatkowo możesz dodać go do swojej listy rzeczy do zrobienia, oznaczyć jako ulubiony, ukryć, pobrać lub przekonwertować do formatu PDF.

3. Użyj szablonów do tworzenia dokumentów

The Tworzyć Segment aplikacji Microsoft 365 umożliwia tworzenie nowych dokumentów/zawartości wokół aplikacji, a jest to łatwiejsze dzięki szablonom. Możesz łatwo utworzyć dokument Word, prezentację lub listę bez konieczności przechodzenia między różnymi aplikacjami w ramach Twojej subskrypcji.

Co więcej, aplikacja zawiera duży wybór szablonów, które pomogą ożywić dokumenty dzięki planowi kreatywnych pomysłów i usprawnią proces.

Rekommenderad:  Apple Mówi się, aby wprowadzić nowe funkcje identyfikacji zdjęć w celu wykrywania wykorzystywania dzieci

4. Udostępniaj pliki i przeglądaj udostępnione treści

Dzięki aplikacji Microsoft 365 udostępnianie plików nigdy nie było łatwiejsze. Możesz łatwo udostępniać pliki znajomym i współpracownikom, aby ułatwić współpracę. Co więcej, możesz uzyskać dostęp do wszystkich udostępnionych treści w jednym miejscu, zapewniając zintegrowany widok wspólnych dokumentów.

Udostępnianie plików jest proste. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik w Dom Lub Moja treść zakładki i kliknij menu, które się pojawi, aby wysłać link do pliku. W przypadku niektórych dokumentów możesz wybrać, czy chcesz je udostępnić w aplikacji Teams, czy wysłać pocztą e-mail.

Twoje udostępnione dokumenty są również kategoryzowane według nazwy pliku, kiedy został udostępniony, przez kogo został udostępniony oraz działań w ramach tego udostępnionego pliku.

Co więcej, tutaj również możesz użyć filtrów, aby łatwo znaleźć pliki, przeglądać za pomocą przycisku wyszukiwania lub filtrować za pomocą słów kluczowych z nazwy pliku.

5. Zarządzaj plikami w chmurze

Pliki w chmurze wykorzystują systemy pamięci masowej w chmurze, w których są przechowywane, ułatwiając dostęp z dowolnego miejsca oraz ułatwiając współpracę i odzyskiwanie.

Platforma Microsoft 365 jest w pełni zintegrowana z przechowywaniem i udostępnianiem w chmurze. Jedną genialną rzeczą, jaką robi aplikacja, jest pomoc w zarządzaniu plikami przechowywanymi w ich systemie chmurowym.

OneDrive, usługa pamięci masowej firmy Microsoft, jest dostępna w aplikacji, umożliwiając łatwe przeglądanie plików w chmurze i zarządzanie nimi.

6. Łatwe sortowanie plików za pomocą filtrów

Możliwość wizualizacji wszystkich plików to jedno, ale ważne jest również, aby móc je przeglądać i łatwo znajdować te, których potrzebujesz. Przydatną funkcją platformy Microsoft 365 jest Filtrypomagając w łatwym skanowaniu wielu dokumentów za pomocą znaczników.

W ten sposób możesz sortować dokumenty za pomocą zalecanych filtrów lub tworzyć własne. Aby utworzyć nowy filtr, kliknij ikonę plusa obok filtrów.

Wybierz filtr na podstawie podanych parametrów: Typ, Lokalizacja, Udostępnione przez, Lub Posiadany przez.

Rekommenderad:  Jak przyspieszyć swój rozwój społeczny i zasięg dzięki BRSM

Microsoft 365 to coś więcej niż tylko aplikacja

Aplikacja Microsoft 365 jest łącznikiem między narzędziami i aplikacjami użytkownika, który zapewnia ułatwienia dostępu i skonsolidowany obszar roboczy w ramach licznych opcji usług oferowanych przez firmę Microsoft. Możesz to wykorzystać, aby osiągnąć lepsze zarządzanie przepływem pracy i organizację.

Co więcej, istnieje wiele funkcji, które czekają na wykorzystanie w aplikacji, i oferuje wspaniałe perspektywy na przyszłość w zakresie produktywności i współpracy.