Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Szczyt 6 Wtyczki GIMP do użycia w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Szczyt 6 Wtyczki GIMP do użycia w 2023 r

GIMP powstał jako projekt semestralny dwóch stypendystów na Uniwersytecie Kalifornijskim w roku 1995. Na początku nosił nazwę Ogólnego Programu Manipulacji Obrazem, ale później zmieniono jego nazwę na Program Manipulacji Obrazem GNU. Dla nieświadomych GNU lub GNU’s Not Unix to system operacyjny składający się ze zbioru różnych wolnego oprogramowania i projektów, licencjonowanych w ramach projektu GNU.

Chociaż GIMP sam w sobie jest jednym z najlepszych programów do edycji i manipulacji obrazami – bogatym w funkcje i darmowym w użyciu – ma pewne brakujące funkcje i kilka wad, jak każde inne oprogramowanie/usługa na rynku. Aby jednak przezwyciężyć te niedociągnięcia, zapewnia obsługę wtyczek, które są zasadniczo modułami współpracującymi z oprogramowaniem w celu zapewnienia większej liczby funkcji i poprawy użyteczności. Dlatego w tym artykule wymieniliśmy niektóre z najlepszych wtyczek GIMP, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości tego oprogramowania do edycji obrazów na komputerze.

1. Resyntezator

Jak sama nazwa wskazuje, Resynthesizer przechwytuje teksturę lub tło obrazu i generuje je ponownie, aby umożliwić pozbycie się elementów obrazu i płynne połączenie go z tłem. Jest to jedna z najpopularniejszych wtyczek w społeczności GIMP i zasadniczo jest narzędziem samym w sobie z różnymi funkcjami manipulacji, jeśli chodzi o pracę z teksturami. Niektórzy porównują to nawet do narzędzia Wypełnianie z uwzględnieniem zawartości w programie Photoshop, które pomaga również pozbyć się obiektów z tła obrazu i zastąpić je czymś, co płynnie się łączy.

Zobacz Resyntezator

2. Ciemny stół

Dla tych z nas, którzy przechwytują obrazy w formacie RAW i dlatego potrzebują edytora obrazów obsługującego edycję obrazów RAW bez wydawania dużych pieniędzy, Dark Table jest jednym z takich narzędzi, które dodaje obsługę edycji RAW w GIMP. Chociaż istnieją inne rozwiązania zapewniające to samo wsparcie w GIMP, interfejs użytkownika i łatwość obsługi Dark Tablet sprawiają, że jest to jeden z preferowanych wyborów dla wielu fotografów. Oprócz RAW obsługuje także inne formaty obrazów, takie jak JPEG, CR2, NEF, HDR, PFM, RAF i inne. Nie wspominając o tym, że otrzymujesz typowe funkcje edycji obrazu, gradacji kolorów i przetwarzania końcowego, typowe dla wiodących programów do edycji obrazów.

Zobacz Ciemny stół

3. G’MIC

Jeśli często używasz filtrów w swoim obrazie, aby dodać mu odrobinę uroku, zdecydowanie powinieneś sprawdzić wtyczkę G’MIC. Mówiąc najprościej, jest to zbiór filtrów (ponad 500) i efektów, których więcej jest często dodawanych, ponieważ jest to projekt typu open source, który jest regularnie rozwijany i utrzymywany. Oprócz filtrów i efektów wtyczka służy również do kilku innych celów, takich jak redukcja szumów, wizualizacja zbiorów danych obrazów i narzędzia do naprawy obrazów, które pomagają w podstawowej edycji.

Zobacz G’MIC

4. Rozkład falkowy

Dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z retuszem wtyczka Wavelet Decompose dla GIMP jest jednym z najbardziej przydatnych i niezbędnych narzędzi. Jedyne, co robi, to retuszowanie obrazu i wykonywanie takich czynności, jak wygładzanie skóry, usuwanie przebarwień, zmarszczek, a nawet plam, a także dostosowywanie innych podstawowych funkcji poprawiających obraz, takich jak wyostrzanie i poprawianie kontrastu. Aby to osiągnąć, narzędzie działa poprzez podział obrazu na różne warstwy. Oznacza to, że drobniejsze i bardziej widoczne szczegóły trafiają na pierwszą warstwę, a reszta podąża w dół do ostatniej warstwy, zwanej warstwą resztkową, która zawiera szczegóły pozostałe po wyodrębnieniu wszystkich warstw.

Zobacz rozkład falek

5. Duplikuj do innego obrazu

Jak można się domyślić po nazwie, wtyczka Duplicate to Another Image zasadniczo umożliwia utworzenie nowego obrazu poprzez wybranie dowolnej części obrazu, nad którą można następnie pracować. Chociaż GIMP ma do tego własne wbudowane narzędzie, łatwość użycia i szybka funkcjonalność oferowana przez wtyczkę nie ma sobie równych. I tego właśnie potrzebujesz podczas edycji obrazów — szybkiego i łatwego dostępu do różnych funkcji.

Wyświetl kopię do innego obrazu

6. Hugina

Hugin to kolejna niezbędna wtyczka GIMP do Twoich potrzeb w Photoshopie, szczególnie jeśli pracujesz z panoramami. Narzędzie opiera się na narzędziach Panorama i pomaga łączyć wiele obrazów w celu utworzenia obrazu panoramicznego. W przeciwieństwie do niektórych innych rozwiązań, które obiecują podobną funkcjonalność, tym, co odróżnia Hugina od reszty, jest to, że usługa twierdzi, że może łączyć i łączyć wiele obrazów niezależnie od orientacji. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użytkownik musi jedynie mieć co najmniej 20–30% nakładania się między ujęciami. Co więcej, masz również kontrolę nad niektórymi aspektami procesu szycia, aby uzyskać wyniki zgodne z Twoimi wymaganiami.

Zobacz Hugina

Oto nasze rekomendacje dotyczące najlepszych wtyczek GIMP, których możesz użyć, aby dodać więcej funkcjonalności i ulepszyć/uprościć edycję.