Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Sześć zabawnych aplikacji do edycji selfie opartych na sztucznej inteligencji, które warto wypróbować

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Sześć zabawnych aplikacji do edycji selfie opartych na sztucznej inteligencji, które warto wypróbować

Jednym z najbardziej znaczących wpływów, jakie wywarła sztuczna inteligencja, są aplikacje aparatu dostępne na telefonach. A dokładniej edytory zdjęć, które w dużej mierze skupiają się na selfie. W ubiegłym roku deweloperzy uruchomili w sklepie szereg tego typu narzędzi do personalizacji. Dlatego w tym artykule omawiamy sześć, które warto wypróbować.

Prisma

Zaczynamy od najpopularniejszej z tej listy – Prisma. Narzędzie do edycji zdjęć oparte na sztucznej inteligencji zyskało na popularności w zeszłym roku po tym, jak ludzie, w tym kilka gwiazd, zalali portale społecznościowe swoimi dziełami. Prisma, jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś tego świadom, pozwala zamienić Twoje zdjęcia w dzieła sztuki inspirowane twórczością takich znanych nazwisk, jak Picasa. Aplikacja wykorzystuje mnóstwo sieci neuronowych, aby generować dokładne wyniki zarówno na iOS, jak i na Androidzie. Prisma jest dostępna bezpłatnie i można ją pobrać, korzystając z łączy poniżej.

Link do Sklepu Play

Link do sklepu z aplikacjami

Notatki

„Memoji” zostało opracowane przez ten sam zespół (Lightricks), który jest odpowiedzialny za popularne narzędzie do edycji zdjęć Facetune. Jego cel jest całkiem prosty; aplikacja przekształca każde przesłane zdjęcie w animowane emoji. Obecnie Memoji zawiera jedenaście opcji emoji, w tym oczy w kształcie serca, okulary przeciwsłoneczne, rogaty diabeł, parskanie, przesyłanie całusów, jednorożec i nie tylko. Memoji nie ogranicza się wyłącznie do selfie – możesz skierować go na dowolną twarz, a inteligentna technologia przetwarzania obrazu zrobi to za Ciebie. Aplikacja w naturalny sposób zmienia kształt i animuje obrazy; dlatego niekoniecznie musisz uzyskać idealne ujęcie. Niestety, ten jest ograniczony do urządzeń z systemem iOS i kosztuje $2; możesz go pobrać z linku poniżej.

Link do sklepu z aplikacjami

Aplikacja FaceApp

FaceApp to aplikacja na Androida i iOS, która wykorzystuje sieci neuronowe do zmiany wyglądu twarzy i umożliwia zmianę wyrazu twarzy, na przykład dodawanie uśmiechów, nadawanie jej wyglądu starego lub dziecięcego. Możesz nawet zmienić płeć, jeśli z jakiegoś powodu masz na to ochotę. Jednak pod względem dokładności FaceApp, podobnie jak każda inna aplikacja na wczesnym etapie, wymaga pewnych ulepszeń. Aplikacja jest z pewnością warta wypróbowania i możesz ją pobrać, korzystając z linków poniżej.

Link do sklepu z aplikacjami

Link do Sklepu Play

Zamiana twarzy Microsoftu

Gigant oprogramowania z Redmond, Microsoft, również dołączył niedawno do tej listy, wprowadzając nową, nieco bardziej wyrafinowaną aplikację „Face Swap”. Jest to część programu Microsoft Garage, w ramach którego co kilka miesięcy udostępniane są nowe, eksperymentalne usługi dla smartfonów. Microsoft Face Swap działa podobnie do innych platform. Jest jednak jedna zasadnicza różnica – ma wbudowaną wyszukiwarkę, która pozwala wyszukiwać obrazy i sceny w Internecie. Po zeskanowaniu własnej twarzy możesz ją zamienić na dowolne inne zdjęcie online lub z lokalnej galerii. Usługa Microsoft Face Swap jest obecnie dostępna wyłącznie w systemie Android. Jednak na kartach znajduje się również wersja na iOS.

Link do Sklepu Play

Microsoft Sprinkles

Microsoft Sprinkles to kolejny projekt Microsoft Garage, dostępny wyłącznie na iOS. Aplikacja aparatu wykorzystuje szereg algorytmów uczenia maszynowego do wykrywania wieku i profilu obiektu oraz umożliwia odpowiednie dodawanie naklejek, filtrów i emotikonów. Co więcej, wykorzystuje rozpoznawanie obiektów, aby dostrzec, co zawiera obraz, lub może ocenić Twoje wyrażenia i zasugerować odpowiednie podpisy. (Na przykład zdjęcie z grymasem twarzy powodowało dodanie podpisu „odwróć tę minę do góry nogami”). Aplikacja Microsoft Sprinkles jest dostępna bezpłatnie w sklepie z aplikacjami na iOS.

Link do sklepu z aplikacjami

MSQRD

Prawdopodobnie już o tym wiecie. The FacebookAplikacja, której właścicielem jest MSQRD, jest w stanie umiejętnie zamienić Cię w szympansa, stosując filtry działające w czasie rzeczywistym. W zestawie znajduje się szereg różnych masek, w tym jedna do zamiany twarzy z inną osobą. Dodano także MSQRD Facebook Wsparcie na żywo od niedawna umożliwiające transmisję bezpośrednio z samej aplikacji. MSQRD jest dostępny bezpłatnie na iOS i Androida.

Aktualizacja: MSQRD został zamknięty przez Facebook w marcu 2020 r.

Były to więc jedne z najlepszych aplikacji zorientowanych na selfie, zasilanych sztuczną inteligencją. Daj nam znać w sekcji komentarzy, jeśli przegapiliśmy jakieś dobre.

Table of Contents