Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Szkolenie z aktywacji dwuetapowego uwierzytelniania Direct Admin

Biorąc pod uwagę postęp świata technologii i wzrost zagrożeń związanych z bezpieczeństwem kont użytkowników, jednym z działań, jakie ludzie powinni podjąć, aby zwiększyć bezpieczeństwo, jest aktywacja uwierzytelniania dwuetapowego. W ten sposób można mieć pewność, że nikt nie będzie miał dostępu do informacji o Twoich kontach użytkowników, takich jak informacje o kontach hostingowych directadmin. Ponieważ każda osoba po dokonaniu zakupów i otrzymaniu informacji o swoim koncie administratora bezpośredniego, aktywując uwierzytelnianie dwuetapowe, przy kolejnych logowaniach musi przejść uwierzytelnianie dwuetapowe. W tym artykule, z bazy wiedzy gospodarzy Fa, zamierzamy aktywować dwuetapową weryfikację bezpośredniego administratora; wy, drodzy towarzysze, jak to zrobić

Tematy poruszane w tym artykule są następujące:

 • Na czym polega dwuetapowa weryfikacja Direct Admin?
 • Jak aktywować weryfikację dwuetapową w directadmin

Dwuetapowa weryfikacja bezpośrednia przez administratora

Weryfikacja dwuetapowa, zwana uwierzytelnianiem dwuetapowym, to druga warstwa zabezpieczeń używana do ochrony paneli kontrolnych hostingu. Zwiększy to bezpieczeństwo logowania do kont internetowych, którym w tym artykule jest panel directadmin, gdyż oprócz wpisania podanego hasła trzeba podać drugie hasło, co oczywiście może odegrać znaczącą rolę w zwiększeniu bezpieczeństwa Twojego konta .

Jeśli aktywujesz dwuetapową weryfikację Direct Admin, nawet jeśli Twoje dane logowania zostaną skradzione, nikt nie będzie mógł uzyskać nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta. Dzięki temu znacznie zmniejszysz ryzyko kradzieży informacji znajdujących się w Twoim panelu przez osoby nieupoważnione.

Poniżej nauczymy Cię krok po kroku, jak przeprowadzić dwuetapowe uwierzytelnianie w directadmin.

Jak aktywować weryfikację dwuetapową w directadmin

Aby aktywować funkcję weryfikacji dwuetapowej Direct Admin, musisz najpierw zalogować się do panelu sterowania Direct Admin.

CZYTAĆ:  Co to jest dllhost.exe? Jak go usunąć Windows 10?

Szkolenie, aby wejść na bezpośredniego administratora

Następnie, jak pokazano na obrazku poniżej, kliknij opcję Funkcje zaawansowane i spośród dostępnych opcji wybierz Uwierzytelnianie dwuetapowe.

W tym kroku wejdziesz na stronę związaną z ustawieniami weryfikacji dwuetapowej Direct Admin. Twoja sekcja jest dwujęzyczna i zawiera ustawienia oraz kody zdrapki, które wyjaśnimy poniżej. Istnieją dwie techniki dwuetapowego uwierzytelniania bezpośredniego administratora.

 1. Bezpośrednie uwierzytelnianie administratora za pomocą Google Authenticator
 2. Uwierzytelnianie dwuetapowe przy użyciu kodów Scratch

1- Bezpośrednie uwierzytelnienie administratora za pomocą Google Authenticator

 • Aby korzystać z funkcji uwierzytelniania dwuetapowego DirectAdmin, musisz zainstalować Google Authenticator na swoim telefonie komórkowym.
 • Ten program wyświetli kod, którego należy użyć, aby wejść na hosta Direct Admin.
 • Oprócz korzystania z programu do skanowania QR, możesz używać kodów zdrapek.
 • Te jednorazowe kody przydadzą się, gdy nie będziesz miał dostępu do swojego telefonu komórkowego.

W tym kroku musisz wybrać nazwę swojego konta. W tym celu należy przejść przez sekcję Opis. Będziesz mógł wprowadzić dowolny opis. Jest to ważne, jeśli masz wiele kont w trybie Direct Admin. Korzystając z tego wyjaśnienia, możesz wyświetlić żądane konto w programie Google Authenticator.

W kolejnym kroku przyszedł czas na wejście na konto directadmin za pomocą programu skanującego zainstalowanego w telefonie. Możesz to zrobić, korzystając z sekcji Sekret. Za jego pomocą można zobaczyć kod związany z dwuetapowym uwierzytelnianiem Direct Admin. W tym celu należy kliknąć przycisk Wygeneruj sekret.

Jak potwierdzić dwuetapową tożsamość administratora bezpośredniego

Spowoduje to wyświetlenie kodu QR.

Szkolenie z dwuetapowego uwierzytelniania dla administratorów bezpośrednich

Należy zeskanować wyświetlony kod telefonem za pomocą aplikacji Google Authenticator. W tym celu należy wejść do wspomnianego programu i kliknąć przycisk Rozpocznij.

Dwuetapowa weryfikacja bezpośrednia przez administratora

Następnie kliknij Zeskanuj kod kreskowy z wyświetlonych opcji, jak pokazano na obrazku poniżej.

Dwuetapowa weryfikacja bezpośrednia przez administratora

Dzięki temu zobaczysz wygenerowany kod na swoim telefonie.

Dwuetapowa weryfikacja bezpośrednia przez administratora

Aby upewnić się, że wygenerowany kod działa poprawnie, możesz go przetestować w sekcji Kod QR. Aby to zrobić, wpisz kod widoczny na telefonie w puste pole przed kodem QR. Następnie kliknij przycisk Testuj kod. Jeśli wygenerowany kod jest poprawny, zobaczysz komunikat o pomyślnym logowaniu.

CZYTAĆ:  Czym są funkcje aktywacji i kiedy ich używać

Dwuetapowe uwierzytelnianie bezpośredniego administratora

Po ustawieniu hasła możesz skonfigurować dwuetapową weryfikację bezpośredniego administratora. W tym celu należy aktywować lub dezaktywować następujące znaczniki. Te trzy sekcje to odpowiednio:

 • Wymagaj ważnego dwuetapowego kodu uwierzytelniającego, aby zalogować się na to konto: Jeśli to pole wyboru jest zaznaczone, do zalogowania się na bieżące konto administratora bezpośredniego wymagane będzie uwierzytelnianie dwuetapowe.
 • Zezwalaj na logowanie API przy użyciu bieżącego użytkownika/hasła. Klucze logowania i klucze sesji są zawsze dozwolone: Aktywując tę ​​sekcję, określasz, że możliwe jest wejście do bezpośredniego administratora przy użyciu aktualnej nazwy użytkownika i hasła.
 • Powiadamiaj mnie o wszystkich błędnych wpisach kodu. Wyłączenie tej opcji spowoduje wyświetlenie powiadomienia po pięciu nieudanych próbach: Ta opcja umożliwia otrzymywanie powiadomień w przypadku próby zalogowania się do bieżącego konta directadmin przy użyciu błędnych kodów.

W ostatnim kroku kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia uwierzytelniania dwuetapowego directadmin.

Aktywacja dwuetapowej weryfikacji Direct Admin

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie lawyPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania