Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Szkolenie z resetowania hasła w kontrolerze domeny 2024

W tym samouczku przyjrzymy się, jak zresetować hasło na koncie użytkownika w Kontrolerze domeny Windows Server 2022. Windows Server 2022 to najnowsza wersja rodziny Microsoft Windows Server. W osobnych artykułach wyjaśniałem już jak zainstalować kontroler domeny i Dodatkowy DC. Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak zresetować hasło użytkownika, jeśli kiedykolwiek je zapomni.

Najpierw wejdź do Menedżera serwera i kliknij opcję Użytkownicy i komputery usługi Active Directory w sekcji Narzędzia.

Kontroler domeny 2022

W oknie, które zostanie otwarte, znajdź żądane konto użytkownika i kliknij je prawym przyciskiem myszy. Z otwartego menu wybierz opcję Resetuj hasło.

Kontroler domeny 2022

Otworzy się dla Ciebie okno, w którym musisz dwukrotnie wpisać nowe hasło, a następnie kliknąć OK.

Kontroler domeny 2022

Ilekroć otrzymasz następujący komunikat, oznacza to, że Twoja praca została wykonana poprawnie.

Jaka jest nazwa domeny?

Nazwa domeny to ciąg tekstowy odwzorowujący numeryczny adres IP używany do uzyskiwania dostępu do witryny internetowej z poziomu oprogramowania klienckiego. Mówiąc najprościej, nazwa domeny to tekst, który użytkownik wpisuje w oknie przeglądarki, aby przejść do określonej witryny internetowej. Na przykład nazwa domeny Google to „google.com”.

Rzeczywisty adres strony internetowej to złożony numerycznie adres IP (np. 103.21.244.0), ale dzięki DNS użytkownicy mogą wprowadzić przyjazne dla człowieka nazwy domen i zostać przekierowani do szukanych przez siebie stron internetowych. Proces ten nazywany jest wyszukiwaniem DNS.

Kto zarządza nazwami domen?

Wszystkie nazwy domen są zarządzane przez rejestry domen, które przekazują rezerwację nazw domen rejestratorom. Każdy, kto chce stworzyć stronę internetową, może zarejestrować nazwę domeny u rejestratora, a obecnie zarejestrowanych jest ponad 300 milionów nazw domen.

Jaka jest różnica między nazwą domeny a adresem URL?

Jednolity lokalizator zasobów (URL), czasami nazywany adresem internetowym, zawiera nazwę domeny witryny i inne informacje, w tym protokół przesyłania i ścieżkę. Na przykład w adresie URL „https://cloudflare.com/learning/” „cloudflare.com” to nazwa domeny, „https” to protokół, a „/learning/” to ścieżka do określonej strony w serwisie the

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie HuaweiPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo