Sztuczna inteligencja poprawia nasze wrażenia z telewizji

Telewizja narodziła się w latach 30. XX wieku z myślą o tym, by po raz kolejny skupić się na audycjach radiowych, nie tylko w wiadomościach, ale także w dziedzinie rozrywki, takiej jak powieści radiowe. Od samego początku telewizja ewoluowała. Dziś korzysta z postępu sztucznej inteligencji.

Najpierw było czarno-białe. W latach 70. pojawiły się odtwarzacze kolorowe i wideo. Później DVD i Blu-ray. Ekrany zostały spłaszczone, rozciągając się i poprawiając jakość emitowanego obrazu. Wraz z nowym stuleciem nadszedł czas NTC, a dziś jesteśmy w erze telewizji podłączonej do Internetu. W dzisiejszym poście zobaczymy, co Sztuczna Inteligencja przyczyniła się do tej ewolucji.

Inteligentne telewizory

Pod koniec 2010 r. Zaczynają się pojawiać rzeczy, które znamy dzisiaj Inteligentne telewizory, Telewizory podłączone do Internetu. Postęp ten powstaje z zamiarem połączenia multimediów i tradycyjnych treści w tym samym urządzeniu, dostosowując się również do nowych form konsumpcji. Usługi docierają do streaming, zastosowania treść na żądanieoraz platformy subskrypcji wideo na żądanie.

Telewizja, Internet i sztuczna inteligencja

Połączenie Internetu i sztucznej inteligencji znacznie przyczyniło się do Lepsze wrażenia użytkownika z Inteligentne telewizory. Następnie porozmawiajmy o niektórych postępy, które uważamy za najważniejsze z tych urządzeń W ostatnich latach.

– ** Dostęp do różnych platform. ** Jak wspomniano wcześniej, dzięki połączeniu z Internetem telewizja może teraz mieć różne zastosowania (wideo na żądanie, włączona muzyka streaming, dostęp do stron internetowych …), które rozszerzają możliwości korzystania z urządzenia.

Zalecenia dotyczące treści. Niektóre platformy zawierają sugestie. Urządzenie uczy się poprzez zawartość, którą zwykle przeglądamy lub z tego, co widzieli inni ludzie o podobnych gustach polecić nam to, co może nas zainteresować Zobacz według płci i popularności.

Łączność Mogą łączyć się z innymi urządzeniami i odtwarzać je na inteligentnych telewizorach (smartphones, tabletki, komputery …).

Wirtualny asystent Wiele nowych modeli jest kompatybilnych z wirtualnymi asystentami. Użytkownik będzie mógł przez głos zapytać asystenta, jak długo był na zewnątrz? Kiedy jest następny mecz Atleti? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w wyszukiwarce internetowej. Pozwala także widzom zapomnieć o menu zdalnego sterowania i konfiguracji. Przykładem jest Aura, wirtualny asystent Telefónica.

Sterowanie głosem Możemy zapomnieć o pilocie. W zależności od urządzenia musisz nacisnąć przycisk lub zwrócić uwagę asystenta, aby urządzenie zaczęło słuchać akcji, a następnie możemy poprosić o zmianę kanału, platformy, zwiększenie lub zmniejszenie głośności, a nawet rozpoczęcie nagrywania. Również pozwoli użytkownikom zapomnieć o korzystaniu z menu, a także może poprosić asystenta o wykonanie różnych czynności jak wyregulować jasność, dopasować obraz do ekranu …

Kontrola na żywo Niektóre platformy, takie jak Movistar +, Pozwól nam zatrzymać się i wrócić w dowolnym momencie podczas transmisji na żywo.

Zaplanuj różne działania. Ten rodzaj telewizji pozwala nam również programować funkcje, takie jak wyłączanie urządzenia, nagrywanie kanału o określonej godzinie, a nawet odtwarzanie treści.

ewolucja telewizyjna

Przyszłość telewizji

Co stanie się z telewizją w przyszłości? Nadal jest wiele zmian. Eksperci o tym mówią Oglądanie telewizji w przyszłości będzie zupełnie innym doświadczeniem dla każdego użytkownika. Nie tylko dla treści, które widzi każda osoba, ale także dla spersonalizowanych reklam lub dla możliwości uzyskania bardziej aktywnej roli widza w niektórych transmisjach.

To wydaje się odległą przyszłością, ale tak naprawdę nie jest tak wiele Movistar + rozpocznie nadawanie reklama segmentowa na twoim kanale #0. W każdym domu zobaczysz inną reklamę opartą na jej składnikach, gustach i preferencjach. W celu osiągnięcia bardziej skutecznego rozgłosu. Wszystko to osiągnięto dzięki sztucznej inteligencji.

Aby nadążyć za Luccaodwiedź nasze strona internetowa, subskrybuj LUCA Data Speaks lub śledź nas na Twitter, LinkedIn lub YouTube.