Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Sztuczna inteligencja w marketingu treści: jak sztuczna inteligencja zmienia grę

AI to przyszłość marketingu. Być może jeszcze tego nie wiesz, ale sztuczna inteligencja będzie prowadziła program już za kilka lat. Niedługo wszyscy będziemy wchodzić w interakcje z inteligentnymi maszynami, które wiedzą o nas więcej niż nasi najbliżsi przyjaciele i członkowie rodziny. Już teraz sztuczna inteligencja jest wykorzystywana do napędzania konwersji sprzedaży dla firm takich jak Zillow i Netflix. W tym poście omówię, w jaki sposób sztuczna inteligencja zmieni marketing, jaki znamy do 2020 roku!

Nie ja napisałem ten akapit otwierający. Został napisany przez GPT-3, sztuczna inteligencja opracowana przez Open AI. To oryginalne, nieedytowane, czyste dane wyjściowe maszyny, która czyta i uczy się na podstawie całej wiedzy, którą my, ludzie, umieściliśmy w Internecie w ciągu ostatniej dekady.

Oczywiście nie jest idealny – i to nie tylko z powodu pozornie możliwego do uniknięcia złego roku 🤦 – ale nadal robi wrażenie jak na robota. Zostaw to Elonowi Muskowi, jednemu z wybitnych zwolenników Open AI, aby spróbował zabić kilka branż marketingowych za jednym zamachem.

Ale tak naprawdę nie jest tak źle: roboty nie przychodzą po moją pracę… jeszcze.

Jaki rodzaj marketingu może zrobić AI?

Sztuczna inteligencja (AI) wykorzystuje moc obliczeniową i informacje zgromadzone w Internecie, aby nauczyć maszyny bardzo szybkiego modelowania wydajności ludzkiej. Oznacza to, że marketerzy mogą wykorzystywać sztuczną inteligencję do takich czynności, jak konceptualizacja nowych produktów, optymalizacja strategii SEO i generowanie nowych postów na blogach, obrazów i filmów. Podczas gdy sztuczna inteligencja nie rozumie języka i informacji, które analizuje podczas przeszukiwania sieci, może skutecznie złożyć te informacje w oryginalną, znaczącą treść.

W content marketingu GPT-3 znalazł drogę do wszelkiego rodzaju przestrzeni:

  • Pismo. Kopiowanie, treść i reklamy są automatycznie zapisywane po wprowadzeniu kilku słów.

  • Redagowanie. Nie tylko sprawdzanie błędów gramatycznych, ale także przeredagowywanie całych fragmentów tekstu.

  • Wideo. Zmiana tego, co osoba mówi w filmie, poprzez edycję transkrypcji.

  • SEO. Zaawansowana analiza składniowa języka, aby pomóc producentom treści w lepszym uszeregowaniu ich artykułów.

  • Społeczny. Posty i zdjęcia utworzone z długich artykułów i automatycznie wysyłane do Twoich kanałów społecznościowych.

Do tej pory GPT-3 jest jednym z najpotężniejszych modeli AI. Według VentureBeat, GPT-3 ma rozmiar pamięci 350 GB i 175 miliardów parametrów. Te parametry „uczą” GPT-3 jego modele językowe, więc jeśli chodzi o naukę, im więcej parametrów, tym lepiej. Aby dać Ci poczucie, dokąd zmierza ta technologia, nowa sztuczna inteligencja Google została przeszkolona na podstawie bilionów parametrów.

Chociaż chciałbym myśleć, że te roboty nie mają jeszcze potencjału kradzieży miejsc pracy, przyszłość marketingu będzie je obejmować. Programiści mogą uzyskać dostęp do GPT-3’s API przy użyciu Pythona, co oznacza, że ​​jest tam wiele możliwości. Czas więc wziąć się w garść i nauczyć, jak efektywnie korzystać z tych narzędzi — nie po to, by Cię zastąpić, ale by Cię wzmocnić.

Jak dobra jest sztuczna inteligencja w przestrzeni content marketingu?

Eksperymentowałem z wieloma narzędziami opartymi na sztucznej inteligencji, odkąd się pojawiły. Niektóre z nich uważam za niewiarygodne. Inne są w porządku, ale zdecydowanie nie „jeszcze”, zwłaszcza biorąc pod uwagę cały szum.

Problemem w przypadku używania sztucznej inteligencji w szczególności do pisania jest zawsze jakość — są to dalekie od gotowych produktów. Oni Móc pomóc pisarzom poruszać się szybciej (na przykład tworząc szkielet artykułu), ale będziesz musiał sprawdzić fakty, poszukać dziwnych błędów logicznych, których robot by nie grok, a następnie sprawić, by brzmiało to jak człowiek.

Spójrzmy na przykład.

Jak to wygląda, gdy AI pisze

GPT-3 jest błyskotliwym pisarzem. W przypadku większości z tych pisarzy AI przekazujesz im podstawowe informacje o historii, opisujesz, o jakich treściach AI ma pisać, a nawet wybierasz rodzaj głosu, którego ma używać. Sztuczna inteligencja zacznie wypluwać tekst prawie tak szybko, jak tylko naciśniesz enter.

Oto ekran wejściowy dla pisarza długiej formy w Jasper, jednej z największych platform do pisania AI. To dość proste: tworzysz tytuł, podajesz opis tego, co AI ma napisać, i dołączasz kilka słów kluczowych.

Po naciśnięciu „go” sztuczna inteligencja wypluwa zawartość. Oto jak wygląda ekran wyjściowy.

Nieźle, ale absolutnie nie mogę ręczyć za dokładność zawartych tam „faktów”. Ponadto: czym jest popularność kawy? wywołał kontrowersje (tak dramatyczne!)? Szczerze w to wątpie.

Strzeż się Jabberwocka

Czasami problem jest nawet gorszy niż tylko wątpliwa dokładność.

Poniżej przepis na chleb, o napisanie którego poprosiłem Jaspera głosem słynnego szefa kuchni Jamesa Bearda.

Zauważ, że ilość dodawanego mleka zależy od pogody. James Beard przewracałby się w grobie.

Sztuczna inteligencja ma również skłonność do pisania kompletnych nonsensów — nie takich jak nonsensy oparte na logice, ale rzeczywiste nonsensy. Oto przykład sztucznej inteligencji opisującej grę w Bingo:

Marketerzy mogą swobodnie korzystać z tych technologii bez zwracania uwagi na szczegóły i jakość. Ale w świecie, w którym króluje treść, firmy nie mogą oceniać 400-wyrazowej wędrówki na dany temat, wypełnionej słowami kluczowymi. Standard Google dotyczący wiedzy specjalistycznej, jakości i zaufania SEO (EAT) usunie wszelkie przeinaczenia niskiej jakości, dość szybko ucząc ludzi, że sztuczna inteligencja nie może kierować zespołem marketingu treści.

W końcu nasz język, rytm, głos i osobowość są tym, z czym łączą się klienci. Większość doświadczonych klientów nie jest zainteresowana tylko informacjami: interesuje ich informacja I emocja. Stawką jest tu wartość: zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów. Więc proszę… edytuj swoją sztuczną inteligencję.

Rodzaje narzędzi AI w content marketingu

Jeśli po tych wszystkich ostrzeżeniach nadal chcesz spróbować, to świetnie. Jestem częścią wielu autorów AI Facebook Grupy i wielu marketerów przysięga na sztuczną inteligencję w zakresie swoich treści. Więc jeśli wchodzisz z odpowiednimi oczekiwaniami – to znaczy, że uzyskasz szybkość, a nie jakość – jest to zabawny eksperyment.

Oto niektóre z narzędzi AI dostępnych dla content marketingu. Po przeprowadzeniu wielu testów dla mojej własnej firmy zajmującej się marketingiem treści, Nadpisaniezdecydowałem się wymienić te narzędzia ze względu na ich rozsądną cenę (poniżej 100 USD miesięcznie), wyjątkową ofertę oraz to, czy udało mi się sprawić, by działały zgodnie z przeznaczeniem.

Narzędzia do pisania AI

Marketerzy mogą używać pisarzy AI do większości zadań związanych z pisaniem, w tym posty w mediach społecznościowychtekst reklamy, tekst produktu, konspekty blogów, a nawet pełne posty na blogu.

Narzędzia zarówno do krótkich, jak i długich treści

Narzędzia do krótkiej kopii

Narzędzia do dłuższych treści

Narzędzia do edycji AI

Narzędzia do edycji AI sprawdzają literówki i pomagają przeredagować frazy i całe zdania, sugerując alternatywy napisane przez AI. Mogą również pomóc we wdrażaniu wytycznych dotyczących treści marki za pomocą inteligentnych przewodników stylistycznych.

Nawiasem mówiąc, Grammarly uważa, że ​​powinienem być bardziej dyplomatyczny w stosunku do Elona Muska. Jak powiedziałem: nie jest doskonały.

Narzędzia wideo AI

Narzędzia wideo AI mogą zmienić to, co ktoś mówi w filmie, dzięki szybkiej edycji transkrypcji wideo w procesie zwanym overdubbingiem. Mogą również robić takie rzeczy, jak zastępowanie tła wokół tematu, zmniejszając potrzebę korzystania z zielonych ekranów i edycji postprodukcyjnej.

Narzędzia AI SEO

Narzędzia AI do SEO pomagają zautomatyzować rzeczy, takie jak zestawienia treści i nagłówki. Generują listy tematów do umieszczenia w artykułach, analizując strukturę najlepszych stron w Google. Mogą również pomóc w wyszukiwaniu słów kluczowych, grupowaniu tematów i nie tylko.

Narzędzia społecznościowe AI

Narzędzia Social AI tworzą oryginalne posty z istniejących treści marki i pomagają generować pomysły na nowe posty społecznościowe poprzez „uczenie się”, o czym jest marka.

Te narzędzia marketingu treści AI są już dostępne i biznesmarki i marketerzy, którzy nauczą się, jak dobrze z nich korzystać — jako przewodnik, a nie hack — będą o krok do przodu.