Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Sztuka charyzmy w biznesie

Czym jest charyzma?

Również w świecie biznesu ludzie potrafią dobrze wykorzystywać charyzmę, wiedząc, jak głęboko komunikować się z innymi, przekonywać ich i wywierać na nich wpływ.

To jest definicja charyzmy. Teraz ludzie, którzy dobrze wiedzą, jak wykorzystać siłę charyzmy, aby przyciągnąć swoją publiczność, nazywani są charyzmatycznymi. O czym powiemy więcej w dalszej części.

Co znaczy charyzmatyczny?

Jak powiedzieliśmy, posiadanie charyzmy lub bycie charyzmatycznym jest atrybutem. Na przykład na przestrzeni dziejów ludzie tacy jak Martin Luther King Jr., Churchill, Gandhi i Obama byli przywódcami uważanymi za charyzmatycznych.

Lub w świecie biznesu, Steve’a JobsaIlan Musk i Bill Gates to ludzie charyzmatyczni, nawet jeśli mają/będą mieć ogromny wpływ na ludzi po ich śmierci.

Wiele razy w życiu niektórzy ludzie zawsze sprawiają, że czujemy się wzmocnieni.

Jeśli zachowasz ostrożność, zazwyczaj pełnią oni rolę dyrektora, nauczyciela lub doradcy i mogą nas dobrze poprowadzić. Porozmawiamy o nich więcej w następnej sekcji.

Charakterystyka ludzi charyzmatycznych

Każda osoba/menedżer/charyzmatyczny lider ma swoje unikalne cechy, ale kilka cech jest wspólnych dla nich wszystkich:

1. Komunikuj się

Charyzmatyczny menadżer posiada bardzo wysokie umiejętności komunikacyjne (zarówno indywidualne, jak i grupowe). Ta funkcja pomaga pracownikom motywować się w trudnych sytuacjach i zachować dobrą formę w łatwych sytuacjach.

2. Zachowuj się jak dorosły

Ponadto charyzmatyczny lider zachowuje się świadomie i ma pełną osobowość. Nie jest to zawód bezpodstawny, a za każdym słowem kryje się świat doświadczeń. Charyzmatyczny menadżer zachowuje się w każdej dorosłej sytuacji i wie, że musi odpowiadać za każde wypowiedziane przez siebie słowo.

CZYTAĆ:  Co robi plik PSD?

3. Miej pokorę

Charyzmatyczni ludzie są też odrobinę pokorni i cenią każdego swojego pracownika. Zawsze uważnie słuchają wszystkich i poważnie traktują ich obawy. Kolejną cechą charyzmatycznych menedżerów jest to, że nie lekceważą swoich pracowników i pokazują im, jak wartościowa i efektywna jest ich obecność w organizacji.

Dzięki temu zyskuje lojalnego pracownika, który jest zawsze do jego usług.

4. Bądź współczujący

Charyzmatyczny menedżer odnoszący sukcesy, traktuje otaczających go ludzi z empatią. W wielu miejscach sama charyzma nie pomoże. Pamiętaj, że nie dojdziesz do momentu, w którym ludzie będą podążać za Tobą bez powodu.

Charyzmatycznemu działaniu musi towarzyszyć współczucie, uczciwość i cierpliwość.

5. Miej pewność

Charyzma wiąże się z „pewnością siebie”. Te modele zawsze widzą szklankę do połowy pełną i czują się komfortowo. Trzeba dobrze poznać siebie i nie próbować kopiować innych. Kiedy widzimy charyzmatycznego menadżera, doskonale rozumiemy, jak bardzo dba o siebie i niczego się nie wstydzi.

6. Bądź dobrym słuchaczem

Charyzmatyczni przywódcy doskonale wiedzą, jak Cię słuchać. Kiedy z nimi rozmawiasz, nie są rozpraszani, a Ty jesteś w centrum ich uwagi. Jest charyzmatycznym menadżerem, który uważnie i entuzjastycznie słucha Twoich rozmów, a rozmowa z nim nie jest jednostronna.

7. Prawidłowa mowa ciała

Inną charakterystyczną cechą wspólną wszystkich charyzmatycznych postaci jest ich ciepły, wygodny i pozytywny język ciała. Kiedy z tobą rozmawiają, nie zapominają o kontakcie wzrokowym. Uśmiechają się i chętnie przedstawiają się innym, aby poszerzyć swoją komunikację.

To tak, jakby otaczał ich stan miłej przechwałki.

8. Bycie samodzielnym

Charyzmatyczni przywódcy zwykle ciężko pracowali, aby dotrzeć tam, gdzie są. Posiadają szereg zdolności i umiejętności, które nabyli dzięki wysiłkowi. Dzięki temu nigdy nie rezygnują z osobistego uczenia się i rozwoju.

9. Samokontrola

Charyzmatyczny menedżer doskonale wie, że jego pracownicy stale go monitorują. W rezultacie najlepszym rozwiązaniem jest monitorowanie siebie i uważne monitorowanie swoich zachowań.

Jak być charyzmatycznym?

Po wielu studiach i badaniach doszliśmy do wniosku, że charyzmę można streścić w trzech tematach.

CZYTAĆ:  Jak korzystać z Twittera w biznesie: 14 bardzo przydatnych trików, które musisz znać!

Proste do wyjaśnienia

Zaangażuj publiczność

Właściwe użycie mowy ciała

Poniżej trochę otworzymy dla Ciebie te trzy tematy:

1. Wyjaśnij prosto

Jeśli jesteś kierownikiem windykacji i właścicielem firmy, musisz wyjaśnić drugiej stronie wszystko tak prosto, jak to możliwe. W ten sposób możesz zastosować technikę opowiadania historii, aby ułatwić widzom zrozumienie tematu.

Naucz się umiejętności opowiadania historii

Charyzmatyczni ludzie zawsze przyciągają uwagę swoimi ciekawymi i ekscytującymi historiami.

Wszyscy wiemy, jak opowiedzieć historię, ale charyzmatyczni bohaterowie wiedzą, że powinni używać słów takich jak (na pewno, mam nadzieję itp.) zamiast podobnych (może, mam nadzieję itp.).

Oczywiście bardzo pomocne może być także posługiwanie się przykładami, metaforami, tworzeniem list czy porównywaniem dwóch tematów.

2. Angażuj ludzkie emocje

Na pewno pamiętasz, że najbardziej charyzmatyczna osoba, jaką widziałeś, potrafiła sprawić, że poczujesz się arytmetycznie jednym zdaniem, jeśli się nad tym zastanowisz. Nie lekceważ więc tej funkcji i staraj się celować w ludzkie emocje.

Na przykład podczas spotkania biznesowego spróbuj zastanowić się nad uczuciami drugiej strony, wyznacz sobie ambitne cele i argumentuj, że są one osiągalne.

Oczywiście przydatne są również następujące sposoby:

Spraw, aby ludzie poczuli się wyjątkowo

 1. Wyraź koniec zdania spokojniejszym tonem.
 2. Jeśli z naciskiem potrząsasz głową, rób to wolniej niż kiedykolwiek.
 3. Poczekaj 2 sekundy, zanim zaczniesz mówić.

Bądź w 100% obecny.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda 47% umysłu zawsze skacze.

Bądź w 100% obecny. Bądź świadomy chwili, która przemija, zwracaj uwagę na wszystko, co się dzieje, i nie toń w swoich myślach.

W przeciwnym razie, w trakcie rozmowy z kimś, opamiętasz się i zobaczysz, że tam jest twoje ciało, ale nie umysł! Druga strona łatwo rozpoznaje to po twojej mimice i zdaje sobie sprawę, że jej nie słuchasz.

Słuchaj dobrze i bądź ciekawy.

Mówi się, że John F. Kennedy był wspaniałym słuchaczem i jeśli z nim rozmawiałeś, miałbyś wrażenie, że całą swoją uwagę skupił na Tobie.

CZYTAĆ:  Sztuka odpowiedniego angażowania klientów w epoce cyfrowej

Ale dopóki ktoś nie zacznie mówić, udajemy, że słuchamy; Jeśli będziemy czekać, aż skończy mówić jak bomba zegarowa. Ale to wcale nie jest właściwa technika. Zamiast tego zatrzymaj się i zadawaj pytania, aby pokazać swoją ciekawość.

3. Używaj mowy ciała charyzmatycznych osób

Jeśli chcesz dobrze komunikować się z innymi, musisz postawić się na ich miejscu, aby zrozumieć, jak wyglądasz na zewnątrz. Może trudno w to uwierzyć, ale pomocne będzie, jeśli będziesz wiedział, jak korzystać ze swojego ciała.

 • Nie kucaj i stój prosto.
 • Pochyl się lekko przed siebie.
 • Wyjaśniaj różne rzeczy za pomocą gestów.
 • Nie traktuj siebie poważnie. Uśmiechnij się i kiwnij głową z aprobatą.
 • Nawiąż kontakt wzrokowy z drugą stroną.
 • Mocno potrząśnij rękami.
 • Naśladuj mowę ciała drugiej strony. (Dzięki temu lepiej zrozumiesz jego uczucia i będziesz wyglądać bardziej intymnie.)
 • Zachowaj pół metra odległości od ludzi. Nie podchodź zbyt blisko ani daleko.
 • Nie mrugaj gwałtownie. (Rzeczywiście, mruganie nie jest czyjąś ręką, ale jeśli mrugniesz jedna po drugiej, druga strona może poczuć, że nie czujesz się z nią komfortowo)

Na końcu.

W artykule podjęto próbę zrozumienia, czym jest charyzma i jakie cechy osobowości powinien posiadać charyzmatyczny menadżer. Zastosuj się do tych wskazówek i pamiętaj, że ludzie nie rodzą się charyzmatyczni i trzeba to osiągnąć wysiłkiem i praktyką. Kto jest najbardziej charyzmatyczną osobą, jaką znasz? Czy możesz napisać do nas w sekcji komentarzy?

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie mobilnePobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs online