Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Szybki dili nedir?

Szybki dili nedir?

szybki

Szybki dili nedir?

Inhaltsverzeichnis

Apple obsługuje iOS, iPasOS, macOS, tvOS, watchOS i platformę Linux, która pozwala na modelowanie według wybranego programu. 2014 dziesięć dni Apple yazılım şirketi, istenen uygulamaları tasarlamak ve geliştirmek için Objective-C programlama dilini kullanıyordu. Program Ama Swift może być używany zarówno w programach C, C++, jak i w Objective-C, a także w pełni funkcjonalny. Bu yazımızda Swift diline genel bir bakış attıktan sonra avantaj ve dezavantajlarını da inceleyeceğiz.

2007’de Apple ilk iPhone’u piyasaya sunduğunda, özel platformu (iOS) için uygulama geliştirme pazarı patladı. Programlama dili aslında bir uygulama tasarlamak ve geliştirmek için en önemli faktördür. Bu alandaki çok genç dillerden biri de Swift programlama dilidir.

Swift dili, Objective-C dilinin sorunlarını çözmek için Chris Lattner tarafından tasarlanmış çok modelli, nesne yönelimli, işlevsel ve zorunlu bir dildir. Bu dil aynı zamanda Cocoa ve Cocoa Touch çerçeveleri aracılığıyla Objective-C’de yazılmış eski koda erişime sahiptir.

Aslında bu dili geliştirmenin asıl amacı güvenliği artırmak, hataları ve kısa kodlamayı düzeltmektir, Xcode’daki derleyici sayesinde programcılar istedikleri uygulamaları kolaylıkla üretebileceklerdir.

Jabłko, np. olarak Swift1.0 adlı bu programlama dilini piyasaya sürdü ve şimdiye kadar bunun için birçok güncelleme planladı. Swift’in syn w 9 roku 2014’te iOS için Xcode 6.0 GM ile birlikte yayınlandı ve sürüm 1.1, 22 Ekim 2014’te Xcode 6.1 ile birlikte yayınlandı. Swift 1.2 na 8 Nisan 2015’te Xcode 6.3 ile piyasaya na Swift2.0 na WWDC 2015’te tanıtıldı. Swift 3.0 z 2015 r., który został opublikowany w kullanması için piyasaya sürüldü. 4.0, 4.2 ve 5 sürümleri de Apple tarafından yayımlanmıştır.

S

Tüm güncellemeleri sağladıktan sonra bu dilde birçok şey değişti. Bu değişiklikler arasında şunlar sayılabilir:

Sözdizimindeki Değişiklikler

Kitaplıkları ve yöntemleri yeniden adlandırın

Zestaw Yeni Core ML i AR Kiti

Yeni Vizyon çerçevesi

Szybki programlama dilinin temel özellikleri

Protokół Odaklı modele programowe:

Protokol, nesne yönelimli dillerdeki Sınıf ile aynıdır, ancak onlardan daha iyi performans gösterir. Aslında kalıtım (Dziedziczyć) işlemi nesne yönelimli dillerde pek iyi yapılmaz ancak diğer yandan bu işlem protokoller aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirilir.

Değişken seçimi:

Bir değişken nil ve null hatalarıyla karşılaştığında, programcılar kod yapısına bir soru işareti koyarak uygulamanın Askıda kalmasını engeller.

Kodların şifrelenmesi ve şifresinin çözülmesi:

Tüm uygulamalar veri aktarımına dayalı olarak çalışır, bu nedenle veri güvenliği programcıların en önemli endişelerinden biridir. Uygulamalar birçok ağa ve API’ye bağlıdır, bu nedenle gönderdikleri veya aldıkları verilerin şifrelenmesi veya şifresinin çözülmesi gerekir. Çeşitli Swift dil kitaplıkları, kod güvenliğini sağlamak için birçok özelliğe sahiptir.

Xcode adı verilen entegre yazılım geliştirme ortamı:

Programcılar, Apple tarafından geliştirilen Xcode adlı IDE’yi kullanarak Swift dilindeki sorunları ve hataları düzeltebilir. Ayrıca Xcode obsługuje C, C++, Python, Java, AppleScript i Ruby Dillerinin, dzięki czemu można je łatwo kodować.

hızlı dil geçmişi

2010 yılında Chris Laettner adında bir kişi Swift programlama dilini geliştirmeye başladı. Bahsettiğimiz gibi Swift dili fikirlerini C#, Python, Ruby, Rast gibi diğer programlama dillerinden almıştır. Ancak bu programlama dilinin son versiyonu, 2014 yılında küresel bir konferansta halka açık olarak yayınlandı. Aynı konferansta Apple, geliştiricilere bu programlama dilinin beta sürümünü sağladı, ancak son sürümün sunulan sürümle uyumluluğu hakkında bir bilgi yoktu.

Son olarak Swift dilinin ilk sürümü Eylül 2016’da iOS için sunuldu ve birkaç jest sonra Ekim ayında bu dilin bir başka sürümü dünyaya sunuldu. Stack Overflow strony internetowe tarafından yapılan bir Ankette 2015 Yılında en popüler programlama dili ve 2016 yılında en popüler ikinci programlama dili olarak seçildiğini bilmek ilginç. Sonunda, Ocak 2017’de Chris Laettner, Apple’dan ayrıldı i yerini Ted Kremnik aldi.

Pobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie HuaweiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoudemy do pobrania za darmo