Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Szybki program dilini avantajları

Szybki program dilini avantajları

szybki

Hızlı geliştirme süreci:

Swift dili basit bir dilbilgisi ve sözdizimi içerir, ayrıca bu dil çok kesindir, yani görevleri yürütmek için daha özlü kodlama yapılır. ARC veya (Otomatik Referans Sayımı) teknolojisi, uygulama belleğini otomatik olarak yönetir, böylece programcılar zaman kaybetmeden diğer uygulama ihtiyaçlarına odaklanabilirler.

Örneğin, Lyft uygulaması yakın zamanda Apple tarafından yeniden yazılmıştır ve programcılar son sürümünü geliştirmek için Swift dilini düşünmüşlerdir. Bu uygulamanın eski sürümü 75.000 satır kod içerirken, programcılar bu uygulamayı Swift dilini kullanarak ve yaklaşık 25.000 satır kodla güncellediler.

Elma desteği:

Jabłko, gelecekte Swift’e yeni araçlar ve özellikler eklemeyi garanti etti. Şirket, Swift ve Objective-C arasında Swift’e daha yatkın olduğunu gösterdi ve yatırımlarının önemli bir yüzdesini buna odakladı.

Güvenlik ve performans iyileştirmeleri:

Bu dilin performansını kontrol etmek için programcılar tarafından birçok kıyaslama testi yapılmıştır. Bu testlere göre Swift programlama dilinin performansı eski muadili Cel-C’den %40 daha iyi. Ayrıca yazım sistemi ve bu dilin çok güçlü hata dedektörü sayesinde uygulamadaki hatalar önemli ölçüde azaltılmış ve son olarak güvenliği de artırılmıştır.

Bellekteki ayak izini azaltmak:

Programcılar bir uygulama geliştirmek için kütüphanedeki kodları kullanır. Bu kütüphaneler genellikle dinamik veya statiktir. Statik kütüphanelerden kodları derlemek biraz gecikme ve yavaşlama ile yapılırken, dinamik kütüphaneler gerekli kodları daha hızlı derler.

Cel-C dili ile uyumluluk:

Swift dili, Objective-C dili ile tamamen uyumludur. Programcıların önüne büyük bir proje geldiğinde bu iki dil arasındaki işbirliği ve her birinin özelliklerinden yararlanmak projenin Riskini büyük ölçüde azaltır.

Otomatik bellek yönetimi:

Swift dilinin tanıtılmasından önce iOS platformu, Bellek alanının yönetimini programcılara emanet etmişti. Ama artık ARC teknolojisi sayesinde tüm kodların ve iletişimlerin bellekteki izleri yok ediliyor ve yavaş CPU performansının da önüne geçiliyor.

Farklı cihazlar için uygulama tasarımı:

Swift programuje dili, Back-End i Front-End uygulamaları geliştirmek için kullanılabilir. Ayrıca Apple, iPhone, MacBooki, Apple TV, Apple Watch i iPod można używać do tych celów. Bu dilin kodları, programcılar tarafından Linux na platformie Windows, który może być używany przez kaynaklı bir biçimde mevcuttur.

Szybki program dilini avantajları

Program Neden Swift chcesz sprawdzić?

Bu programlama dilini neden öğrenmeniz gerektiğini hala anlamadıysanız, bu dili neden öğrenmeniz gerektiğini size gösterecek en önemli nedenler aşağıdadır.

Swift’in açık kaynağı

Swift dili, açık kaynağı nedeniyle çok fazla gelişme ve uyarlanabilirliğe sahiptir. 2017 yılında bu programlama dili dünyanın en iyi 10 dili arasında yer aldı.

Öğrenmesi kolay

Bu programlama dilini kolayca öğrenebilirsiniz. Bazı insanlar bu dili öğrenmek için gereken sürenin 3 ila 6 ay olduğunu söylediler.

Yüksek hız

Apple, Swift programlama dilini gelişmiş ve hızlı bir dil olarak tanıttı. Bu iddia o kadar ileri gitti ki bazen hızı C’nin hızıyla kıyaslanıyor.

kolay erisim

Bu programlama dilinin kaynaklarına kolayca ulaşabilirsiniz. Farklı programlama dillerini öğrenmenin zaman aldığını bilmelisiniz. Projelerinizi hızlı bir şekilde hayata geçirebilmek için istediğiniz dili daha hızlı öğrenmeniz gerekiyor. Bu nedenle Apple şirketi, bu dilin daha hızlı ve daha kolay öğrenilmesi için çok büyük miktarda kaynağa erişim sağlamıştır.

yüksek güvenlik

Bu dilin en önemli özelliklerinden biri yüksek güvenliğidir. Bu yüzden endişelenme. Swift dilini kullanarak kodlama yaparken, kötü niyetli veya güvenli olmayan herhangi bir kodla karşılaşmayacağınızı bekleyebilirsiniz.

Swift dili yüksek güvenlikle ilişkilendirilir

tanıdık olmak

Apple, Swift dilini öğrenmeyi olabildiğince kolaylaştırmak için her türlü çabayı göstermiştir. Dolayısıyla bu dili öğretmek diğer dillerden farklı olarak yorucu ve sıkıcı olmayacaktır. Swift’i kullanmadan önce bir yazılım geliştirdiyseniz, bu dille çalışırken ne kadar çok öğesinin size tanıdık geldiğini anlayacaksınız.

hazard

Swift açık kaynaklı bir dildir, ale nie wymaga kodu Linux i Androida, który jest całkowicie kompatybilny. Bu özellik, tüm geliştiriciler için bir artı puan olarak kabul edilir.

iyi iş piyasası

Bu dilin gerektirdiği işlerin, geliştiricilerinin sayısını aştığı iddia edilebilir. Bu, hızlı programlama dilini kullanma becerisine sahip kişilerin işgücü piyasasında istedikleri işi kolayca bulabilmelerini sağlamıştır.

Çok sayıda öğrenme kaynağı

Bu programlama dilini öğrenmek için kullanabileceğiniz birçok kaynak var. Udemy, Treehouse, Coursera ve dahili kurslara katılarak bu dili hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie HuaweiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania