Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Szybki program dilinin dezavantajları

Szybki program dilinin dezavantajları

szybki

Szybki Nedir?

Udostępnij Swift, iPadOS, macOS, tvOS, watchOS i iOS, aby uzyskać paradygmat, a następnie açık kaynaklı bir programlama dilinin adıdır. Apple, iOS geliştiricilerine güçlü bir dil sağlamak için bu dili 2014 yılında tasarladı. Swift.org’a göre, Swift dili güvenli, hızlı ve anlamlı olacak ve C tabanlı dillere uygun bir alternatif olacak şekilde tasarlanmıştır.

sürekli gelişiyor ve topluluğu hala büyüyor. kaynak kodunu GitHub’da bulabilirsiniz ve Swift bu koda herkesin erişmesini kolaylaştırmıştır.

Szybki program dilinin dezavantajları

Swift’in gençliği:

Çok gençken Objective-C dili 80’li yıllara dayanıyor. Elbette sürekli ve aylık güncellemeler ve Apple’ın desteği ile tüm kusurları ve sorunları giderildi ve tam olgunluğa ulaştı.

Küçük kullanıcı toluluğu:

Bu dili iOS uygulamaları geliştirmek için kullanan çok az kişi var. Elbette bu dilin önemi, tasarımcısı (Chris Lattner) jak zamanda Tesla Motors tarafından işe alındığında ortaya çıkıyor!

IDE udostępnia eksikliği:

Bildiğiniz gibi Apple’ın ünlü IDE’lerinden biri de Xcode yazılımıdır. Elbette bu yazılım Swift dilini tam olarak desteklemek için birçok problemle (derlemedeki problemler gibi) karşılaşmıştır.

iOS’un eski sürümleri için destek eksikliği:

Apple yöneticileri, iOS7’den önceki sürümlerin Swift dilini desteklemediğini, dolayısıyla Apple ürünlerinin %6’sında bu dili kullanmak mümkün olmadığını açıkladı.

Swift dili ile programówlamanın dezavantajları nelerdir?

Swift programlama dilinin tüm özellikleri, avantajları ve çeşitli yetenekleri ile birlikte dezavantajları da göz ardı edilmemelidir. Elbette hiçbir programlama dili mükemmel değildir. Ancak aşağıda bu dilin en önemli dezavantajlarına işaret edeceğiz.

Genç Olmak

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu dil çok genç ve Objective-C dili ile temel farkı bu konuda. Ancak güncellemelerin sağlanması ve ayrıca Apple firmasının sağladığı destek ile sorunlarının ve kusurlarının çözülmesi ve yavaş yavaş gerekli olgunluğa ulaşması beklenmektedir.

Düşük ististiksel nüfus

Bu dilin dezavantajlarından biri, onu iOS uygulamaları geliştirmek için kullanan insan topluluğunun düşük olmasıdır.

Eski sürümler için destek yok

Jabłko yöneticilerinin iOS 7’den daha düşük sürümlerin Swift programlama dilini desteklemediğini açıklamasıyla bu sorun daha da güçlendi. Bu arada, insanların %6’sı hala iOS 7 veya daha düşük bir sürüm kullanıyor.

Nispeten yeni bir dil:

Swift hala acemi bir dil. Bu, bazı yetenek ve kaynaklarının diğer programlama dilleri kadar güçlü olmadığı anlamına gelir.

Platforma Zayıf çoklu desteği:

Swift można używać na platformach Apple, Linux i Windows, a także na iOS, alanında i performansını gösterir.

Sık güncellemeler:

Swift daha yeni bir dildir ve sık güncellemeleri vardır. Bu sorun, belirli atamalarda kullanılacak doğru araçları bulma sürecini zorlaştırabilir.

Właściwości IDE:

Apple’in resmi IDE’si (Entegre Geliştirme Ortamı) olan Xcode, sözdizimi vurgulama, otomatik tamamlama, jeniden oluşturma derleme gibi belirli alanlarda uygun desteği sağlamaz.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumpobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie mobilneBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs on-line