Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Szybkie sposoby sprawdzenia przeszłości danej osoby przed randką

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Szybkie sposoby sprawdzenia przeszłości danej osoby przed randką

W naszej obecnej erze randek online spotykanie się z partnerem w aplikacji randkowej staje się dość powszechne. Aplikacje randkowe są wygodne, ponieważ zmniejszają część czasu poświęconego na ten proces, ale wiążą się również z różnymi zagrożeniami. Szybkie sprawdzenie przeszłości Twojej randki może pomóc Ci uchronić się przed krzywdą.

Znaczenie badania przesiewowego w tle

Sprawdzanie pochodzenia danej osoby jest ważne nie tylko w przypadku randek online. Jest również dość często stosowany w innych obszarach życia.

Na przykład pracodawcy często przeprowadzają badania przeszłości danej osoby, zanim zaoferują jej pracę. Firma będzie chciała chronić swoich pracowników i ich reputację, dlatego dołoży należytej staranności i przeprowadzi kontrole. Firma zaoszczędzi także czas na sprawdzeniu danej osoby, zamiast stwierdzać, że nie pasuje ona do firmy, zwolnić ją, a następnie ponownie zatrudnić na to stanowisko kogoś innego.

Ważne jest, aby sprawdzić przeszłość osoby, z którą się spotykasz, ponieważ tylko w ten sposób możesz dowiedzieć się, czy jest ona karana. W wielu przypadkach ludzie będą kłamać na temat tego, co robili w przeszłości, co może pogorszyć sytuację, jeśli się z nimi spotykasz.

Match Group, firma stojąca za popularną aplikacją randkową Tinder, obiecała już, że w ramach dodatkowego zabezpieczenia aplikacja zacznie oferować użytkownikom weryfikację przeszłości.

Jak szybko sprawdzić przeszłość online?

Przyjrzyjmy się teraz prostym sposobom szybkiego wyszukiwania osoby, z którą się spotykasz.

Użyć wyszukiwarki

Jednym z najprostszych sposobów uzyskania informacji o danej osobie jest umieszczenie jej nazwiska w wyszukiwarce takiej jak Google lub Bing.

Jeśli umieścisz słowa w cudzysłowie, wyszukiwarka wyświetli tylko strony odnoszące się do dokładnej nazwy, co zawęzi wyniki. Jeśli znasz dodatkowe informacje o danej osobie, np. jej wiek lub miasto, w którym obecnie mieszka, możesz dodać je do wyszukiwania.

W idealnym przypadku będziesz w stanie znaleźć artykuły prasowe, zdjęcia lub dane o zatrudnieniu, które możesz wykorzystać do zweryfikowania ich tożsamości. To dobry sposób na przeglądanie rejestrów publicznych. W ten sposób można znaleźć każdą osobę, która ma przeszłość kryminalną, na przykład przypadki przemocy lub zarejestrowanych przestępców seksualnych.

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, to skorzystać z wyszukiwania wstecznego obrazu Google. Zapisz zdjęcia, które dana osoba ma na swoim profilu randkowym, a następnie prześlij je do funkcji wyszukiwania obrazów. Zdjęcie może zawierać więcej informacji o danej osobie, na przykład zawierać link do jej nazwy użytkownika w mediach społecznościowych. Jeśli okaże się, że zdjęcie jest zdjęciem stockowym, możesz śmiało założyć, że osoba, z którą rozmawiasz, nie jest tą, za którą się podaje. W takiej sytuacji możesz poprosić ich o wyjaśnienia lub (co jest bezpieczniejsze) od razu przerwać z nimi kontakt.

Rekommenderad:  Aktualizacja Snapchata zapewnia obsługę 3D Touch i nowe filtry wideo: zwolnione tempo, szybkie przewijanie do przodu i do tyłu

Wyszukiwanie w tle innych firm

Jeśli chcesz zagłębić się w swoje śledztwo, następną najlepszą opcją jest przeszukanie przeszłości danej osoby. Sprawdzenie przeszłości to dokładny sposób szukaj ludzi w Internecie i przekaże Ci więcej informacji do pracy. Podczas sprawdzania przeszłości możesz dowiedzieć się między innymi o historii kryminalnej, finansowej, zawodowej i edukacyjnej danej osoby.

Sprawdzanie przeszłości może również ujawnić pseudonimy, którymi posługuje się lub którymi posługiwała się osoba zainteresowana. Aliasy te mogą być przydatne w tropieniu przestępstw lub rejestrów, które dana osoba chce ukryć. Dostępne są specjalne narzędzia służące do sprawdzania przeszłości kryminalnej, przemocy ze względu na płeć itp. Oferują one funkcję sprawdzania przeszłości, która umożliwia wyszukiwanie osób według ich imienia, nazwiska, miasta i stanu.

Firmy zewnętrzne mogą przeprowadzać wyszukiwania w tle lub możesz to zrobić samodzielnie. Pamiętaj, że możesz nie mieć dostępu do wszystkich danych, a jeśli zrobisz to samodzielnie, może to zająć więcej czasu. Być może będziesz musiał udać się do lokalnego sądu, aby poznać historię kryminalną danej osoby i inne dane. Alternatywnie, usługi sprawdzania przeszłości są szybkie, ale korzystanie z nich będzie wymagało zapłaty.

Serwisy społecznościowe

Bardzo często zdarza się, że ludzie udostępniają duże ilości danych osobowych na swoich kontach w mediach społecznościowych. Sprawdź profil danej osoby w serwisach randkowych, aby sprawdzić, czy udostępniła link do swojego konta Facebook, Instagram, Twitterlub konta TikTok. Jeśli nie, i tak sprawdź wszystkie te witryny indywidualnie, aby spróbować zlokalizować ich konta.

Facebook to najlepsze miejsce na początek, ponieważ użytkownicy chętniej udostępniają w tej witrynie swoje pełne imię i nazwisko, a nie tylko nazwę użytkownika. Korzystając z narzędzia wyszukiwania, możesz spróbować zawęzić wyniki, wpisując imię i nazwisko osoby oraz jej ogólną lokalizację. Może pojawić się mnóstwo opcji, ale możesz przewijać profile, aż rozpoznasz wyświetlane zdjęcie. Gdy już je znajdziesz Facebook profilu, prawdopodobnie natkniesz się również na linki do innych kont w mediach społecznościowych.

Rekommenderad:  Apple Watch : odkryj jeden z prototypów, które byłyby używane przed jego wydaniem

Media społecznościowe mogą wiele powiedzieć o danej osobie. Nawet jeśli nie pojawi się nic nielegalnego, może się okazać, że dana osoba ma zły humor lub ma dzieci, których być może nie szukasz. Zbadanie tych aspektów danej osoby da ci dobre pojęcie o tym, czy chcesz się z nią spotkać, czy nie.

LinkedIn

Ponieważ LinkedIn jest witryną sieci biznesowej, ludzie będą rzadziej kłamać na temat swoich osiągnięć lub tożsamości. Znajomość ich nazwiska pomoże Ci je znaleźć, ale możesz pracować z tym, co masz. Możesz na przykład wpisać ich imię i zawód w wyszukiwarce i spróbować znaleźć ich w ten sposób.

LinkedIn może pomóc Ci w powiązaniu danych, które dana osoba przekazała Ci na temat swojej pracy, wykształcenia i wieku. Jeśli znajdziesz jakieś niespójne informacje, możesz zatrzymać się i zadać sobie pytanie, dlaczego Cię okłamali i czy w przyszłości będą Cię okłamywać w jakiejkolwiek innej sprawie.

Pamiętaj, że dana osoba otrzyma powiadomienie, że przeglądałeś jej profil, jeśli ustawisz widoczność na publiczną. Przejdź do zakładki prywatności i ustawień i zmień widoczność na prywatną, jeśli chcesz pozostać niewykrytym.

Jeśli masz wątpliwości, sprawdź

Jeśli osoba, z którą rozmawiasz online, wydaje się idealna pod każdym względem, być może kłamie lub udaje w pewnych aspektach. Bez względu na wszystko, jeśli planujesz spotkać się z osobą poznaną w Internecie, zawsze powinieneś szybko ją sprawdzić. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli na siłę próbują wyłączyć czat z aplikacji randkowej lub nalegają na osobiste spotkanie. Są to oznaki świadczące o tym, że mogą mieć w umyśle nikczemne zamiary.

Zawsze pamiętaj o zorganizowaniu pierwsze spotkanie w miejscu publicznym, nigdy w prywatnym miejscu zamieszkania. Powiedz znajomemu lub członkowi rodziny, dokąd się wybierasz i kiedy może spodziewać się Twojego powrotu. Możesz także od czasu do czasu skontaktować się z nimi, wysyłając SMS-y przez całą noc. Jeśli Twoja partnerka jest dobrą osobą, nie będzie miała nic przeciwko, jeśli poświęcisz minutę na wysłanie SMS-a potwierdzającego Twoje bezpieczeństwo.

Często Zadawane Pytania

Oto niektóre z najczęstszych pytań, jakie ludzie zadają w związku ze sprawdzaniem przeszłości randkowej.

1. Czy sprawdzanie przeszłości sprawi, że aplikacje randkowe będą bezpieczniejsze?

Według ProPublicy raport, osoby skazane za przestępstwa na tle seksualnym umawiają się na randki z kobietami, które nie mają pojęcia, że ​​z którą rozmawiają. Z tymi nowymi kobietami powtórzyli przestępstwo i zostawili je, aby zgłosiły je policji i moderatorom aplikacji. Te aplikacje randkowe byłyby znacznie bezpieczniejsze, gdyby przeprowadzono weryfikację przeszłości.

Rekommenderad:  6 Sposoby, w jakie sztuczna inteligencja wpłynie na projektowanie w nadchodzących latach

2. Czy sprawdzanie przeszłości innej osoby bez jej zgody jest nielegalne?

Dopóki raporty są poufne, nie potrzebujesz niczyjej zgody na sprawdzenie ich przeszłości. Wykorzystywanie ich danych w celach marketingowych, wyrządzanie im krzywdy fizycznej lub emocjonalnej, promowanie informacji o ich działalności lub przekazywanie informacji instruktażowych jest surowo zabronione. Nadal możesz korzystać ze stron sprawdzających przeszłość randkową, przeczytać informacje, a następnie kliknąć „Usuń”.

3. Jak sprawdzić przeszłość randkową?

Istnieje wiele sposobów sprawdzenia historii danej osoby przed pójściem na randkę. Powyżej szczegółowo opisaliśmy dostępne opcje, które obejmują wyszukiwarkę Google, wyszukiwanie w mediach społecznościowych, usługi sprawdzania przeszłości innych firm i nie tylko.

4. Kiedy jest najlepszy czas na sprawdzenie przeszłości pod kątem randki?

To trudne pytanie. Zaraz po podjęciu decyzji o randce należy przeprowadzić podstawowe wyszukiwanie w Internecie. Podstawowe wyszukiwanie online obejmuje przeglądanie profili danej osoby w mediach społecznościowych, profilu LinkedIn, wyszukiwanie odwrotnego obrazu itp. i sprawdzanie, czy są jakieś anomalie w tym, co znajdziesz i co ta osoba mówi na jej profilu randkowym.

5. Czy istnieje aplikacja randkowa umożliwiająca sprawdzenie przeszłości?

Na początku tego roku Match Group, która jest właścicielem popularnych aplikacji randkowych, takich jak Tinder i Hinge ogłoszony że nawiązali współpracę z Garbo, platformą sprawdzającą przeszłość założoną w 2018 roku przez Kathryn Kosmides, ofiarę przemocy ze względu na płeć. Garbo znajduje brutalne przestępstwa na podstawie tylko imienia i numeru telefonu potencjalnej randki. Przeszukuje rejestry publiczne pod kątem aresztowań, wyroków skazujących, zakazów zbliżania się, molestowania i innych przestępstw.