Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Szybkość karty pamięci Samsung UFS została przetestowana po raz pierwszy

Samsung zapowiedział pierwszą kartę pamięci opartą na standardzie UFS (Universal Flash Storage) ponad trzy lata temu. Następnie producent z Korei Południowej obiecał znacznie wyższą wydajność niż konwencjonalne karty microSD, ale jak dotąd nie można tego zweryfikować.

Nieoczekiwanie kartę UFS znaleziono na międzynarodowej wystawie IFA 2019 na prototypie smartfona chińskiego producenta Hisense T91. Smartfony używają kart Samsung UFS 1 TB, co zostało również potwierdzone w aplikacji testowej AndroBench 5.

W sekwencyjnym odczycie prędkości przesyłania danych wynoszą ponad 510 MB / s, podczas gdy prędkość zapisu osiąga tylko 183 MB / s. Szybkość odczytu i zapisu tych kart wynosi arbitralnie 128. MB / si 23 MB / s.

Zgodnie z oczekiwaniami wyniki znacznie przewyższają tradycyjne karty pamięci microSD. Tak więc karta microSD zastosowana w innym smartfonie Hisense T91 wykazuje prędkość odczytu sekwencyjnego około 80 MB / s i zapisuje – 30 MB / s.

Testy porównawcze kart Samsung UFSTesty porównawcze kart Samsung UFS

Należy zauważyć, że ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 845 Qualcomm jest wykorzystywany jako podstawa sprzętowa dla Hisense T91, a sam smartfon jest wyposażony w gniazdo kart UFS.

Nie wiadomo, dlaczego Samsung UFS nie jest jeszcze sprzedawany. Obecnie na rynku dostępne jest tylko jedno urządzenie i jest ono zgodne z nową kartą: laptopem Samsung 9 Najnowsza generacja, która ma gniazdo kart microSD i UFS. W smartfonach karty o nowym standardzie nie są jeszcze obsługiwane.