T-Mobile wprowadza ogólnokrajową sieć 600 MHz 5G przed terminem

T-Mobile wprowadza ogólnokrajową sieć 600 MHz 5G przed terminem 1

T-Mobile oficjalnie uruchamia ogólnokrajową sieć 5G na kilka dni przed terminem, poinformowała w komunikacie prasowym w poniedziałek.

W zeszłym miesiącu Uncarrier powiedział, że jego sieć 5G będzie dostępna w 5, 000 miast w USA w grudniu 6 (Jeśli połączenie T-Mobile i Sprint).

Teraz T-Mobile twierdzi, że jego sieć 5G jest obecnie dostępna w tych miastach.

Zastrzeżeniem jest oczywiście to, że sieć 5G jest obecnie oparta na „dolnopasmowym” 5G 600 MHz. Niskopasmowe 5G zasadniczo piggyback na istniejących falach LTE, ale łączy je z nową technologią komórkową, aby zapewnić wyższe prędkości.

Oznacza to, że sieć nie będzie tak niespokojna, jak prędkości 5G od innych operatorów. Jednak niskopasmowy 5G T-Mobile będzie miał większy zasięg i mniej problemów z przenikaniem ścian.

Ponadto użycie istniejących fal radiowych LTE oznacza, że ​​ogólnopolska sieć 5G przewoźnika będzie dostępna dla znacznie większej liczby osób niż w innych sieciach 5G. Co więcej, dolnopasmowy 5G będzie kosztował dokładnie tyle samo, co istniejące plany operatora 4G LTE.

„Jesteśmy zaangażowani w tworzenie szerokiej, głębokiej ogólnokrajowej sieci 5G, do której ludzie i firmy mogą uzyskać dostęp bez dodatkowych kosztów dzięki nowemu T-Mobile… i dziś to dopiero początek tej podróży”.

John Legere, CEO T-Mobile

Jednak przewoźnik nie ujawnił, jakie prędkości klienci będą mogli uzyskać z nowej sieci. To, czy niskopasmowe 5G będzie znacznie szybsze niż istniejące LTE, będzie w dużej mierze zależeć od regionu klienta.

Jeśli dojdzie do połączenia T-Mobile i Sprint, Uncarrier powiedział, że doda istniejący Sprint 2.5 Widmo 5G GHz w miksie. Pozwoli to na lepsze prędkości i lepszy zasięg w niższym paśmie.

Podczas gdy T-Mobile uruchamia swoją sieć 5G kilka dni wcześniej, nadal będziesz musiał poczekać, aż zapowiadany wcześniej grudzień. 6 data użycia.

To dlatego, że wtedy T-Mobile zacznie sprzedawać OnePlus 7T Pro 5G McLaren Edition i Galaxy Note 10 Plus 5G – dwa urządzenia, które będą mogły łączyć się z niskopasmowym 5G T-Mobile. (Chociaż nie obsługują mmWave 5G.)