T-Mobile wprowadza ScamShield, bezpłatne narzędzie do blokowania spamu i połączeń Robocall

W ramach „Careless Event” T-mobile wprowadził szereg nowych usług i funkcji. Firma uruchomiła Scam Shield, która jest w zasadzie technologią wykrywania i blokowania oszustw. T-Mobile automatycznie filtruje wszystkie połączenia w celu identyfikacji i blokowania oszustw. Ponadto użytkownik może automatycznie blokować wszystkie podejrzane połączenia.

Teraz, gdy Sprint jest częścią T-Mobile, możemy poradzić sobie z jeszcze większymi problemami, dlatego dzisiaj zajmujemy się jednym z największych problemów związanych z bezprzewodową ingerencją – oszustwem i niechcianymi robotami. Scam Shield nigdy nie był bardziej potrzebny niż jest teraz. Oszuści postrzegają COVID-19 jako okazję do skorzystania z najbardziej wrażliwych Amerykanów. Kiedy to widzimy, wiemy, że musimy podjąć szybkie i odważne działania. Dzięki Scam Shield klienci T-Mobile otrzymują mniej fałszywych połączeń, czas trwania… a wszystko dzięki naszej wyrafinowanej sieci. – T-Mobile

T-Mobile chce walczyć z zagrożeniami związanymi z robotycznymi połączeniami i spamem. Firma uruchomiła także Enhanced Caller ID, funkcję, która pozwala wiedzieć, kto do Ciebie dzwoni. Ulepszona identyfikacja dzwoniącego dzięki technologii StirShaken, która została ostatnio narzucona przez FCC. Scam Shield jest dostępny za pośrednictwem aplikacji mobilnych, a użytkownicy muszą wybrać numer # 662 #, aby włączyć Scam Block.

T-Mobile oferuje elastyczność klientom, zapewniając również drugie bezpłatne numery i bezpłatną wymianę numerów. Co ciekawe, klienci T-Mobile mogą korzystać z aplikacji Digits i tworzyć numer palnika proxy bez konieczności korzystania z telefonu z palnikiem. Wszystkie nowe funkcje są dostępne zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.

T-Mobile nie przestał ogłaszać nowych funkcji. Mike Sievert, CEO T-Mobile, wezwał Verizon i AT&T do wprowadzenia podobnych usług za darmo. Dodał, że „rozliczają się, aby uchronić Cię przed oszustwem i kradzieżą ze strony ich sieci. To jest złe i musi się skończyć. Możemy być lepsi, a w T-Mobile będziemy nadal poprawiać błędy w tej branży. „

[via T-Mobile]