T-Mobile wypuszcza obiecaną sieć 5G wcześnie

W tym roku inicjatywy mające na celu przyjęcie i dystrybucję sieci 5G zaczęły być rozwijane na całym świecie. Są jednak miejsca, które mają większą aktywność niż inne w tym obszarze.

Jedna z nich dotyczy Stanów Zjednoczonych, ponieważ ma wiele różnych firm w bezpośrednim wyścigu, aby stać się najlepszymi dostawcami sygnałów. W tej chwili liderami jakości i prędkości sygnału wydają się być Sprint i Verizon.

Jednak w listopadzie T-Mobile zainteresował się również startem w wyścigu. W rzeczywistości skomentowali to w tym celu 6 Grudzień – jeśli uda im się zawrzeć umowę ze Sprintem, wydadzą własną usługę sieciową 5G.

T-Mobile dał nam dobrą niespodziankę

T-Mobile wypuszcza obiecaną sieć 5G wcześnie 1

Do tej pory połączenie Sprint i T-Mobile nie zostało zakończone. Ale nie wydaje się to być bardzo poważną przeszkodą dla tych drugich.

Dzisiaj udostępnili to, co teraz rozumiemy, jako alternatywę dla T-Mobile na wypadek, gdyby czasy Sprint nie zostały spełnione. Jest to sieć „dolnego pasma” 5G, która działa z częstotliwością 600 MHz.

W tej chwili Verizon i Sprint są jeszcze znacznie szybsze 2.5 GHz, jednak T-Mobile ma nad nimi przewagę, a jego zasięg jest znacznie większy.

Pracują w sieci 5G dla wszystkich

T-Mobile wypuszcza obiecaną sieć 5G wcześnie 2

Szczegółem, który firma była odpowiedzialna za podkreślenie, jest to, jak odmienne jest jej podejście od konkurencji. Wyżej wspomniani zdecydowali się na dużą prędkość, ale z poważnymi problemami z łącznością z powodu krótkiego zasięgu ich linii.

Z drugiej strony T-Mobile nie oferuje tak szybkiej sieci, w zamian za stabilność wiedząc, że zawsze będzie dostępna. Oczywiście twój sistema sieci obejmuje ponad 200 milionów ludzi w prawie 1 milion mil kwadratowych w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto plan T-Mobile polega na tym, aby linie 5G były tak przystępne jak zwykłe. Dlatego Twój plan płatności będzie taki sam, jak ten wymagany przez sieci LTE. W ten sposób prezentują również wyraźne rozróżnienie między swoim podejściem biznesowym a podejściem ich konkurencyjnych firm.

A co stało się ze związkiem ze Sprintem?

T-Mobile wypuszcza obiecaną sieć 5G wcześnie 3

Najwyraźniej Sprint i T-Mobile nadal mają możliwość połączenia. Nie zrobili tego jednak w oczekiwanych przez siebie czasach.

Jeśli fuzja będzie kontynuowana, amerykańska opinia publiczna może uzyskać bardzo znaczącą poprawę w zakresie usług sieciowych 5G, które otrzymuje. W końcu będzie to oznaczać pojawienie się domyślnych połączeń „górnopasmowych” Sprint do szerokiego i stabilnego zasięgu T-Mobile. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, do 2020 roku moglibyśmy zobaczyć to, co najlepsze z obu światów w odniesieniu do połączenia 5G.