Ta aplikacja może zmienić iPhone'a w iPoda Classic z działającym kółkiem do klikania

Ta aplikacja może zmienić iPhone'a w iPoda Classic z działającym kółkiem do klikania 1

Jeśli jesteś nostalgiczny za kultowym kliknięciem wczesnych iPodów, programista i projektant Elvin Hu tworzy właśnie tę aplikację.

Hu, student projektowania na Cooper Union College w Nowym Jorku, rozwija aplikację za pomocą AppleWłasny zestaw SwiftUI SDK od października.

Pod koniec zeszłego miesiąca Hu opublikował tweet wideo z trwającym procesem – który szybko zgromadził tysiące polubień i podał dalej.

Zasadniczo aplikacja zamienia iPhone'a w pełnoekranowego iPoda Classic, wraz z graficznym interfejsem 3D Cover Flow i wspomnianym kółkiem kliknięcia, które ma nawet dotykowe sprzężenie zwrotne i autentyczne dźwięki kliknięcia.

Jak można się spodziewać, zwiastun filmu wygenerował wiele pozytywnych opinii na jego temat Twitter. Nawet były Apple inżynier Tony Fadell, znany jako „Ojciec iPoda”, lubił tweet – nazywając go miłym podsumowaniem.

Hu powiedział The Verge że zaczął budować aplikację, ponieważ pracował nad esejem na temat rozwoju iPoda na studiach. Ale nawet wcześniej powiedział, że zawsze był inspirowany AppleUrządzenia i to, że filozofia projektowania firmy „miała duży wpływ” na jego decyzję o karierze projektowej.

„Zawsze byłem fanem Apple produkty, odkąd byłem dzieckiem – powiedział Hu. „Zanim moja rodzina mogła sobie na to pozwolić, narysowałem układ interfejsu iPhone'a na pokrywach pudeł Ferrero Rocher.”

Gdzie mogę uzyskać aplikację na iPoda?

Zanim poczujesz się zbyt podekscytowany, pamiętaj, że aplikacja jest wciąż w toku. Hu mówi, że ma nadzieję, że aplikacja zostanie całkowicie ukończona do końca roku.

Mimo to istnieje duża szansa, że ​​nigdy nie ujrzy światła dziennego – przynajmniej w App Store. AppleZespół ds. Oceny aplikacji musiałby faktycznie zatwierdzić aplikację, co jest dość mało prawdopodobne.

Hu nawet to zauważył, mówiąc to Apple mogą mieć „uzasadnione powody”, aby zablokować aplikację ze sklepu App Store, takie jak patenty na projekt.

Ale deweloper powiedział, że jeśli Apple nie zatwierdza aplikacji, może ją wydać jako projekt typu open source. Oznacza to, że jeśli jesteś nieco zaawansowany technicznie, nadal istnieje szansa, że ​​możesz pobrać aplikację na jedno ze swoich urządzeń.