Ta aplikacja pozwala przenosić rzeczywiste obiekty na komputer

Aplikacja AR Wytnij i Wklej.Źródło: Cyril Diagne /Twitter

Wizja komputerowa i technologia rzeczywistości rozszerzonej poczyniły niesamowite postępy w ciągu ostatnich kilku lat. Jednym z najfajniejszych przykładów jest zdolność Google Lens do kopiowania tekstu z rzeczywistego świata i wklejania go do aplikacji.

Teraz nowa aplikacja AR Wytnij i wklej przez programistę Cyril Diagne (h / t: PhoneArena) pokazuje możliwość zrobienia zdjęcia obiektu ze świata rzeczywistego, wycięcia go z tła i wklejenia w Photoshopie.

Film pokazuje, jak programista robi zdjęcia różnych przedmiotów (takich jak książki i rośliny), a następnie dodaje je do projektu, nad którym pracuje. Nie jest to natychmiastowe, jak mówi Diagne, że zajmuje to z grubsza 2.5 sekund na wycięcie i cztery sekundy na wklejenie. Dodaje jednak, że istnieje wiele sposobów na przyspieszenie i że projekt trwał przez weekend.

Wybór redaktora

10 najlepszych aplikacji rzeczywistości rozszerzonej i aplikacji AR na Androida!

Rzeczywistość rozszerzona (AR) może być zabawną technologią do zabawy. Podstawowym założeniem AR jest nakładanie treści cyfrowych na prawdziwe rzeczy przy użyciu czegoś takiego jak mapa, aparat fotograficzny, a czasem…

To i tak sprawia, że ​​demonstracja jest wyjątkowo zręczna, ale wiąże się z innymi zastrzeżeniami. Po pierwsze, jest to obecnie tylko prototyp, a nie aplikacja dostępna na rynku. Wymaga również Photoshopa na komputerze i utworzenia lokalnego serwera, aby połączyć aplikację z Photoshopem na twoim komputerze. Jednak Diagne zauważa, że ​​w przyszłości może obsługiwać coś więcej niż tylko Photoshop.

W każdym razie AR Wytnij i Wklej nadal imponujące wykorzystanie uczenia maszynowego i widzenia komputerowego. Może to być przydatne do prezentacji i edycji obrazów, eliminując mnóstwo ręcznej pracy.

Możesz sprawdzić instrukcje i więcej na stronie GitHub dla projektu ponad tutaj. W przeciwnym razie możesz także sprawdzić więcej historii AR na naszej liście poniżej.

  • Wypróbowałem okulary Nreal w rzeczywistości mieszanej na CES i teraz chcę parę
  • 10 najlepszych gier rzeczywistości rozszerzonej na Androida
  • Telefony kompatybilne z ARCore: jakie masz opcje?