Ta poprawka dodaje aplikację Magnifier do dowolnego ekranu głównego iPhone’a po jailbreaku, takiego jak iOS 15

Wszystkie iPhone’y zawierają interfejs powiększający, który może powiększać rzeczy dla osób słabo widzących. Zwykle przydaje się do dokładniejszego przyjrzenia się drobnemu tekstowi na kartce papieru, takiej jak książka lub paragon z zakupów.

W systemie iOS 14 i wcześniejszych interfejs Lupy można przywołać za pomocą ułatwień dostępu za pomocą Centrum sterowania lub ręcznie umieszczonej ikony na ekranie głównym. Jednak począwszy od iOS 15, interfejs Lupy debiutuje jako samodzielna aplikacja na ekranie głównym zaraz po wyjęciu z pudełka.

Deweloper iOS Tomasz Poliszuk zdał sobie sprawę, że nawet wcześniejsze wersje iOS od iOS 10 do iOS 14 mają tę aplikację, jednak jest ona ukryta przez Apple dostęp tylko za pośrednictwem ułatwień dostępu. W związku z tym nowa i bezpłatna modyfikacja jailbreak o nazwie Włącznik aplikacji lupy został poczęty.

Ta poprawka dodaje aplikację Magnifier do dowolnego ekranu głównego iPhone'a po jailbreaku, takiego jak iOS 15 1

Jak już prawdopodobnie wywnioskowałeś z rzucającej się w oczy nazwy, Magnifier App Enabler po prostu włącza ukrytą ikonę aplikacji na ekranie głównym dla natywnego interfejsu iOS Magnifier, umożliwiając dostęp do niej z ekranu głównego zamiast z Centrum sterowania.

Ta poprawka dodaje aplikację Magnifier do dowolnego ekranu głównego iPhone'a po jailbreaku, takiego jak iOS 15 2

Interfejs użytkownika aplikacji Magnifier w iOS 14.

Po zainstalowaniu ikona powinna automatycznie przejść do ekranu głównego. Jeśli tak się nie stanie, może być konieczne wyszukanie w Spotlight hasła „Lupa”, a następnie dotknięcie i przeciągnięcie ikony na ekran główny, tak jak przesuwanie dowolnej innej ikony aplikacji.

Warto zauważyć, że tak naprawdę nie potrzebujesz programu Magnifier App Enabler, aby to zrobić na urządzeniu magazynowym, ponieważ aplikację Magnifier można włączyć z poziomu ustawień ułatwień dostępu na iPhonie. Jeśli z jakiegoś powodu wolisz używać słabego jailbreaka, teraz masz tę opcję.

Magnifier App Enabler nie zawiera żadnych opcji do skonfigurowania, czego należy się spodziewać, gdy modyfikacja jest przeznaczona tylko do jednego celu, takiego jak ten.

Osoby zainteresowane wypróbowaniem Magnifier App Enabler na własną rękę mogą pobrać to ulepszenie za darmo z repozytorium BigBoss za pośrednictwem swojego ulubionego menedżera pakietów. Ulepszenie obsługuje urządzenia z systemem iOS 10, 11, 12, 13 i 14 po jailbreaku i jest open source na stronie dewelopera GitHub dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, co powoduje, że to działa.

Czy planujesz włączyć natywną ikonę aplikacji Magnifier na ekranie głównym swojego telefonu z nowym ulepszeniem Magnifier App Enabler? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.