Ta poprawka umożliwia regulację jasności wyświetlacza iPhone’a za pomocą przycisków głośności

Ta poprawka umożliwia regulację jasności wyświetlacza iPhone'a za pomocą przycisków głośności 1

Łatwo jest zmienić poziom głośności iPhone’a dzięki duetowi wszechobecnych przycisków głośności na krawędzi wyświetlacza. Ale gdy ekran Twojego iPhone’a jest zbyt jasny lub przyciemniony, użytkownicy zmuszeni są poruszać się po interfejsach dotykowych, takich jak Centrum sterowania, co może czasami stanowić wyzwanie, jeśli ekran jest zbyt ciemny, aby można go było zobaczyć w jaśniejsze godziny w ciągu dnia.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś, aby zmiana jasności wyświetlacza Twojego iPhone’a była tak łatwa, jak regulacja głośności, z zadowoleniem przyjmiesz nową i darmową modyfikację jailbreak o nazwie VolumeBrightness autorstwa programisty iOS Gilshahar7, ponieważ zasadniczo umożliwia przełączanie między jasnością wyświetlacza a trybem głośności podczas korzystania z przycisków głośności na telefonie.

Po zainstalowaniu możesz nacisnąć jednocześnie przyciski zwiększania i zmniejszania głośności, aby przełączyć na tryb regulacji jasności wyświetlacza. Następnie możesz nacisnąć przyciski zwiększania lub zmniejszania głośności, aby regulować jasność wyświetlacza telefonu iPhone. Po upływie ustawionego limitu czasu funkcja przycisków głośności automatycznie powróci do trybu głośności do momentu ponownego naciśnięcia obu przycisków.

Gdy w ten sposób dostosujesz jasność wyświetlacza swojego iPhone’a, na ekranie pojawi się powyższy HUD, aby poinformować Cię, jaki jest próg jasności wyświetlacza twojego telefonu. W pewnym sensie przypomina nam starszy HUD woluminowy iOS i choć chcielibyśmy, aby wyglądał bardziej jak nowoczesny HUD iOS 13, nadal fajnie jest mieć grafikę.

Jak można się spodziewać, VolumeBrightness dodaje kilka opcji, które można skonfigurować w aplikacji Ustawienia:

Ta poprawka umożliwia regulację jasności wyświetlacza iPhone'a za pomocą przycisków głośności 2

Tutaj możesz:

  • Włącz lub wyłącz VolumeBrightness na żądanie
  • Włącz lub wyłącz interfejs wyświetlacza jasności
  • Zezwól na dotykowe reakcje podczas regulacji jasności wyświetlacza
  • Skonfiguruj limit czasu, po którym przyciski głośności powrócą do trybu głośności

Ponieważ osobiście prześladuje mnie niemożność zobaczenia mojego słabego wyświetlacza w gorący, słoneczny dzień na Florydzie, mogę odnieść się do sytuacji, w której ta poprawka byłaby przydatna, ponieważ jestem pewien, że wielu z was może. Jeśli chcesz wypróbować VolumeBrightness dla siebie, możesz pobierz go za darmo z repozytorium Packix. Ulepszenie działa z urządzeniami iOS 13 z jailbreakiem, a jego kod źródłowy jest łatwo dostępny na stronie GitHub programisty.

Czy użyjesz VolumeBrightness do poprawy dostępności ustawień jasności ekranu iOS? Daj nam znać w komentarzach.