Ta szwajcarska firma kablowa właśnie ulepszyła w Apple Pilot do telewizora

Ta szwajcarska firma kablowa właśnie ulepszyła w Apple Pilot do telewizora 1

Pilot tego Apple pakiety z Apple TV HD i Apple TV 4K może być jednym z najbardziej kontrowersyjnych pilotów zdalnego sterowania, jaki kiedykolwiek powstał. Niektórzy nienawidzą tego wprost, wiele osób go toleruje, ale wydaje się, że stosunkowo niewielu użytkowników tak naprawdę uwielbia ten projekt.

Jego niewielki rozmiar i nawigacja po tabliczce dotykowej utrudniają korzystanie nawet niektórym doświadczonym użytkownikom, a dla gości, którzy nigdy nie korzystali z Apple Telewizja wcześniej. Od firmy znanej z intuicyjnego projektowania Apple Pilot TV czasami wydaje się, że przegapił znak.

Teraz, w ruchu, który wydaje się bardzo odpowiedni dla typowo drobiazgowego Szwajcara, dostawca Internetu w Szwajcarii wprowadził alternatywę Apple Pilot do telewizora dla użytkowników jego usług telewizyjnych.

Podobnie jak wiele firm kablowych na całym świecie, szwajcarska telewizja i ISP Salt zapewniają klientom Apple Dekodery telewizyjne od kilku lat w ramach domowej usługi szerokopasmowego łącza światłowodowego. Jednak, jak donosi MacRumors, duża liczba klientów Salt najwyraźniej wyraziła niezadowolenie z Apple Pilot do telewizora dostarczany z Apple Telewizja, narzeka na słabą użyteczność.

Jednak zamiast robić to, co robiłoby wielu dostawców usług internetowych i po prostu oczekiwać od klientów, że poradzą sobie z tymi problemami, Salt postanowił poprawić jakość życia swoich użytkowników i nawiązał ścisłą współpracę z Apple zaprojektować własną wersję Apple Pilot do telewizora, który mógłby zaoferować swoim klientom.

Chociaż nie wydaje się, aby Salt mógł posunąć się tak daleko, aby połączyć pilota z Apple Telewizja, klienci mogą ją kupić od firmy za około 20 franków szwajcarskich (~ 20 USD). Pilot natywnie obsługuje Apple Telewizor od razu po wyjęciu z pudełka, więc użytkownicy nie będą musieli przejść przez proces parowania, aby go użyć, ale w przeciwnym razie wygląda to bardziej jak zwykły, codzienny pilot.

Szklany touchpad od AppleWłasny pilot został zastąpiony bardziej typowym pięciokierunkowym panelem nawigacyjnym, z czterema klawiszami strzałek i przyciskiem „OK” pośrodku. Przycisk „Menu” znajduje się nad padem kierunkowym, a poniżej znajdują się osobne elementy sterujące głośnością i kanałem, a także przycisk wyciszania i zestaw sześciu przycisków sterowania odtwarzaniem. Przyciski sterowania odtwarzaniem, które obejmują dyskretne przewijanie do tyłu, przewijanie do przodu, odtwarzanie / pauza, zatrzymywanie, przewijanie do tyłu i przewijanie do przodu, odzwierciedlają funkcje, które normalnie można by znaleźć na Apple Touchpad pilota TV.

Pilot, który wykorzystuje podczerwień zamiast Bluetooth, można również sparować z telewizorem, aby sterować głośnością, mocą i wyciszeniem (to mało znany fakt, że można to również zrobić za pomocą AppleJest własny Apple Pilot do telewizora również, jeśli Twój sprzęt nie obsługuje sterowania przez HDMI-CEC).

Jedną rzeczą, której wyraźnie tu brakuje, jest przycisk Siri i mikrofon, ale prawdopodobnie tak jest Apple nie zapewnia wsparcia Siri w Internecie Apple W ogóle telewizor w Szwajcarii, więc ten przycisk nie działa nawet w Internecie Apple Pilot do telewizora dostarczany z Apple Telewizja w tym kraju. Dlatego nazywa się to „Apple Pilot do telewizora ”w Szwajcarii; to ten sam sprzęt, ale Apple nazywa to „Siri Remote” tylko w tych krajach i regionach, które obsługują Siri.

Inne alternatywy dla Apple Istnieje również pilot TV (znany również jako Siri Remote). Nie tylko Apple wciąż sprzedaje swoje starsze Apple Pilot do telewizora, który działa w podczerwieni, ale możesz także używać niemal dowolnego innego pilota na podczerwień z Apple TELEWIZJA; żadna z opcji nie jest jednak tak elegancka ani w pełni funkcjonalna, jak to, co zaprojektował Salt.

Jest to prawdopodobnie specyficzna współpraca między Apple i Salt, więc wydaje się mało prawdopodobne, aby ten konkretny pilot trafił do sprzedaży gdziekolwiek indziej, ale pokazuje, że dostawcy telewizji kablowej mogą współpracować z Apple aby zapewnić alternatywne rozwiązania, więc jeśli masz Apple Telewizję od twojego operatora telewizji kablowej i jesteś sfrustrowany pilotem, może to być co najmniej warte poinformowania ich – przecież liczne skargi klientów przekonały Salt do podjęcia tego kroku.